Strona 4 z 501 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam

    Mam julkę 1,6. Pali na trasie poniżej 5 litrów. W mieście 6.
    Auto jeździ głównie po mieście. średnie spalanie od 20 tyś to 5,7 litra
    DPF oczywiście posiada jak każdy diesel po 2010 r. Wypala się co 400 -700 km. Brak jakichkolwiek problemów w porównaniu ze starszymi Alfami 159.
    Turbo ma faktycznie stałą geometrię łopatek.
    Odczuwa się to małą mocą powyżej 3000 obrotów.
    Można podciągnąć programem na 135 koni i wtedy już jeździ, chociaż moment (320 niutonów)w trybie Dynamic robi swoje.
    Sterownika wcale nie trzeba rozcinać inaczej jest przy programie w benzynie.

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzikpl Zobacz post
    Dłużej na obrotomierzu w benzynie ciągniesz, wyczywalna różnica w masie przodu, przez co inaczej w zakrętach, oczywiście start jest szybszy w benzynie, potem na autostradzie przy wyższych prędkościach ta różnica w reakcji na pedał przyspieszenia maleje. Całkowite nieporozumienie jeśli chodzi o dźwięk Diesla na wysokich obrotach, szczególnie na niskich przełożeniach.

    105 nie ma DPF, ale nie musi to być prawda na każdym rynku. Turbo ma stałą geometrię łopat wirnika.

    pzdr, tadzikpl
    Jeżeli ty robisz porównanie 1.6 105 do 1.4 benz 170km to nie dziwi mnie że benzyna ma lepszy start. Przy wyższych prędkościach to mi się wydaje że diesel będzie szybszy, i najważniejsze jest to że diesel kiedy go pałujesz spali powiedzmy 8litrów(mówie o 2.0), a benzyna choćby to 1.4 170 przy ostrej jeździe spali pewnie z 12, i nie ma się nawet co okłamywać. I to robi już wielką różnice w kieszeni.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    spalanie 7l diesel vs 8l benzyna (ja mam od początku, tj 3+ lat i 70kkm: 7,9), zakładając tę samą cenę paliwa oznacza oszczędności 5 zł/100 km, czyli 1500 rocznie przy 30kkm przebiegu. Biorąc pod uwagę cenę zakupu i potencjał usterkowy diesel zaczyna się opłacać przy 45-50kkm rocznie. Fun z jazdy turbo-benzyną gratis.
    ps - hajłej rzeszów-kraków, cały czas 145km/h na tempomacie= 8,1l/100, julka TB 120

  4. #34
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Słuchaj ja mam diesla 2.0 i w jeździe na odcinkach 5-10km pali max 6,5. I to jest z spalanie z baku a nie komputera. Nie uwierze że w warunkach miejskich 1.4T spali 8litrów. Druga sprawa, przy ostrej jeździe spalanie w dieslu podskoczy do max 8, a w benzynie do ilu ci podskoczy? Tak że to nie jest różnica 5zł na 100km. A nie wierzę też że 1.4T nie psuje się wcale. Do każdego auta trzeba dołożyć coś czasami. I żeby nie było że mówie źle o silniku 1.4, nie chodzi mi o to, ale koszta jednak jeśli chodzi o spalanie bedzie generował znacznie większe. A z tym Funem z jazdy to też nie bardzo mogę się zgodzić, bo jedyne do czego możesz sie przyczepic do diesla to możę dźwięk, pozatym same plusy.

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    giulietta 1.4 TB
    Postów
    7

    Domyślnie

    Kurcze ja na prawdę nie wiem jak Wy tymi dieslami jeździcie. Mnie moje poprzednie auto (c4 2.0 hdi 136hp) paliło w mieście max 5,5 a na trasie do 90 spokojnie do 4,0. Ostatnio robilismy test z ojcem jadąc bezpośrednio za sobą: moja Julka 1.4T 120 vs peugeot 508gt (2.0 hdi 180 at) trasą około 40 km spokojnej (baaardzo, 0 wyprzedzania) jazdy z lotnym startem ze średnią prędkością ~70, 80 km/h.
    wyniki: ja 5,5, ojciec 4,5 wiec niby różnica 5 zł na 100 km ale auto jakies 200 kg cieższę,większe z mocniejszym silnikiem i z automatyczna skrzynia biegów, więc teoretycznie julka jtdm powinna spalić jeszcze mniej.
    To przy spokojnej jeździe.. w drugą strone troche dynamiczniej i mnie spalanie podskoczyło bez resetowania komputera do 7,5 a tacie do 5,5. W mieście też te ca. 2l przewagi. Na autostradzie Julka 1.4T przy 140-150 pali 8,5l-9l więc znowu 2l na korzyść diesla. I tak jak kolega napisał wyżej; jeśli pałujemy to diesel spali te 2-3 l więcej natomiast TB mam wrażenie, że nie ma górnej granicy...

    I to się tak wydaje te 10 zł na 100 km ale przy przebiegu 35000 na rok w dieslu mamy prawie AC za darmo, a czemu zakładać, że coś ma się zepsuć w relatywnie nowym samochodzie.

  6. #36
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Jeżeli ty robisz porównanie 1.6 105 do 1.4 benz 170km to nie dziwi mnie że benzyna ma lepszy start. Przy wyższych prędkościach to mi się wydaje że diesel będzie szybszy, i najważniejsze jest to że diesel kiedy go pałujesz spali powiedzmy 8litrów(mówie o 2.0), a benzyna choćby to 1.4 170 przy ostrej jeździe spali pewnie z 12, i nie ma się nawet co okłamywać. I to robi już wielką różnice w kieszeni.
    Co do spalania - zgoda, od poczatku to pisałem. Co do tego, że Diesel odjedzie benzynie to już nie, Julce MA nie odjeżdża nawet 2.4 JTD w 156. Ale wróciłbym do pytania na początku. IMVHO nie ma różnicy w cenach za obsługę obu silników, bo wszystkie mają turbo, dwumasy etc. Jeśli Autor wątku nie ma preferencji lub ciśnienia na male wydatki na paliwo, to niech bierze, co trafi z pewnego źródła. Aha, ponoć Julka z fabrycznym gazem jeździ świetnie, jak komu nie przeszkadza tankowanie co dwa dni, to też jest to jakieś wyjście

    pzdr, tadzikpl

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzikpl Zobacz post
    Co do spalania - zgoda, od poczatku to pisałem. Co do tego, że Diesel odjedzie benzynie to już nie, Julce MA nie odjeżdża nawet 2.4 JTD w 156. Ale wróciłbym do pytania na początku. IMVHO nie ma różnicy w cenach za obsługę obu silników, bo wszystkie mają turbo, dwumasy etc.
    Co do osiągów i spalania: jeździłem poprzednio mocnym dieselem, 180 KM i 415 Nm. Wrażenia po przesiadce na 1.4MA: w Julce brakuje odejścia z dołu (chociaż na Dynamic'u jest już całkiem nieźle) ale jak silnik się wkręci to nie czuję specjalnej różnicy w przyspieszeniu do ok. 160 km/h. Natomiast powyżej tej prędkości moim zdaniem MA radzi sobie już całkiem dobrze i do 200 km/h przyspiesza lepiej. Może to wynikać z zestopniowania skrzyni, gdzie w dieselu przy wyższych obrotach brakowało już momentu, a Alfa dalej nie traci "pary". Przy tej samej codziennej trasie i stylu jazdy (jazda na krótkich odcinkach, bez korków) różnica w spalaniu wynosi ok. 1 l na korzyść diesela...na autostradzie te wartości zaczynają się jeszcze bardziej rozjeżdżać.
    Nawiązując natomiast do kosztów obsługi, benzyna ma jedną przewagę na dieselem, szczególnie w jeździe miejskiej - brak DPF. Wszyscy moi znajomi, których auta wyposażone są w ten "cud" techniki albo już go usuwali, albo właśnie się do tego szykują, gdyż potrafi napsuć sporo krwi.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    spalanie w Alfie poniżej 9/100 oznacza użytkowanie pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem

    to raz, a dwa: w relatywnie nowym samochodzie diesel kosztuje 6-10k więcej, więc przy pełnym wykorzystaniu przewagi ekonomicznej (te 2l/100km) inwestycja zwróci się po ok 100kkm (zatem wcześniej nikt nie będzie sprzedawał dobrego ropniaka). Po 100kkm na samochód trzeba już uważać (wszystko może się zepsuć) a w dieslu rzeczy które się psują są droższe.

    Zatem wracamy do meritum wątka (a nie licytowanie się na kropelki) - jakiego kupować diesla i dlaczego w takim razie benzynę.
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 23-02-2015 o 10:31

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Mam diesla 2.0 w Bravo i jeździłem Giul. 1.4 MA 170 KM i Deltą 1.4 Tjet 150 KM.
    To tak jakby porównywać mocniejszy silnik ze słabszymi, który na dodatek mniej od nich pali.
    Nie ma żadnego problemu, żeby przy normalnej jeździe w trasie diesel zszedł do poziomu 5-5,5 l. lub nawet poniżej 5 l. przy jeździe do 90 km/h.
    Piszę o normalnej jeździe, czyli kiedy trzeba i mogę wyprzedzam, przyśpieszam, jadę 130-140 i nie kalkuluję po cichu: ile mi spali, ile mi spali.... Po prostu jadę.
    Jazda w długiej trasie (np. 1000 km w 10 h) z utrzymaniem średniej prędkości ponad 100 km/h to średnie spalanie ok. 6,5-7 l. Spróbujcie to zrobić benzynką 1.4
    Nie wiem co to jest DPF - po prostu się czasem wypala, co 400-600 km, nie przeszkadzając w jeździe.
    Ale zupełnie nie o spalanie tu chodzi tylko o frajdę i bezstresowość w czasie jazdy.
    2.0 zrobiłem na delikatne 200 kilka kucyków.
    Po tym zabiegu tam gdzie małe, doładowane benzynki tracą już oddech, duży 2.0 idzie jakby nigdy nic.
    Przyśpieszenie na 6ce od 200 wzwyż?
    Nie ma problemu. Idzie równo dalej - najdalej licznikowo zawędrowałem do 245 km/h i odpuściłem - auto szło by dalej.
    Przed czipem też był "żywy", tylko troszkę mniej
    Wiem, że wyda to się śmieszne zagorzałym fanatykom Pb ale klang diesla na wyższych obrotach też jest przyjemniejszy niż kosiarkowych 1.4, szczególnie MA.
    Miałem samochody benzynowe i nie twierdzę, że kiedyś jeszcze nie będę miał.
    Natomiast odnosząc się do porównania 2.0 diesel v. 1.4 MA - zdecydowanie wygrywa diesel.
    Jest po prostu mocniejszym i tańszym w utrzymaniu napędem.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 19-02-2015 o 18:41

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Jazda w długiej trasie (np. 1000 km w 10 h) z utrzymaniem średniej prędkości ponad 100 km/h to średnie spalanie ok. 6,5-7 l. Spróbujcie to zrobić benzynką 1.4
    Nie widzę problemów, jazda na Chorwację dała średnie spalanie 6,5l, prędkości na autostradzie do 130-140. Średnia prędkość wg komputera 90km/h.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory