Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3281
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeetekforce Zobacz post
    Witam
    Mam zamiar kupić sobie pierwszą Alfę w życiu, obecnie jeżdżę Hondą i BMW i powoli będę je sprzedawał. Biorę pod uwagę 159 i Giuliette z silnikami benzynowymi. Gdzieś tutaj czytałem, że do silnika 1,75 tbi trzeba lać Pb 98, chciałbym się dowiedzieć czy do silników w Giuliettcie( 1.4 J-jet i Mulitiair)także trzeba tankować takie paliwo.

    Dzięki za każdą odpowiedź.
    Możesz lać zwykłe 95 ja do swojej Giulietty też leje 95 też gdzieś czytałem w internecie o tym ale to nie prawda

  2. #3282
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heathen Zobacz post
    Semantyka Panie.
    Pamiętaj że są samochody z rzetelną historią serwisową i bezwypadkowe, które jednak miały KOLIZJĘ.
    Z mojej strony tyle w temacie.
    Z doświadczenia praktycznego na polskim rynku handlarze piszą nie zaznaczają bezwypadkowy jak auto miało mocne uszkodzenia i najczęściej to ulep który nie powinien w ogóle na drogi wyjeżdżać, natomiast bezwypoadkowy to wiekszość i tak jest po mniejszych lub większych przygodach. Ogólnie oszustwo na potęgę.

    Jeśli chodzi o zagranicę, to np we włoszech moja 159 była jako bezwypadkowa (dość duży salon VW/Seat/Skoda sprzedawał akurat to auto), też było zaznaczone jako bezwypadkowe, a na oględzinach wyszło że malowali oba przednie błotniki i zcieniowali po przednich drzwiach. podejżewam że obcierki na rantach likwidowali (bo na małych fragmentach rantów tych błotników wychodziło ok 300um).

    Jak miałbym sprzedawać GIuliettę żony to zastanawiam się co miałbym zaznaczyć. Auto miało 2 mikro przygody, raz gość wjechał lekko w tył bo niewychamował na letnich oponach w zimie na skrzyżowaniu (wymieniony absorber, innych szkód brak) a raz żona przytarła i lekko zagięła rant błotnika przedniego - jest na paru cm szpachla do 350um i lakier scieniowany po błotniku - moim zdaniem nie było sensu wymianiać błotnika - było to 4 lata temu, wszystko jest tip top.
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] wypadkowy czy bezwypadkowy jak nie zaznaczę bezwypadkowy to Ci co szukają auta dobrego, ominą takie - na pewno nie sprzedawałbym tanio bo auto jest pewne, serwisowane, doposażone, dbane itp. nie zaznaczając bezwypadkowy od razu sam się kwalifikuję do katergorii ulepów.

    Generalnie jest tak że statystyczne auto które jeździ np 5 lat na drodze powinno mieć już jakąś przygodę, rodzynki bez takiej się zdarzają, ale to rzadkość. co z tego że Ty dobrze jeździsz jak ktoś na parkingu pod sklepem CI wjedzie w auto przy manewrowaniu. Życie.

    Bezkolizyjne to są w salnonie, nowe bez przebiegu, choc i tu 100% pewności nie ma, bo jak podczas transportu/załadunku/rozładunku coś uszkodzą to przecież naprawiają i raczej nie informują klienta. Jak odbierałem swoją Giulię, to obok stał oklejony jeszcze na transport Ducato z wgniecionymi drzwi tylnymi, a na serwisie Jeep jeszcze bez rejestracji/z foliami z lekko uszkodzonym przodem, więc zakładam że jakis tam procent aut w samym transporcie ulega mniejszym lub większym uszkodzeniom.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3283
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Wystarczy już w ogłoszeniu tak samo rzetelnie jak tutaj wszystko opisać z zaznaczoną opcją "bezwypadowy" i po problemie (wskazana dokumentacja zdjęciowa, faktury, historia ASO etc. do wglądu dla zainteresowanego na potwierdzenie).
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #3284
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie. Nie wystarczy. To wręcz szkodzi. Ja nie mogłem sprzedać swojego auta, które było w naprawdę świetnym stanie w relacji do przebiegu. Zrobiłem długi opis, który odstraszał ludzi, bo jak dużo napisane, to na pewno jest coś do ukrycia. Inni idioci dzwonili i pytali o rzeczy, który wynikały wprost z opisu np. że dodaję koła z oponami zimowymi potwierdzając, że nie czytali mojego "świetnego" opisu. Jak skróciłem opis, nie dałem powodów do budzenia wątpliwości u kupującego to od razu auto sprzedałem, choć w rozmowie telefonicznej podałem co moim zdaniem jest do zrobienia w aucie, żeby po przyjeździe na oględziny nikt mi niczego nie zarzucił. Nie oszukuję i nie chce być oszukiwany, ale zbytnia szczerość jak u mnie np. "opony starczą jeszcze na 10 tys. km." powodują, że ludzie odrzucają takie ogłoszenia, bo widzą wydatki jak na dłoni. Ludzie wolą być oszukiwani. Najlepiej pisać ludziom bzdury "igła, lalunia, nic nie puka, nic nie stuka, nic do roboty". I ludzie lecą jak pszczoły do miodu.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 04-07-2019 o 18:04

  5. #3285
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    ja też zawsze dawałem długie opisy a że auto miało np jakieś przetarcia które lakierowałem sam albo poprzednik, to nie zaznaczałem bezwypadkowy. niestety mało kto dzwonił, wielu przyjeżdżało, przejechało się a potem mówiło za dużo rzeczy tu było, większość woli kupować iluzję że kupili igiełkę i nie mącić sobie dobrego samopoczucia listą tego co w normalnym aucie po np 10 latach było - bo zawze jest. ja im iluzji wciskał nie będę bo nie jestem oszustem. na szczęście w końcu zawsze ktoś rozsądny się trafiał kto chciał zapoznać się z fotkami przed rysą/wgniotką/robotą, przeglądnął faktury, postudiował nawet moje posty z forum z różnych wątków czasu o aucie, pojeździł ,pogadał i kupił.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #3286
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Nie mówimy o całym opisie w stylu kompletnie bez sensu, że "opony starczą na 10tys.km", tylko jak rozwiązać kwestię zaznaczania lub nie bezwypadkowości.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #3287
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to nie pisz że bezwypadkowa - dla mnie auto bezwypadkowe to takie które poza fabryką nie widziało ręki lakiernika. wiem że to może za bardzo daleko posuniety pogląd ale nigdy nie jestem w stanie zweryfikować czy była to np rysa parkingowa czy np wstawiona ćwiartka.
    są samochody z naprawdę rzetelną historią serwisową i rzeczywiście bezwypadkowe tylko one odpowiednia kosztują
    Darek to przesada aby obcierki traktować jako wypadkowe.
    Podam przykład mam wgniotkę na drzwiach i to likwiduję i mam napisać ,,wypadkowe,, no bez jaj.
    Podobnie jest ze zderzakami.
    Mam porysowany tylny bo walizką zaczepiłem i oczywiście malowanie i to też już,,wypadkowe?
    Nie popadajmy w skrajności.
    Ja stosuję przy zakupie taką zasadę .
    Wszystko co odkręcane i wymienione ,pomalowane to nie wypadek.
    Ingerencja że spawaniem i prostowaniem ,odpalone poduchy to już wypadkowe.Cała reszta to duperele.
    Podobnie ma się sprawa szyb.
    W delcie wymienię przednią szybę bo jest porysowana / mikro rysy/
    I w sumie powinienem napisać wypadkową bo przecież była ingerencja .
    ?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #3288
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Moja kobieta śpiesząc się do szpitala do naszego dziecka w stresie wyjeżdzając z blokowiska uderzyła zderzakiem porysowany i zbity plastik od lampy wymieniłem całą lampe niestety rocznik wpadł 2014 starą lampe schowałem do piwnicy w razie czego i co mam teraz zaznaczyć jak będę sprzedawał?

  9. #3289
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie Pytania przd zakupem

    Witam. Pomału przymierzam się do zakupu Julki z silnikiem diesla i mam parę pytań. Czym różni się silnik 2.0 140KM od 170KM. Jak jest z kulturą pracy czy podczas zimy mocno go słychać po odpaleniu czy praca silnika przenosi się na "budę" na biegu jałowym?. Jak z trwałością zawieszenia? czy trzeba wymieniać całe wahacze czy wystarczy same sworznie?. Ogólnie jak macie porównanie do innych aut to jak byście ocenili komfort w Julce. I jeszcze pytanie o skrzynię manualną znalazłem na forum że są z nią małe problemy ale podobno to poprawili od któregoś rocznika. Czy ktoś orientuję się dokładnie w temacie?.
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 08-07-2019 o 09:07

  10. #3290
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Renault
    Postów
    2

    Domyślnie Ocena i porada zakupu auta

    Witam

    Nosze sie z zamiarem zakupu Alfy wiem ze było zapytanie odnosnie tego auta (znalazłem po VINie tu na forum) ale jest tylko odp ze szkody do weryfikacji.
    Może ktoś z obecnych jest w stanie ocenic ja czy warto jest brac ja pod uwage.
    Nie moge wstawiac linków podaje wiec VIN google wyrzuca odrazu ogłoszenie ZAR94000007081838 Auto stoi w Zgierzu

    Dziekuje za pomoc

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory