Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3311
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    W trakcie poszukiwań-Gulietta
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał toro Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź! Ja nie brałem raportu na to auto, bo kontakt ze sprzedającym jest trudny.

    Co do tej z Krakowa... Auto malowane prawie z każdej strony i drobne problemy mechaniczne. Sprzedający twierdził, że malowane z jednej strony i nic nie trzeba robić.

    Uprzedzając ewentualne zarzuty - kupując używane auto nie mam problemu z tym, że coś jest do zrobienia. Nie toleruję jednak takiego podejścia.
    Ja mam tak samo, wziąłem ten raport ponieważ nie rozumiem - jestem pasjonatem marki ale nie wiem czy cos bylo malowane... naprawianie... i fakt kontakt baaaaaardzo trudny

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  2. #3312
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Widziałem sztuki bez ksenonu i to nie jedną, więc może takie były wersje. Chyba, że to ulepy po kolizjach ze zderzakami bez sprysków. Ale raczej były to po prostu wersje ze zwykłymi żarówkami bo barwa światła była normalna żółtawa...
    Ja mam wersje bez ksenonów.Za ksenony była dopłata 8tys złotych u producenta.Nie było ich w standardzie nawet w QV.

  3. #3313
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Ja mam wersje bez ksenonów.Za ksenony była dopłata 8tys złotych u producenta.Nie było ich w standardzie nawet w QV.
    dokladnie tak, xenon w giulietcie to zadkosc (tym bardziej ze jest z AFS czyli jeszcze drozszy), w drozszym 159 mialo moze ze 20% aut, czasem nawet wypasy Ti ze wszystkim na pokladzie nie mialy xenonu bo ktos nie wzial opcji. W giulii tez xenon (i to 25W bez poziomowania AFS) w polskiej konfiguracji jest dopiero od wersji Veloce (200kPLN) a za skretny 35W trzeba doplacic - wersje Giulia/Super normalnie bez xenonow (choc akurat takich to na stokach raczej malo)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #3314
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Mowa była o QV, więc spodziewać można się było, że powinny być w standardzie ale w sumie nic dziwnego, że za wszystko bez względu na wersję silnikowa trzeba dopłacać...

  5. #3315
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    2

    Domyślnie

    Moja giulietta MA w wersji Distinctive miała xenony (i do tej pory wydawało mi się że wszystkie Distinctive je mialy) - świeciły naprawdę przyzwoicie. Obecnie w giuli mam xenon 25W i nie wiem czy jest to autosugestia czy jednak świecą ciut gorzej niż w Julce. Ale mam jeszcze porównanie do full ledów z Mazdy 6, gdzie tutaj odczuwam zauważalny krok wstecz.
    Tym bardziej mnie dziwi fakt że jeżdżą QVki z H7.

  6. #3316
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdzichu Zobacz post
    Moja giulietta MA w wersji Distinctive miała xenony (i do tej pory wydawało mi się że wszystkie Distinctive je mialy) - świeciły naprawdę przyzwoicie. Obecnie w giuli mam xenon 25W i nie wiem czy jest to autosugestia czy jednak świecą ciut gorzej niż w Julce. Ale mam jeszcze porównanie do full ledów z Mazdy 6, gdzie tutaj odczuwam zauważalny krok wstecz.
    Tym bardziej mnie dziwi fakt że jeżdżą QVki z H7.
    Bo w Żulii sensownie świeci pełny xenon (tzw. skretny) - 35W.

    A propos Giulietty - mam wrażenie, że dopłata za xenony wynosiła ok. 3600 zł (tam chyba było 3250 za xenony i 350 za obowiązkowe spryskiwacze) i tak - do kazdej wersji to byla opcja/doplata.

  7. #3317
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Zawsze jest alternatywa w postaci Ledówjak sie nie ma Ksenona

  8. #3318
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Bo w Żulii sensownie świeci pełny xenon (tzw. skretny) - 35W.

    A propos Giulietty - mam wrażenie, że dopłata za xenony wynosiła ok. 3600 zł (tam chyba było 3250 za xenony i 350 za obowiązkowe spryskiwacze) i tak - do kazdej wersji to byla opcja/doplata.
    U mnie w Veloce z 2016r. były w standardzie Więc pewnie zależało od wersji i daty produkcji.

  9. #3319
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    1. patrząc na ogłoszenia w około 60% oferowanych używanych aut są xenony.
    2. w serii w żadnej wersji nie było - często samochód był konfigurowany na tzw stock i wówczas można było trafić.
    3. wg cennika 3500 dopłaty za xenony i 950 za spryskiwacze reflektorów.

  10. #3320
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    1. patrząc na ogłoszenia w około 60% oferowanych używanych aut są xenony.
    2. w serii w żadnej wersji nie było - często samochód był konfigurowany na tzw stock i wówczas można było trafić.
    3. wg cennika 3500 dopłaty za xenony i 950 za spryskiwacze reflektorów.
    W wersjach przedliftowych ksenony były w pakiecie z Blue&me i wychodziły jeszcze taniej, grzechem było nie dobrać. Mi się wydaje, że ta opcja była dość często wybierana i jest popularna w Giulietcie. QV w standardzie miała wewnątrz i na zewnątrz wszystkie akcenty "sportowe" ale resztę opcji trzeba było dobierać jak w niższych wersjach.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory