Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4001
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    W Polsce wiesz co Ci się dokładnie przytrafiło, a w Szwajcarii też ma odnotowaną szkodę całkowitą i wystarczyło poprosić wtedy o zdjęcia z aukcji.
    I weź tu kup zadbaną sztukę z polecenia na forum
    Najlepiej napisać przy szkodzie całkowitej, że nie wiadomo co było... Tak jakby się tym ktoś nie interesował...

  2. #4002
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    I weź tu kup zadbaną sztukę z polecenia na forum
    Najlepiej napisać przy szkodzie całkowitej, że nie wiadomo co było... Tak jakby się tym ktoś nie interesował...
    Bezwypadkowości na szczęście nie zaznacza i sam ma pełną świadomość, że "coś" było, ale stwierdzenie, że serwis, ani nikt inny nie jest w stanie ustalić co dokładnie to już lekka przesada, a z całkami w systemach różnie bywa, tym bardziej jeśli chodzi o Szwajcarię.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #4003
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    W Polsce wiesz co Ci się dokładnie przytrafiło, a w Szwajcarii też ma odnotowaną szkodę całkowitą i wystarczyło poprosić wtedy o zdjęcia z aukcji.
    Ale co mi się w Polsce przydarzyło? Ne rozumiem?
    Jeśli chodzi o Szwajcarię to wiem, że była szkoda. Przyjechałem z Julką do ASO. Sprawdzili, pojeździli czujnikiem (wyszło, że były malowane przednie elementy i drzwi), konstrukcja, zawieszenie, silnik nienaruszone. Szkoda całkowita w wielu krajach, min. w Szwajcarii wygląda tak, że gość po wypadku oddaje samochód do ubezpieczalni, dostaje środki, a ubezpieczalnia już sobie sprzedaje na aukcje, mimo, że wcale samochód nie przeszedł nie wiadomo czego. Po sprawdzeniu w ASO i nie wykryciu nieprawidłowości po prostu samochód kupiłem. Jeżdżę prawie 4 lata i jest naprawdę dobrze.
    Kupując wtedy samochód nie myślałem o jego sprzedaży i z pewnością zdjęcia w tym momencie by się na pewno przydały - jak najbardziej masz rację. Pierwszy raz kupowałem samochód z "historią", ale po sprawdzeniu i upewnieniu się, że wszystko gra nic już mnie wtedy nie interesowało. Przy obecnym zakupie samochodu było inaczej, bo sam go licytowałem i zdjęcia mam.


    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    I weź tu kup zadbaną sztukę z polecenia na forum
    Najlepiej napisać przy szkodzie całkowitej, że nie wiadomo co było... Tak jakby się tym ktoś nie interesował...
    Napisałem, że nie wiem co było, bo nie wiem co było... Ale najlepiej ocenić, że przecież "z pewnością wie, ale nie chce powiedzieć".
    Czy wypadkowość wyklucza, że sztuka z polecenia nie jest zadbana? Wg Ciebie nie, więc nie dyskutujmy.

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Bezwypadkowości na szczęście nie zaznacza i sam ma pełną świadomość, że "coś" było, ale stwierdzenie, że serwis, ani nikt inny nie jest w stanie ustalić co dokładnie to już lekka przesada, a z całkami w systemach różnie bywa, tym bardziej jeśli chodzi o Szwajcarię.
    Co do tego co dokładnie się wydarzyło to proszę podpowiedz mi, bo sam chciałbym wiedzieć i nie wiem, jak to sprawdzić. Nie "palę głupa", po prostu NIE WIEM. Samochód jest zadbany, bardzo dobrze się go prowadzi i niczego mu nie brakuje. Możecie się doszukiwać, że skoro był "bity" to już nie ma sensu go polecać, ale ja się z tym nie zgadzam.

  4. #4004
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Twój VIN figuruje w polskiej ubezpieczalni.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #4005
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Twój VIN figuruje w polskiej ubezpieczalni.
    To chodzi o stłuczkę na parkingu w słupek betonowy. Za niedługo będę musiał pisać w ogłoszeniu ile razy koło przebiłem...
    Oddałem samochód do Automobile w Bielsku, a nie jeździłem po pseudo warsztatach.
    Wykorzystałem Autocasco, oba elementy na oryginalnych częściach - wymiana klapy i zderzaka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04234.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	270759
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04235.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	270760
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04240.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	270761
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04241.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	59.0 KB
ID:	270762
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04692.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	87.7 KB
ID:	270763

  6. #4006
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnn Zobacz post
    To chodzi o stłuczkę na parkingu w słupek betonowy. Za niedługo będę musiał pisać w ogłoszeniu ile razy koło przebiłem...
    Oddałem samochód do Automobile w Bielsku, a nie jeździłem po pseudo warsztatach.
    Wykorzystałem Autocasco, oba elementy na oryginalnych częściach - wymiana klapy i zderzaka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04234.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	270759
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04235.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	270760
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04240.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	270761
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04241.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	59.0 KB
ID:	270762
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04692.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	87.7 KB
ID:	270763
    Jednak pamięć wróciła
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #4007
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Jednak pamięć wróciła
    Nawet o tym nie pomyślałem. Była to mała stłuczka na parkingu podczas cofania i mam wrażenie, że po takim czymś tutaj samochodem już się nie da jeździć... Czemu Wy się doszukujecie wszędzie największego zła? Można miec samochód bez wypadku, ale w traficznym stanie, to rozumiem jest ok? Miłego wieczoru wszystkim.

  8. #4008
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnn Zobacz post
    Nawet o tym nie pomyślałem. Była to mała stłuczka na parkingu podczas cofania i mam wrażenie, że po takim czymś tutaj samochodem już się nie da jeździć... Czemu Wy się doszukujecie wszędzie największego zła? Można miec samochód bez wypadku, ale w traficznym stanie, to rozumiem jest ok? Miłego wieczoru wszystkim.
    Można też być tak jak zasugerowałem od samego początku w pełni szczerym
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #4009
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Kolego nikt na siłę nie doszukuje się złego. Jednak licz się z tym, że skoro udzielasz się na forum Alfy, gdzie ludzie pedantycznie podchodzą do tematu swoich aut, to będą "oceniać" każdą sztukę, która budzi wątpliwości. Twoja taka jest, koniec i kropka. Niewiadoma szkoda w Szwajcarii, nagle przypomniałeś sobie o szkodzie w Polsce itd. Nie wytykam palcem, że masz ulepa, ale cała otoczka tej historii i niepewna przeszłość wypadkowa świadczą na niekorzyść. Tutaj na forum będzie ciężko o sprzedaż, ludzie szukają jasnej historii i inni w tym pomagają oceniając wszystkie propozycje. Cena jak na taką niepewną historię jest również imo wysoka.

  10. #4010
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Można też być tak jak zasugerowałem od samego początku w pełni szczerym
    Rozumiem, że to bardziej w stronę tego, że jest zapis po Vinie i ktoś by to chciał zobaczyć. No tu nie ma co ukrywać, nawet takiego celu nie mam i nie miałem.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory