Strona 477 z 501 PierwszyPierwszy ... 377427467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,761 do 4,770 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4761
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał ml3ka Zobacz post
    Tak z xenonami, ale doświetlanie zakrętów jest w tym przypadku mocno na wyrost, w miejscu to nie działa, a zadowalający "skręt" jest dopiero na drogach gdzie jedziesz 60km/h+
    Mimo wszystko warto bo ilość światła w porównaniu do zwykłych H7 jak masz dobre żarniki jest po prostu nie do porównania.
    Dzięki za info.

  2. #4762
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Alfa guliettta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Hej witam szanowne forum.
    Rozkodowałby ktoś ten nr
    VIN: ZAR94000007377702

    I ma ktoś możliwość sprawdzić czy to nie jest jakaś bazowa wersją wyposażenia. Z góry bardzo dziękuję.

  3. #4763
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Karczew
    Auto
    147fl 1.6 120 , a4 b8.5q 2.0tfsi+
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam , wyszukiwarka nic nie znalazła .
    Chciał bym kupić moją piątą alfę . Teraz padło na giuliette qv taką z 8-10 letnią . Zanim zacznę szukać musze sprzedać obecne auto i wtedy będę musiał kupić coś w miarę szybko . Pytanie brzmi czy łatwo znaleźć coś w dobrym stanie , budżet tak do 45 max. Czy jednak to nie takie proste i ogłoszenia są mocno przebrane , a zostały same szroty ? . Nie wymagam ideału , ale ważne , żeby nie było składane z 3 sztuk .

  4. #4764
    Użytkownik Świeżak Avatar ml3ka
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV / Giulia
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub1t Zobacz post
    Witam , wyszukiwarka nic nie znalazła .
    Chciał bym kupić moją piątą alfę . Teraz padło na giuliette qv taką z 8-10 letnią . Zanim zacznę szukać musze sprzedać obecne auto i wtedy będę musiał kupić coś w miarę szybko . Pytanie brzmi czy łatwo znaleźć coś w dobrym stanie , budżet tak do 45 max. Czy jednak to nie takie proste i ogłoszenia są mocno przebrane , a zostały same szroty ? . Nie wymagam ideału , ale ważne , żeby nie było składane z 3 sztuk .
    Będzie ciężko mimo że budżet rozsądny na taką 10 letnią. Natomiast ogłoszeń jak widać niewiele, do tego większość jest takich które wiszą już pół roku więc wiadomo czego można się spodziewać na oględzinach. Trzeba mieć nieco szczęścia, bo w miarę zadbane sztuki sprzedają się od ręki.

  5. #4765
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, mógłby mi jakiś kolega alfaholik doradzić czy opłaca się kupić Julkę z tego ogłoszenia otomoto
    ID 6094306033
    W cenie 37700?

  6. #4766
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    kia ceed
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam, mam prośbę, czy mógłby któryś z panów którzy są w temacie zaopiniować Guliettę z tego ogłoszenia ID: 6090229281. (wstępnie, czy warto jechać 200 km, i zapłacić za konkretny przegląd). Z góry dziękuję za każdą opinię i wpis, mam nadzieję że za jakiś czas będę mógł się odwdzięczyć.

  7. #4767
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    VW Scirocco 1.4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć!

    Rozglądam się za pierwszym autem ze stajni Alfy, a konkretnie za Giuliettą 1.4 MA 170KM.
    Sporo poczytałem i mam kilka pytań do znawców marki i modelu, które będą pomocne przy ocenie dobrych kandydatów.
    Poszukiwany egzemplarz będzie miał od 100K do 200K+ przebiegu w związku z tym trzeba być gotowym na
    typowe usterki w tych autach (jak w każdym).

    1. Jakie "typowe" usterki mechaniczne i elektryki mogą się zdarzać w grupie "ten typ tak ma",
    i nie świadczą o poważnych problemach auta czy oczywistym zaniedbaniu przez poprzednich właścicieli ?

    2. Z poważnych usterek jakie występują w silnikach z 1.4 z MA,
    wymagających dużych nakładów $$$ na pewno jest aktywator MultiAir
    Poza błędami (np P1061, P1062, P1063, P1064) jakie to może powodować,
    jakie odczucia w czasie jazdy może dawać uszkodzony aktywator ?
    Czy istnieje metoda "przetestowania" go w czasie jazdy testowej/próbnej ?

    3. Czy lifting z 2013r wprowadził jakieś znaczące funkcjonalne (wnętrze) i mechaniczne (silnik) ulepszenia ?

    4. Prośba o sprawdzenie historii szkód dla tych zagranicznych VIN :
    - ZAR94000007007804
    - ZAR94000007163472
    - ZAR94000007023273

    Z góry wielkie dzięki za pomoc!

  8. #4768
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    [MENTION=90638]Ven83[/MENTION]
    Odpiszę na swoim przykładzie po roku posiadania Julki i 15kkm przebiegu.

    1.
    a. Uszkodzona wiązka w tylnej klapie (efekt - wariująca tylna wycieraczka, zatrzymuje się w dowolnej pozycji, wstyd się przyznać, ale jeszcze tego nie zrobiłem )
    b. Dwa razy od tak zaczął migać przebieg (oznacza to uszkodzenie lub błąd któregoś z modułu komfortu, ale po wykonaniu osiowania proxy z poziomu MES wszystko wróciło do normy i cały czas wszystko działało)
    c. Raz zaświecił się check engine i nie można było zmieniać trybów jazdy DNA oraz dezaktywował się Start&Stop, w komputerze był zapisany przejściowy błąd czujnika zmiany biegów, po skasowaniu błąd nie powrócił od 5 miesięcy, wg. informacji na forum uszkodzeniu często ulega wiązka przy lewarku gdzie ten czujnik jest zamocowany, dostęp niestety dość kiepski.
    d. Wyciek z pompy vacum, to chyba dość częsta przypadłość, na 3 oglądane, 2 miały wyciek, naprawa banalna, wystarczy dokupić pasującą uszczelkę pod dekielek pompy i wymienić
    e. To raczej już czysto eksploatacyjne rzeczy, czyli czyszczenie/wymiana filtra multiair i turbo oraz czyszczenie odmy. U mnie po przebiegu 135kkm wszystko było zawalone syfem.

    2. Jeszcze nie miałem tego problemu, aczkolwiek miałem zapisane jakieś przejściowe problemy z modułem, po wymianie oleju i skasowaniu błędów na razie nic takiego nie powróciło. Tutaj ważna uwaga, po wymianie oleju należy oznaczyć tą czynność w MES, kasuje to chyba nastawy MA, który na nowo się adaptuje.
    Wg. informacji, które znalazłem na forum to pierwsze namacalne objawy uszkodzonego modułu MA poza błędami to nierówna praca silnika na zimno lub na 3 cylindrach, pewnie jakieś wyczuwalne szarpanie i utrata mocy podczas przyspieszania.

    3. W silniku nie poza zamianą zalecanego oleju z 5W40 na 0W30, i niektórzy twierdzą, że poprawie uległa skrzynia biegów, która przedliftem lubiła haczyć przy wbijaniu pierwszego biegu. We wnętrzy zmieniono głównie system multimedialny, wpadło radio z trochę nowocześniejszym system Uconnect znanym z innych samochodów grupy Fiata.

  9. #4769
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    AR Giulietta
    Postów
    1

    Red face

    Cytat Napisał wojtekzelow Zobacz post
    Witam, mam prośbę, czy mógłby któryś z panów którzy są w temacie zaopiniować Guliettę z tego ogłoszenia ID: 6090229281. (wstępnie, czy warto jechać 200 km, i zapłacić za konkretny przegląd). Z góry dziękuję za każdą opinię i wpis, mam nadzieję że za jakiś czas będę mógł się odwdzięczyć.
    Cześć Wojtekzelow Mam swoją Alfę na sprzedaż. Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale jakbyś się wybierał do Warszawy to zapraszam

    otomoto id: 6094311456

  10. #4770
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    kia ceed
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobek12 Zobacz post
    Cześć Wojtekzelow Mam swoją Alfę na sprzedaż. Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale jakbyś się wybierał do Warszawy to zapraszam

    otomoto id: 6094311456
    Dzięki, ale to znacznie przekracza mój budżet, a nie chcę zawracać głowę niepoważnymi ofertami.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory