Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4121
    Użytkownik Świeżak Avatar ml3ka
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV / Giulia
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolhun Zobacz post
    Dzięki za informacje. Czy mogę prosić jeszcze o ZAR94000007083768 ?

    Swoją drogą polecacie jakąś strone do weryfikacji aut po VINie? Dużo tego w necie, a jak mam już płacić za raport to wole wiedzieć skąd najlepiej
    Ja korzystałem ze strony autodna, analogicznie jest jeszcze autobaza, obydwie mają największą ilość informacji w swoich bazach.
    Polecam też wrzucić samochód do weryfikacji na forum bez-wypadkowe.net

  2. #4122
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    BMW e60
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ml3ka Zobacz post
    Ja korzystałem ze strony autodna, analogicznie jest jeszcze autobaza, obydwie mają największą ilość informacji w swoich bazach.
    Polecam też wrzucić samochód do weryfikacji na forum bez-wypadkowe.net
    Jesli bedzie jakaś szkoda w bazie na np. autobaza to pojawi się komunikat przy "historia incydentów" - "wpis lub więcej"? Czy może taki komunikat jest zawsze żeby bardziej zachęcić do zakupu raportu?

  3. #4123
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolhun Zobacz post
    Jesli bedzie jakaś szkoda w bazie na np. autobaza to pojawi się komunikat przy "historia incydentów" - "wpis lub więcej"? Czy może taki komunikat jest zawsze żeby bardziej zachęcić do zakupu raportu?
    Tylko jak coś będzie, a po historię serwisową z ASO zapraszam do mnie, ponieważ tego typu strony nie mają dostępu do takich danych.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #4124
    Użytkownik Świeżak Avatar ml3ka
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV / Giulia
    Postów
    82

    Domyślnie

    Nie, nie zawsze jest taki komunikat, wtedy też raport jest dużo tańszy. Zazwyczaj oznacza to że była jakaś przygoda.

  5. #4125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Pw do [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION] i wszystko jasne, po co grzebać dalej jak mamy tu "swoich"

  6. #4126
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Też polecam PW do [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION]! Kupiłem kiedyś raport na jednej ze stron i niby wyglądał ok., ale zwróciłem się też do [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION] (a nie chodziło o Alfę), no i uniknąłem niezłej "miny". Polecam!

  7. #4127
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wtosta
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Pszów
    Auto
    Fiat Bravo 2.0 MJet
    Postów
    2

    Domyślnie Wybór rodzaju dwulitrowego turbodiesla w Giuliettcie.

    Szanowni Koledzy,

    Czy moglibyście mi pomóc w wyborze i podzielić się Waszymi opiniami na temat wariantów silnika 2.0 JTDm w Giuliettcie ze skrzynią manualną 6-biegową?
    Na rynku są chyba cztery wersje tego silnika w Julce o rożnych mocach i podejrzewam, że z różnymi wersjami przekładni manualnej.

    Które wg. Was są najbardziej godne polecenia? Oczywiście zakładamy, że porównujemy silniki w dobrym stanie, nie zużyte, o nie za wysokim przebiegu.

    Ja posiadam obecnie w Bravo taki sam silnik 2.0 JTD, jak w Giuliettcie (tylko 165KM) z oplowską skrzynią F40. Złego słowa nie mogę powiedzieć na ten zestaw. Jednak Bravo się starzeje i rozglądam się za czym nowszym i sensownym. W Alfie silnik ten sam, tylko nie wiem, czy poza mocą te silniki w innych kwestiach jeszcze się czymś różnią.

    Bardzo proszę Was o poradę i pomoc.

    Pozdrawiam bardzo serdecznie
    Witek

  8. #4128
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Skrzynia C635 poprawione łozyska I i II biegu od 2012/2013 chyba, że ktoś zdążył zrobić na gwarancji lub we własnym zakresie. Ta skrzynia jest w 1.6 i 2.0 JTDM. Co do mocy to chyba kwestia komputera- osprzęt przy 2.0 jest raczej taki sam, ale niech ktoś potwierdzi.

  9. #4129
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Szanowni Koledzy,

    Ja wiem, ze przeczytawszy 408 stron tego wątku doszedłbym do jakiegoś wniosku. Ale niestety nie mam na to czasu. Chodzi mi o sytuację, w ktorej moj kolega mając okrojony budżet, chciałby zostać właścicielem Giulietty. Ale musiałby to być jakiś model z ikrą bo on kiedyś miał podrasowaną 147-ke w diesel'u i bardzo mu sie to podobalo. Coś mu chciałbym doradzić.

    Na pewno nie chciałbym aby się musiał namęczyć z Multi-Air czy TCT przy juz starszawych modelach. Więc pozostaje:

    Opcja 1) 1.75 TBi - ale to nie na okrojony budżet
    Opcja 2) 2.0 JTDM - ale nigdy diesel'owska wersja nie jezdzilem i tez chyba tanio nie bedzie, poza tym DPF itp
    Opcja 3) 1.4 TB 120KM - tylko czy da sie ten silnik podrasować i czy te tylne zawieszenie jakos utwardzic.

    Dziekuje za pomocna i merytoryczna rade.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 29-08-2020 o 16:06
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  10. #4130
    Użytkownik Świeżak Avatar ml3ka
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV / Giulia
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Szanowni Koledzy,

    Ja wiem, ze przeczytawszy 408 stron tego wątku doszedłbym do jakiegoś wniosku. Ale niestety nie mam na to czasu. Chodzi mi o sytuację, w ktorej moj kolega mając okrojony budżet, chciałby zostać właścicielem Giulietty. Ale musiałby to być jakiś model z ikrą bo on kiedyś miał podrasowaną 147-ke w diesel'u i bardzo mu sie to podobalo. Coś mu chciałbym doradzić.

    Na pewno nie chciałbym aby się musiał namęczyć z Multi-Air czy TCT przy juz starszawych modelach. Więc pozostaje:

    Opcja 1) 1.75 TBi - ale to nie na okrojony budżet
    Opcja 2) 2.0 JTDM - ale nigdy diesel'owska wersja nie jezdzilem i tez chyba tanio nie bedzie, poza tym DPF itp
    Opcja 3) 1.4 TB 120KM - tylko czy da sie ten silnik podrasować i czy te tylne zawieszenie jakos utwardzic.

    Dziekuje za pomocna i merytoryczna rade.
    Wszystko zależy co masz na myśli mówiąc okrojony budżet - 20, 30, 40tyś? ogólnie 2.0 jtdm jest udanym motorem, więc jak wcześniej jeździł 147 w dieslu to będzie zadowolony, trzeba tylko trafić na w miarę zadbany egzemplarz, no i po chipie jeździ to już bardzo przyjemnie. Z kolei żeby 1.4TB jakoś jechało trzeba się liczyć z niemałym wydatkiem.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory