Strona 17 z 501 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #161
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Z taką ceną używanej wolałbym nówkę.
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  2. #162
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Exclusive 1.4MA
    Postów
    51

    Domyślnie

    EXCLUSIVE można mieć spokojnie poniżej 80 tys z wyprzedaży rocznika

  3. #163
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    gulietta - poszukiwania trwają
    Postów
    3

    Domyślnie

    Z TCT niestety ceny zaczynają się od 80tys.

  4. #164
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Looking for Giulietta, Croma '10 1.9 16v + Astra H 1.9 8v
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witam,
    Przekopałem trochę forum, ale nie znalazłem interesujących mnie wiadomości.
    Szukam Julki 2.0 JTDm 170 PS przed liftem.
    Mam problem z rozszyfrowaniem wyposażenia dodatkowego.
    Otóż mam dosyć jasno sprecyzowane wymagania:
    Zaciski, Kółka 18', podwójna końcówka wydechu,wbudowana navi.
    Jak wyglądały pakiety doposażenia przed liftem?
    Do tej pory dowiedziałem się tylko tyle, że była dość duża swoboda i można było do pakietu np sport 1 dołożyć kilka gratów z innego pakietu.
    Orientujecie się może co się zawierało w poszczególnych pakietach?
    Na Polskich portalach z ogłoszeniami jest olbrzymia wręcz gigantyczna przepaść w poziomie wyposażenia w porównaniu do Niecurów.
    Drugie pytanie: czy ktoś się w "domowych" warunkach łączył z ECU w Giuliettach przed liftem?

    Z góry dzięki za wszelki trop

    EDIT:
    Na pytanie z interfejsem znalazłem odpowiedź

    https://www.youtube.com/watch?v=Ynkvi3A2nX8
    Btw. dobry sposób na chociaż szacunkowy pomiar 0-100 przed i po modyfikacjach.
    Ostatnio edytowane przez Lewel ; 16-06-2015 o 11:37

  5. #165
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał bryndza4 Zobacz post
    Czy 72 tys. PLN to odpowiednia cena za 2 letnią Julkę? Nowa Distinctive z MA 170 KM można mieć poniżej 80 tys. PLN. Może nie będzie wypasu ale to jednak nowy samochód.
    Sam stoję przed decyzją czy kupić używkę czy nówkę. Co byście wybrali?
    Moim zdaniem za ~70 kzł to można polować na 2 letnią QV-kę,a nie na 170 KM. Tak przynajmniej było rok temu jak ja się przymierzałem do tego i owego. 72 kzł za 2 letni samochód, który nowy realnie kosztował do 100 kzł to chyba za dużo. Tzn. ja tyle bym nie dał za używkę, tuż po gwarancji.

    Lepiej dołożyć nawet te 10 kzł i mieć mniej więcej to samo, ale nowsze, pewne, własne, z gwarancją i prawie pewnością, że bezwypadowe. Ale są też tacy, którzy uważają, że "jedyna opcja to full opcja," w takim razie trzeba byłoby dołożyć więcej...

    Reasumując - przy takich cenach - wybrałbym nówkę. Co innego, jeśli używana jest w cenie 1/2 ceny nowej.

  6. #166
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Looking for Giulietta, Croma '10 1.9 16v + Astra H 1.9 8v
    Postów
    22

    Domyślnie

    Nie wiem czy w wypadku Alfy różnice będą istotne, aczkolwiek jakbym już zastanawiał się nad kupnem nówki sprawdził bym ceny w salonach w Niemczech.
    Znajomy który, kupował klase e z 4 lata temu, przeglądał oferty kilku dealerów z Niemiec i każdy dawał duuużo lepsze warunki niż te w PL. Pominę zdarzenie kiedy na gwarancji pojechał z jakąś usterką do salonu Zasady i w serwis ładnie zrobił kosztorys na kilkanaście tysi, a w Niemczech zrobili to na gwarancji bez zająknięcia.
    Nie chce nikogo zrażać, ale jak myślę o tych wszystkich historiach z ASO to mam mieszane uczucia.
    Wiadomo, że nie każde Aso jest be i na bank jest mnóstwo porządnych dealerów oraz autoryzowanych serwisów w Polsce.
    Jednak kupując nowe auto warto przeanalizować każdą z możliwości, w końcu wydajemy swoje często niemałe pieniądze

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lewel Zobacz post
    Witam,
    Przekopałem trochę forum, ale nie znalazłem interesujących mnie wiadomości.
    Szukam Julki 2.0 JTDm 170 PS przed liftem.
    Mam problem z rozszyfrowaniem wyposażenia dodatkowego.
    Otóż mam dosyć jasno sprecyzowane wymagania:
    Zaciski, Kółka 18', podwójna końcówka wydechu,wbudowana navi.
    Jak wyglądały pakiety doposażenia przed liftem?
    Do tej pory dowiedziałem się tylko tyle, że była dość duża swoboda i można było do pakietu np sport 1 dołożyć kilka gratów z innego pakietu.
    Orientujecie się może co się zawierało w poszczególnych pakietach?
    Na Polskich portalach z ogłoszeniami jest olbrzymia wręcz gigantyczna przepaść w poziomie wyposażenia w porównaniu do Niecurów.
    Tutaj masz linki do cennikow ktore kiedys zgralem. Lata 2010, 2011. Sa tam tez rozne pakiety.

    https://www.dropbox.com/s/zs1q9w4ng4...06.22.pdf?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/mick87d7cz...03_02.pdf?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/388x3p1a7y...06_10.pdf?dl=0

  8. #168
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Looking for Giulietta, Croma '10 1.9 16v + Astra H 1.9 8v
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Dzięki serdeczne! Będę miał lekturę na wieczór

  9. #169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    32

    Domyślnie

    Lewel - nie napinaj się na fabryczne navi - jest takie sobie - obsługa bez dotyku jest zbyt absorbująca choć możliwa
    aktualizacji map nie mas się co spodziewać - 200jurkow a mapy w naszej republice bananowej niedokładne i błędne
    raczej warto celować w skory (podgrzewane - bo bez tez są) - szmaty są do niczego
    ja szukałem z szklanym dachem ale nie wyszło

    podwójna końcówka w 2.0 170 to raczej standard

    łączę się ELM327 BT z andkiem - Torqa akurat nie mam - używam ALfa OBD do sprawdzania DPFa
    Torq ma 100x więcej możliwości niz pseudo sportowe tryby fabrycznego navi w Dynamic (przeciążenie oraz Boost i % moc "z sufitu")
    TMC nie działa w Polsce
    fatalna obsługa USB (plików) w trybie folder - żeby było w miarę to trzeba siedzieć i edytować ID3 tagi przez pól dnia a i tak zeświruje w trakcie
    Blue&me dziala ale w poprzednim samochodzie miałem parrota z obsługa transferu muzy z telefonu przez BT - oczywiście jakość nie HiFi ze względu na kodek i kompresje ale do audiobookow super
    ponieważ po lifice jest dotykowe radio - nie należy się spodziewać juz aktualizacji , a producent nie zamierza uwolnić kodu (radyjko ma WinMobile 6.5 - nie należy się jednak napalać ze Automapa tam ruszy - choć francowaci w pugach i cytrynach shakowali nieco - da się odpalić wejście Video i podmieniać niektóre infografiki

    najczęściej jednak kończą na interfejsie pomiędzy radio a LCD za 300jurkow - co i tak jest słabe - samochody z roczników 2015 zaczynają mieć powoli miracasta - transfer obrazu z np telefonu po WiFi - i wtedy jest janosik czy AM bez spiny
    Ostatnio edytowane przez MikeB ; 17-06-2015 o 09:21

  10. #170
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Looking for Giulietta, Croma '10 1.9 16v + Astra H 1.9 8v
    Postów
    22

    Domyślnie

    Z tym, że navi będzie takie sobie już się pogodziłem. Wcześniej jeździłem z oplowskim CD 70 navi i tam nasi rodacy do 2013 upchali całkiem sensowne mapy (oczywiście po odblokowaniu radioodbiorników z softem przed 2008 były też PL komunikaty)
    Tak czy inaczej do obsługi przyciskami/pokrętłami przywykłem bo Opel mnie w tym wyszkolił. Upieram się przy fabrycznej navi tylko z tego względu, że jest po prostu zawsze "pod ręką" i nie muszę grzebać w telefonie/zewnętrznym urządzeniu, czekać aż się włączy, połączy ect. I przełknę słabe pokrycie bo mieszkam w b. dużym mieście i nawet dziadowskie mapy zazwyczaj dają radę.
    Co do obsługi USB mam jeszcze kilka pytań.
    Rozumiem, że problem jest z identyfikacją tytułów na wyświetlaczu? Czy w momencie jak wrzucisz wszystko do kupy bez folderów czyta bez problemu? Czy wciąż się kiełbasi? Jeżeli tak, to na czym dokładnie polegają kłopoty?
    Po za tym podziel się proszę wrażeniami z użytkowania. Koszty, usterkowość, wrażenia z jazdy.
    Robiłeś chipa? Zostajesz przy dpf + egr czy zamierzasz się któregoś pozbyć?
    W sprawie wyposażenia pocieszam się tym, że w DE większość JTDm2 170 jest sensownie doposażona.
    Obawiam się tylko troszkę tej skóry, bo z 90% aut z tym motorem ją posiada. Gorąca w lecie. lodowata w zimie :/ (bez podgrzewania to pewnie jest masarnia nie do wytrzymania i trzeba ubierać sześć par majtek żeby nie odmrozić sobie tyłka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory