Strona 483 z 501 PierwszyPierwszy ... 383433473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,821 do 4,830 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #4821
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    jakoś wcześniej wiecej było giuliett szukam od 40 do 52 tys 1.4t 170km biała lub czerwona bezwypadkowa wersja z siedzeniami pół skórzanymi generalnie najlepiej sportiva i brak w PL od 55 tys w górę to już roczniki od 2016 się zaczynają i silniki 1.4t 150km benzyna sprint jakos tak.. a ten przedział 2012-2014 znikł z PL

  2. #4822
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    BRAK
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał niko999 Zobacz post
    Panowie rzuci ktoś okiem na alfę

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-tb-dna-170km-szklany-dach-czerwona-skora-sliczna-ID6EBvZn.html

    czy cena nie za niska? kurcze mam budżet 50tys.. szukam giulietty tak 2012/2013r 1.4t 170km najlepiej sportiva ale w ostateczności nie koniecznie i nic fajnego nie ma.. więcej ich jest od 30paru tys do tak 39tys..

    Pytałem na otomoto typka jak wygląda od spodu czy jest korozja napisał mi,że ''nie widziałem auta pod spodem''

    Patrzyłem na mobile.de ale cóż,że są jakieś fajne sztuki z wyglądu.. jak człowiek nie zna Niemieckiego a jechać w ciemno i się rozczarować albo jakaś firma co wyszukuje samochody nająć..

    Alfa zaciekawiła mnie bo po sprawdzeniu vinu z ogłoszenia na autodna nie ma żadnych szkód ale nie wiem czy mnie wzrok myli czy drzwi pasażera są w ciemniejszym odcieniu
    Cześć, oglądałem dzisiaj ten konkretny samochód i ma on parę mankamentów. Jak słusznie zauważyłeś są malowane drzwi pasażera, ale na żywo tego nie widać. Samochód był też po lekkiej przygodzie od przodu, przedni zderzak był malowany bez wyciągania, co było widoczne od dołu (pomalowane na biało przylegające części), elementy złączeniowe zderzaka wymienione na nowe (tak twierdził mechanik). Przednie części auta, które najprawdopodobniej były uszkodzone podczas kolizji, zostały wymienione w ASO, wskazywały na to naklejki. Co do lakieru, gdy się przyjrzymy, na całym aucie widać rdzawe/pomarańczowe plamki (może da się to spolerować). Pod maską było wszystko wymyte, ale chłopaki z Italiano Garage, którzy przeglądali dla mnie ten samochód, stwierdzili, że był delikatny wyciek spod pokrywy zaworów. Od dołu auto wygląda dobrze, delikatne naloty rdzy, wystarczy zdrapać i zakonserwować, i nie powinno być problemu. Tylnie zawieszenie jest już powoli do wymiany, jeszcze z 15k km wytrzyma, ale już je delikatnie słychać. Rozrząd ma już 50 tysięcy przebiegu (na co wskazuje naklejka na masce) mechanik twierdzi, że lepiej wymienić, klocki hamulcowe jeszcze trochę posłużą, ale przy wymianie klocków konieczna będzie wymiana tarcz hamulcowych. Ostatni poważny problem to kłopot z zamykaniem się szyberdachu. Wiązka elektryczna prowadząca do klapy bagażnika, która jest częstym problemem, była już wymieniana. Komputer nie wykazał żadnych błędów. Mechanik stwierdził, że ogólnie auto jest okey, dobrze utrzymane, warte zainteresowania. Właściciel był obecny przy przeglądzie, jest świadom jego stanu technicznego, ale nie chciał spuścić z ceny, więc zrezygnowałem. Mam nadzieję, że powyższe informacje posłużą zainteresowanym.

    Też szukam Julki z silnikiem 1.4 170 KM, najlepiej rocznik 2012

  3. #4823
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Kia Ceed, w planie Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanSoloPL Zobacz post
    Cześć, w sobotę byłem oglądać to auto, na razie bez jazdy próbnej i sprawdzenia na stacji, chciałem tylko zobaczyć, czy będzie mi odpowiadać. Nosiłem się z tym, żeby w tygodniu pojechać dokładniej sprawdzić, ale trafiłem na Twój wpis i informację niżej, że jest w ofercie od października. Sprawdzałeś może dokładniej to auto, miało jakieś istotne wady, które zdecydowały o rezygnacji z zakupu?
    Dziś byłem oglądać drugi raz, z zamiarem kupna w razie braku zauważenia jakiś niepokojących rzeczy. I o ile w samochodzie, na tyle na ile mogłem zweryfikować, nic przekreślającego nie znalazłem (dość kiepsko działa sterowanie prawego lusterka w dół, nie działały przyciski od szyb na miejscach z tyłu, brak koła zapasowego) to jednak rozmowa z pracownikiem oraz ogólny obraz tego komisu dość mocno mnie zniechęciły, żeby się zdecydować na zakup. Mimo, że auto do tej pory kusi, ale rozsądek nakazuje nie ryzykować.

    Przyszedłem od razu z prośbą o kluczyk, żeby odpalić i sobie posprawdzać co nie działa. Tu pierwsze rozczarowanie - jeden z pracowników sam najpierw wszedł i odpalił, żeby przestawić samochód, więc nie sprawdziłem, jak wyglądają kontrolki, jak gasną (później jak stał włączony to żadna wskazująca na jakieś problemy się nie paliła, ale wiadomo, można to obejść). Po chwili przyjechał drugi pracownik i z nim dalej już rozmawiałem na temat auta.

    Ni to stwierdziłem, ni spytałem, że samochód już trochę stoi, na co wyjaśnieniem tego było, że mieli już zadeklarowanego kupca, który zostawił 2000 PLN zaliczki, ale od dwóch miesięcy nie odezwał się, nie przyjechał, nie ma z nim kontaktu, nie mają jego adresu, więc postanowili że dalej będą próbować sprzedać. Później jeszcze powiedział, że obniżyli ostatnio cenę o taką kwotę właśnie przez to, że tamten zostawił zaliczkę.

    Jeszcze co do ceny - na placu ma na tabliczce 41500 albo 41900 PLN, i jak zaczął mówić o cenie to, że jest wtedy w ramach tego też gwarancja (a mimo to piszą o niej też w ogłoszeniach, gdzie cena jest 4 tys. niższa - czyli przyciągają "gwarancją", za którą musisz zapłacić).

    Na moją informację o braku koła tak trochę rozbawiony stwierdził mniej więcej "aaa, samochód ma tyle lat to mogło się gdzieś zapodziać, ale zestaw naprawczy dużo nie kosztuje, więc to nie problem".

    Po obejrzeniu auta poprosiłem o jazdę próbną. Powiedziałem tylko, żeby trochę przeparkował i stanął przodem do wyjazdu, żebym nie musiał manewrować, na co on siadając już za kierownicą "A to Ty chcesz prowadzić? Jak coś zrobisz to płacisz". Ok, kolejna lampka ostrzegawcza, ale odpuściłem i pojechałem jako pasażer. Pomijam, że zaczął do mnie mówić na Ty bez choćby przedstawienia się i zaproponowania takiej formy.

    Na początku jazdy zagadałem tak bardziej ogólnie, że z tego co czytałem te Alfy, ale głównie przedliftowe miały kłopoty z Multiair, do tego nie wiadomo jak z turbo przy takim przebiegu, i tu chyba trafiłem w jakiś czuły punkt, bo zaczął zdenerowany mówić, że "jak Ty chcesz rozpoznać, że turbo się psuje? Może być do robienia i przy przebiegu 50 tys., i 300 tys. km, i co Ty w ogóle z czymś takim na początku, tak to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać". W tym momencie chciałem już powiedzieć, żeby w takim razie zawracał, bo tylko tracę czas, ale uznałem, że skoro już jadę to zobaczę jak taka Alfa jeździ. Ale tu już miałem zapaloną czerwoną lampkę i zrezygnowałem z pomysłu, żeby brać od razu to auto. BTW w trakcie dość krótkiej jazdy zdążył jeszcze odebrać telefon i dość mocno przekroczyć dopuszczalną prędkość..

    Tutaj warto wspomnieć, że część aut które wystawiają, jest powypadkowych. Te oferty nie mają zaznaczonego "Bezwypadkowe TAK", więc to jest ok, ale w opisie próżno szukać informacji, że auto zostało poskładane i co dokładnie było robione. Może to standard w branży, nie wiem, ale ja jestem zwolennikiem pełnej transparentności, więc dla mnie oczywiste byłoby poinformowanie na przykład o tym, jak auto wyglądało przed zrobieniem. I o ile Alfa jest wg oferty bezwypadkowa, to też próżno szukać informacji o jakiś punktach, które mogą wymagać zrobienia, a to że auto przy tym przebiegu to raczej nie jest igła to oczywiste. W drodze powrotnej właśnie nawiązałem do tego, że widziałem że wystawiają część aut zrobionych po wypadkach, itp., ale w żaden sposób się do tego nie odniósł, nie był chętny do dyskusji w tym temacie.

    Z rzeczy sprawdzonych wcześniej - samo auto wg raportu z autobazy nie ma nic niepokojącego poza tym, że służyło w Danii do prywatnych przewozów pasażerskich. Sam komis - w tym miejscu albo funkcjonowały inne komisy, albo zmieniali nazwę/firmę, co też nie jest zbyt zachęcające. Samych danych firmy nie mają podanych na Otomoto, strony www chyba też nie mają, ale prawdopodobnie jest to firma AUTO PROFESSIONAL SP Z O O.

    Podsumowując - auto wydaje się atrakcyjne cenowo i przy tym generalnie sprawne, ale biorąc pod uwagę nerwowość pracownika oraz to, że komis sprzedaje powypadkowe, które wyglądają na dobrze zrobione, to prawdopodobnie jeżeli w Alfie były niepokojące objawy psucia się rzeczy, które mogłyby zacząć generować koszty, to pewnie byli w stanie je dobrze zamaskować. Chociaż nadal mam wątpliwości, czy nie zaryzykować - liczyłem się z tym, że auto może wymagać włożenia paru tysięcy, żeby wszystko zrobić, ale tutaj może moje obawy są niesłuszne, a może jest to potencjalna skarbonka bez dna.

    Dla potomnych, którzy by szukali podobnych informacji - piszę tu o Alfie z ogłoszeń:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-benz-170koni-klimatronik-bezwypadkowa-serwis-do-konca-nowy-rozrzad-ID6E9Qq7.html
    olx.pl/d/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-benz-170koni-klimatronik-bezwypadkowa-serwis-do-konca-nowy-rozrzad-CID5-IDLYjB9.html
    allegro.pl/ogloszenie/alfa-romeo-giulietta-1-4-benzyna-170km-11917258268

    VIN: ZAR94000007397345

    Komis:
    AUTO PRO
    Kartuska 328
    80-125 Gdańsk

  4. #4824
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Aż zajrzałem do ogłoszeń co z tymi cenami i rzeczywiście - takie Veloce (to samo wyposażenie i przebieg) jak moja są teraz wystawiane za prawie tyle samo ile zapłaciłem 3 lata temu...

  5. #4825
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanSoloPL Zobacz post
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-benz-170koni-klimatronik-bezwypadkowa-serwis-do-konca-nowy-rozrzad-ID6E9Qq7.html
    olx.pl/d/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-benz-170koni-klimatronik-bezwypadkowa-serwis-do-konca-nowy-rozrzad-CID5-IDLYjB9.html
    allegro.pl/ogloszenie/alfa-romeo-giulietta-1-4-benzyna-170km-11917258268

    VIN: ZAR94000007397345

    Komis:
    AUTO PRO
    Kartuska 328
    80-125 Gdańsk
    W Danii jest wymeldowana 2 lata temu.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #4826
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    kurde też szukam Julki w zakresie cenowym 40-50tys zł ale tak blizej 50k i lipen... nawet z ciekawośći po sprawdzeniu 50 do 60 żadnych cudów nie ma jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie jak rozglądałem się za alfami w PL to do wyboru do koloru polski salon itp.. teraz nie ma nic.Jak jest to 1.4 120km a jak 1.4t 170km to albo wypadkowa albo automat a jak jest manual i bezwypadek to znów czarna

    a ja szukam białej lub czerwonej myślę czy nie zlecić firmie wyszukania auta..

  7. #4827
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Hej, ktoś może oglądał ten egzemplarz?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-170-km-sportiva-dna-salon-pl-ID6Epojd.html

  8. #4828
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Guliette
    Postów
    1

    Domyślnie

    Siemanko sprawdzi mi ktoś Vin ZAR94000007095958 z góry dziękuję

  9. #4829
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Gulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, planuję zakup krajowej Giuletty TCT 1.4 MA 170 Distintive z 2012:
    olx.pl/d/oferta/alfa-romeo-gulietta-1-4-170km-automat-CID5-IDOUPEU.html
    VIN: ZAR94000007192738

    Wstępnie prześledziłem jej historię i na moje oko nie widzę żadnych nieprawidłowości.
    Ostatni wpis 2021-08-10 102 188 km
    Od właściciela dowiedziałem się, że był wymieniany rozrząd, łożyska na mcphersonach oraz odma i to, że występują problemy z łączeniem się z Blue&Me i działaniem Start&Stop (zależy od naładowania), natomiast reszta bez zarzutów.
    Co sądzicie o tym egzemplarzu? Z góry dziękuję i pozdrawiam

  10. #4830
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Gulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    Zaczynam rozglądać się za Giuliettą dla siebie i chciałem zapytać czy ktoś oglądał ten egzemplarz w komisie w Bieruniu?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-bezwypadkowy-i-wlasciciel-oryginal-lakier-czujniki-parkowania-zadbany-ID6EAVt9.html

    Przy okazji mam pytanie co do dyfuzora. Ten egzemplarz jest w biednej wersji 1.4 TB 120KM, a ma dyfuzor i podwójny wydech. Była możliwość dokupienia takich dodatków do takiej wersji, czy to jest dołożone?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory