Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2481
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie pieprz od rzeczy o jakiś oskarżeniach bo nikt nikogo nie oskarża bo bardzo szybko używasz mocnych słów -że auto było serwisowane co oznacza? - nic!! skoro nie ma śladu w oficjalnej bazie danych marki - całkiem dobrze auto przed planowaną sprzedażą pojawiło się aby np uwiarygodnić przebieg np na wymianę oleju żarówki i tyle i hasło - serwisowanie a serwisowanie to dwa rożne tematy.
    Jakoś dziwnym trafem właśnie auta naszych handlarzy z Holandii Niemczech Francji mają kiepską historię serwisową - jakoś te serwisy dziwnym trafem nierzetelne są no i robią na złość FCA- fajne bajeczki i jakoś dziwnym trafem ceny sprowadzonych aut są czasem i 50% niże od cen z rynku z którego pochodzą .
    Jeszcze raz napisze co napisałem wyżej- opisywali przypadki ASO nierzetelnych które leciały w kulki - jeśli serwisowi z jakiś pwodów nie chce się wpisać tego co robi do oficjalnej bazy, to co mówić o jakości świadczonych tam usług.
    Trzeba troszkę pomyśleć i mieć wyobraźnie - z jakiegoś powodu ktoś tych danych nie podawał i z jakiegoś powodu nie zrobił tego NIGDY!!
    wysil szare komórki- auto kupione nowe i przez 7 lat żadnego wpisu? nic ?
    może byc tak ze samochód był jednym z aut we flocie i serwisowane np poza oficjalnym systemem (tj. taniej) ale bez jakichkolwiek wpisów.
    coś za coś! nie sadzę że ASO przez 7 ( SIEDEM LAT) nic nie wpisałoby!!
    Weź koło i się jeb*** porządnie w czoło!!!! Idź się chłopie doszkol i wrócić tutaj do merytorycznej dyskusji... Poniekąd ja o zupie, a ty o doopie :/ Nadal nie umiesz się przyznać do błędu Tam jest ciągłość serwisu i wystarczy uważnie oraz ze zrozumieniem czytać to co zostało do tej pory napisane! Używałeś nie raz stwierdzenia, że "auto nigdy nie było w ASO", co jest totalną bzdurą, a skoro właściciel miał książkę ze wszystkimi pieczątkami, czyli w domyśle musiał ją sfałszować według twojej teorii. Mogę Ci dać dziesiątki aut mających pełną historią z całej Europy, a w centralnej nie będziesz miał nic (może poza ewentualnie gwarancjami/akcjami).
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 01-10-2018 o 20:37
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #2482
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Umiesz czytać po polsku? - pieprzysz od rzeczy o jakieś wewnętrznej bazie jakieś firmy w Holandii - mnie interesuje oficjalna baza danych FCA a tej to auto nie ma od ZAKUPU! - TYLE W TEMACIE !!!!
    teraz właścicielowi odpiszą ze np rozrząd był robiony np 20 tkm temu? uwierzysz? bo ja nie! (patrz opisane przypadki wyżej)
    Weź wyegzekwuj teraz np. gwarancje perforacyjną bo przecież ją powinno jeszcze mieć ale pod warunkiem serwisowania już to widzę jak chętnie FCA będzie to robić.
    drukowanymi żebyś mógł przeczytać!
    a sam się doszkol z kultury wypowiedzi, bo z inwektyw i obrażania innych co mają inne zdanie od ciebie to słyniesz.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 01-10-2018 o 20:41

  3. #2483
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Umiesz czytać po polsku? - pieprzysz od rzeczy o jakieś wewnętrznej bazie jakieś firmy w Holandii - mnie interesuje oficjalna baza danych FCA a tej to auto nie ma od ZAKUPU! - TYLE W TEMACIE !!!!
    teraz właścicielowi odpiszą ze np rozrząd był robiony np 20 tkm temu? uwierzysz? bo ja nie! (patrz opisane przypadki wyżej)
    drukowanymi żebyś mógł przeczytać!
    a sam się doszkol z kultury wypowiedzi, bo z inwektyw i obrażania innych co mają inne zdanie od ciebie to słyniesz.
    Rozumiesz, że mało które ASO w całej Europie z niej w pełni korzysta, a większość używa wewnętrznej równie wiarygodniej?! Jak już tak cwaniakujesz to gdzie według Ciebie są wprowadzane np. naprawy blacharsko-lakiernicze?! Tu nie chodzi o inne zdanie, tylko o fakty, z którymi cały czas się mijasz, a mój poziom wypowiedzi jest dostosowany do twojego toku rozumowania...
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 01-10-2018 o 20:43
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #2484
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Mała dygresja odnośnie historii serwisowej: moje auto było kupione nowe w FCA w Bielsku-Białej. Rok produkcji grudzień 2012, rejestracja przez FCA końcówka marca 2013, kupione przeze mnie w styczniu 2014 z przebiegiem 7 km. W ciągu roku zrobiłem ok. 15000 km, więc pod koniec gwarancji miałem 16000 km. Między czasie olej zmieniony przy ok. 7500 km i 150000 (poza ASO) i 2 wizyty w ASO na usunięcie jakichś skrzypień/stuków. Nie wiem co jest w historii serwisowej, ale przypuszczalnie nie zanotowali żadnego serwisu auta (ewentualnie tylko naprawy gwarancyjne). Opierając się tylko na ASO, można dojść do wniosku że samochód jest niewarty uwagi, nigdy nie miał przeglądu itp.
    Rzeczywistość jest jednak inna, auto miało 3 wymiany oleju (7.7, 15 i 30 kkm) w okresie, kiedy książka przewiduje jeden po 30k km.
    Wiem, że to historia jednego auta na sto, ale czasem się zdarza Ale fakt, nie u handlarza

  5. #2485
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Rozumiesz, że mało które ASO w całej Europie z niej w pełni korzysta, a większość używa wewnętrznej równie wiarygodniej?! Jak już tak cwaniakujesz to gdzie według Ciebie są wprowadzane np. naprawy blacharsko-lakiernicze?! Tu nie chodzi o inne zdanie, tylko o fakty, z którymi cały czas się mijasz, a mój poziom wypowiedzi jest dostosowany do twojego toku rozumowania...
    inna wewnętrzna baza danych sieci serwisów? przez kogo stworzona prowadzona? wieź mi powiedz dlaczego inne ASO o niej nie wie, a przez które był sprawdzany ten konkretny samochód?
    kurcze- co jeszcze wymyślisz?! bo aż oczy bolą jak się to czyta.
    jeszcze raz napisze - Fakty są takie, że W OFICJALNYM SYSTEMIE FCA auta brak!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Mała dygresja odnośnie historii serwisowej: moje auto było kupione nowe w FCA w Bielsku-Białej. Rok produkcji grudzień 2012, rejestracja przez FCA końcówka marca 2013, kupione przeze mnie w styczniu 2014 z przebiegiem 7 km. W ciągu roku zrobiłem ok. 15000 km, więc pod koniec gwarancji miałem 16000 km. Między czasie olej zmieniony przy ok. 7500 km i 150000 (poza ASO) i 2 wizyty w ASO na usunięcie jakichś skrzypień/stuków. Nie wiem co jest w historii serwisowej, ale przypuszczalnie nie zanotowali żadnego serwisu auta (ewentualnie tylko naprawy gwarancyjne). Opierając się tylko na ASO, można dojść do wniosku że samochód jest niewarty uwagi, nigdy nie miał przeglądu itp.
    Rzeczywistość jest jednak inna, auto miało 3 wymiany oleju (7.7, 15 i 30 kkm) w okresie, kiedy książka przewiduje jeden po 30k km.
    Wiem, że to historia jednego auta na sto, ale czasem się zdarza Ale fakt, nie u handlarza
    Ślad napraw gwarancyjnych będzie i łatwo zorientować się, że samochód robił niewielkie przebiegi i w okresie gwarancyjnym nie "załapał" się na przeglad!
    często jest tak ze auto robi np za granicą po 40 tkm rocznie ma przeglądy serwisowe wokresie gwary potem czarna dziura i nagle po 6 latach trafia do nas i ma 130 tkm. CUD?
    a co do sprowadzanych aut- muszą być tanie, żeby się OPŁACAŁO- no i są! są i książki z wpisami, pojawiają się jakieś tajemnicze odrębne bazy danych w których od razu widać, że te "fury rzetelnie serwisowano". W sumie jak widać w komisach naród łyka te bajki jak pelikan. tylko potem JTDm sypie siepo licznikowych 140 tkm czy rozpada się TDI po podobnym przebiegu.

  6. #2486
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    inna wewnętrzna baza danych sieci serwisów? przez kogo stworzona prowadzona? wieź mi powiedz dlaczego inne ASO o niej nie wie, a przez które był sprawdzany ten konkretny samochód?
    kurcze- co jeszcze wymyślisz?! bo aż oczy bolą jak się to czyta.
    jeszcze raz napisze - Fakty są takie, że W OFICJALNYM SYSTEMIE FCA auta brak!

    - - - Updated - - -
    Musisz poprawić uderzeniem kołem, bo nie przyniosło oczekiwanych skutków
    Zapytaj się oficjalnie w FCA czy grupa Fiata prowadzi coś takiego jak elektroniczna książka serwisowa, bo już nie wiem jak coś ma trafić do twojego rozumu... :/
    W taki właśnie sposób powstawały m.in. centralne bazy pewnych marek, że dane z baz wewnętrznych zostały spinane do jednego systemu.
    Nie wiem kto Ci dał loginy do Linka, bo pojęcia nie masz żadnego
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #2487
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Teraz to już mam mętlik w głowie z tymi przeglądami.
    Przebieg po roku od zakupu będzie 5000 km i pierwszy rok gwarancji za sobą.
    Żeby zachować gwarancję na 2 rok trzeba zrobić po roku przegląd czy nie.
    Co do oleju to i tak chcę wymienić po roku na nowy ale tu nie mam przymusu żeby zrobić
    to w ASO. Mam gdzie to zrobić i dla mnie to żadna trudność nie chcę nabijać ASO kasy na zbędne wymiany bo i nie ma
    co przy takim przebiegu bo i na wpisach mi też nie zależy bo Giuliettę mam zamiar trzymać z 16-18 lat.
    Przedłużać gwarancji z moimi przebiegami też raczej nie będę.
    Tylko kwestia żeby nie stracić jej na 2 rok.

  8. #2488
    Użytkownik Świeżak Avatar Adam100
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Super + bi xenony +pakiet komfort
    Postów
    209

    Domyślnie

    Robocizna w ASO za pierwszy przegląd to 200pln.... Części kupujesz swoje. Czy to tak dużo odpowiedź sobie sam. Heniek na mieście za wymianę oleju i filtrów weźmie około 150pln a masz do tego przegląd i gwarę utrzymaną..
    Szczerze to rozwala mnie podejście osób kupujących nowe auto i zastanawiających się czy jechać na przegląd do ASO...

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  9. #2489
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ja kupiwszy używane jeżdżę do ASO .

  10. #2490
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam100 Zobacz post
    Robocizna w ASO za pierwszy przegląd to 200pln.... Części kupujesz swoje. Czy to tak dużo odpowiedź sobie sam. Heniek na mieście za wymianę oleju i filtrów weźmie około 150pln a masz do tego przegląd i gwarę utrzymaną..
    Szczerze to rozwala mnie podejście osób kupujących nowe auto i zastanawiających się czy jechać na przegląd do ASO...

    Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka


    Nie chodzi mi tu o kwestie finansowe tylko o gwarancję i to tylko 2 drugi rok.
    Po prostu robię za małe przebiegi żeby to miało sens a dać sprawny samochód na przegląd i odebrać
    coś popsute to mi się nie uśmiecha, a takie przypadki są opisywane nawet w tym dziale.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory