Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3291
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciubek Zobacz post
    Witam

    Nosze sie z zamiarem zakupu Alfy wiem ze było zapytanie odnosnie tego auta (znalazłem po VINie tu na forum) ale jest tylko odp ze szkody do weryfikacji.
    Może ktoś z obecnych jest w stanie ocenic ja czy warto jest brac ja pod uwage.
    Nie moge wstawiac linków podaje wiec VIN google wyrzuca odrazu ogłoszenie ZAR94000007081838 Auto stoi w Zgierzu

    Dziekuje za pomoc
    Warto zacząć od weryfikacji szkód, skoro do tej pory się nie sprzedała
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #3292
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Warto zacząć od weryfikacji szkód, skoro do tej pory się nie sprzedała
    super że pomagasz wielu przy VIN/historii itp, bardzo się chwali, ale ja mam problemy ze zrozumieniem co przekazujesz często, więc sie odezwę z feedbackiem mam nadzieję z korzyścią dla innych (ja nie kupuję obecnie nic i raczej na parę lat mam spokój z samochodowymi zakupami). piszesz np "szkody do weryfikacji", czyli coś wiesz z historii w ASO że było robione czy nie masz takiej informacji i po prostu sugerujesz pojechać oglądnąć auto i co jest jasne szukać czy były i jakie szkody? warto byłoby jednoznaczniej pisać - czasem ludzie są daleko od auta którym się zainteresowali, więc fajnie byłoby nie generować niedomówień, bo Twoja wypowiedź może być zrozumiana dwojako.

    często podajesz np tylko przebieg z ostatniej wizyty w ASO, fajnie by było gdyby do tego doszła data - wtedy coś można próbować zgadywać obecny możliwy przebieg (łatwiej wychwycić że np auto stało rok rozbite/naprawiane/u handlarza), albo że przebieg jest skręcony w dół - co niekoniecznie wyłapiesz jak podasz tylko przebieg bez dat. dam Ci przykład z życia np w 2015 interesowałem się 159 2.2JTS, auto z połowy 2010r, wpis z ASO był przy 8.5 tyś km wymiana jakiejś uszczelki. przebieg w ogłoszeniu 98tyś km rozsądny na benzynę, powiedzmy te 20-25tyś km/rok. bez daty wpisu z ASO możnaby to łyknąć, w końcu benzyna, na pewno jakiś czas nie jeździła (pewnie jakaś szkoda była) itp. zacząłem się nią interesować - auto było na drugim końcu Polski. W ASO mi podali daty rozpoczęcia gwarancji i tego jedynego wpisu, okazało się że to były niecałe 2 mce. założyłem że auto rok nie jeździło, i przeliczyłem wg tych 2 wpisów średni miesięczny przebiej, przemnożyłem przez ilość miesięcy i wyszło mi że powinno mieć ok 220tyś km. To był selespeed (zrobotyzowana manualna skrzynia), wiec to już go wykluczało przy takim przebiegu, ale już byłem ugadany z jednym z forumowiczów z Białegostoku który miał podjechać ją pooglądać. Oględziny super, jeździło, wyglądało, nic się nie szło przyczepić. Podłączenie kompa, w liczniku 98tyś wiadomo, w kompie silnikia 212tyś km. Oczywiście nie wziąłem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3293
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Nie piszę o szkodach przy każdym aucie, czyli wypowiedź odnosi się do konkretnego egzemplarza, a z przebiegami też robię to w pełni świadomie zostając do dyspozycji osób zainteresowanych, jeżeli dalej będą chcieli drążyć temat Niech ludzie też dadzą coś od siebie i ruszą głową, a nie chcieliby dostać od razu wszystko na tacy...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #3294
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    są podwieszone wątki o poradach przedzakupowych, niepotrzebny nowy temat, z resztą czytając je pewnie uzyskasz odpowiedzi na większość pytań, poza tym ogólnie dowiesz się więcej o modelu.

    w skrócie 140 od 170 wg mojej wiedzy nie różni się lub różni się nieznacznie, a przynajmniej tak było w 159 - tam sie wgrywało program od 170 i jeszcze chipowało, choć w 159 do 170HP był czas że dawali mocniejsze skrzynie F40, w Giulietcie jednak z tego co wiem to zawsze C635. może ktoś potwierdzi to co napisałem.

    trzesienie budy, kwestia indywidualnej oceny, jeden napisze ze mu nie trzesie w jakims maluchu, inny ze w duzej limuzynie trzesie - po prostu sam przetestuj/ocen.

    zawieszenia sa trwale, to nie 156/147. od dawna w Alfach sa zintegrowane sworznie. oryginalne wahacze można regenerować, ale tylko w dobrej firmie - z tego co tu były komentarze na forum to albo u forumowego kolegi jasio79 a jak nie to albo Meyle HD jako tańszy wariant zamiennika ale przyzwoitego, albo tylko ori. nie kojarzę za bardzo tematów o wymianach wahaczy w Giuliettach, co w 159 przedliftowych było zawsze tematem z pierwszej piątki najbardziej popularnych (po lifcie już nie).

    Komfort jest OK, ale to znów indywidualna ocena.

    Skrzynie gdzieś w 2011 roku poprawiono. W starszych część miała naprawę w ASO, ale nie była to obowiązkowa kampania, trzeba więc sprawdzić daty i historię wpisów z ASO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #3295
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to sworzeń można zamienić osobno, nie? Przynajmniej tak mi się wydaje po zdjęciu:
    https://td-docs.kvikymart.eu/20498/282570209500005#v5
    (+ znalazłem osobno sworznie do zakupu, np. TRW JBJ1088 ?)
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  6. #3296
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    super że pomagasz wielu przy VIN/historii itp, bardzo się chwali, ale ja mam problemy ze zrozumieniem co przekazujesz często, więc sie odezwę z feedbackiem mam nadzieję z korzyścią dla innych (ja nie kupuję obecnie nic i raczej na parę lat mam spokój z samochodowymi zakupami). piszesz np "szkody do weryfikacji", czyli coś wiesz z historii w ASO że było robione czy nie masz takiej informacji i po prostu sugerujesz pojechać oglądnąć auto i co jest jasne szukać czy były i jakie szkody? warto byłoby jednoznaczniej pisać - czasem ludzie są daleko od auta którym się zainteresowali, więc fajnie byłoby nie generować niedomówień, bo Twoja wypowiedź może być zrozumiana dwojako.

    często podajesz np tylko przebieg z ostatniej wizyty w ASO, fajnie by było gdyby do tego doszła data - wtedy coś można próbować zgadywać obecny możliwy przebieg (łatwiej wychwycić że np auto stało rok rozbite/naprawiane/u handlarza), albo że przebieg jest skręcony w dół - co niekoniecznie wyłapiesz jak podasz tylko przebieg bez dat. dam Ci przykład z życia np w 2015 interesowałem się 159 2.2JTS, auto z połowy 2010r, wpis z ASO był przy 8.5 tyś km wymiana jakiejś uszczelki. przebieg w ogłoszeniu 98tyś km rozsądny na benzynę, powiedzmy te 20-25tyś km/rok. bez daty wpisu z ASO możnaby to łyknąć, w końcu benzyna, na pewno jakiś czas nie jeździła (pewnie jakaś szkoda była) itp. zacząłem się nią interesować - auto było na drugim końcu Polski. W ASm.
    Jak zareagowałeś na te ewidencją próbę oszustwa?

  7. #3297
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Jak zareagowałeś na te ewidencją próbę oszustwa?
    co mogłem zrobić, nagadałem gościowi, ale nie powiedziałem skąd wiem żeby nie kumał gdzie usunąć albo czego nie pozwolić zainteresowanym. napisałem też na forum posta ze szczegółami na forum 159 żeby przynajmniej nasi którzy śledzą wiedzieli. na policję w tamtym czasie iść, że co, kolega pojechał i odczytał nieoficjalnym programem (MES) z kompa silnika ponad 200tyś km przebiegu, no i jest miękkie potwierdzenie z informacji przekazanych telefonicznie przez ASO że auto biło miesięcznie po 5tyś km? gość powie że nie wiedział i tyle. na szczęście przepisy się zmieniają
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #3298
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Renault
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz własnie musze ja zabrac na dokładne oględziny widziałem ja wczoraj i wyglda cakiem niezle ale musi wypowiedzieć sie jakas osoba ktora spojrzy na nia troche z innej perspektywy.

  9. #3299
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    VW Polo 6n2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam.Oglądał ktoś może w Częstochowie w komisie Vitoocars czarną alfe o nr vin:ZAR94000007020901?? Już od dłuższego czasu tam stoi i teraz bardzo spadła cena z 29 tys na 24 tys.Czy ktoś może wogóle ma jakąs opinie o tym komisie i tym aucie??

  10. #3300
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał miyagi85 Zobacz post
    Witam.Oglądał ktoś może w Częstochowie w komisie Vitoocars czarną alfe o nr vin:ZAR94000007020901?? Już od dłuższego czasu tam stoi i teraz bardzo spadła cena z 29 tys na 24 tys.Czy ktoś może wogóle ma jakąs opinie o tym komisie i tym aucie??
    W marcu były o nią zapytania na forum i jest bez historii w ASO.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory