Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3611
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Jeszcze kwestia czy była mechanicznie 100% sprawna, natomiast nie znam sprzedawcy, więc nic jednoznacznie nie sugeruję, ale np. na tym zdjęciu wolałbym, żeby była odpalona:
    piszcie dzwońcie do Tymka, wyśle wam co potrzebujecie, napewno nie będzie problemu

  2. #3612
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    qv
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Jeszcze kwestia czy była mechanicznie 100% sprawna, natomiast nie znam sprzedawcy, więc nic jednoznacznie nie sugeruję, ale np. na tym zdjęciu wolałbym, żeby była odpalona:
    A co jakby była mechanicznie niesprawna? Wtedy auto skreślone czy co?

    Pytam teoretycznie, bo była kupiona sprawna, jeżdżąca, natomiast nadawała się do serwisu (było parę rzeczy do ogarnięcia, zrobione, mam fv).

    Co do skrzyni - nie zwróciłem na to uwagi podczas jazdy próbnej, nie mogłem daleko jechać, tylko 'wokół komina', bo samochód był już wyrejestrowany, a jak pojeździłem trochę w Polsce to wyszło, zdarza się.
    Co do tarcz - pokrzywiłem je w PL. Tył zrobiony od razu, przód był jeszcze dobry, niestety nie wytrzymał paru hamowań z rzędu na A4 (kochane tiry <3 ), nie chce mi się tego robić, bo autem na co dzień nie jeżdżę, ale jak auto nie pójdzie do końca roku to pewnie je wymienię.

    Twierdzę, że bezwypadkowe, bo jest bezwypadkowe. Lakierowane drzwi tylne i błotnik - bez tynku, kosmetyka. Nie zdarzyło mi się nigdy sprowadzić auta powypadkowego, a tym bardziej kogoś oszukiwać w tym temacie.

    p.s. dzięki Michał! Rozumiem, że Julka ma się dobrze
    Ostatnio edytowane przez guayre ; 15-12-2019 o 18:31

  3. #3613
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał guayre Zobacz post
    A co jakby była mechanicznie niesprawna? Wtedy auto skreślone czy co?

    Pytam teoretycznie, bo była kupiona sprawna, jeżdżąca, natomiast nadawała się do serwisu (było parę rzeczy do ogarnięcia, zrobione, mam fv).

    Co do skrzyni - nie zwróciłem na to uwagi podczas jazdy próbnej, nie mogłem daleko jechać, tylko 'wokół komina', bo samochód był już wyrejestrowany, a jak pojeździłem trochę w Polsce to wyszło, zdarza się.
    Co do tarcz - pokrzywiłem je w PL. Tył zrobiony od razu, przód był jeszcze dobry, niestety nie wytrzymał paru hamowań z rzędu na A4 (kochane tiry <3 ), nie chce mi się tego robić, bo autem na co dzień nie jeżdżę, ale jak auto nie pójdzie do końca roku to pewnie je wymienię.

    Twierdzę, że bezwypadkowe, bo jest bezwypadkowe. Lakierowane drzwi tylne i błotnik - bez tynku, kosmetyka. Nie zdarzyło mi się nigdy sprowadzić auta powypadkowego, a tym bardziej kogoś oszukiwać w tym temacie.

    p.s. dzięki Michał! Rozumiem, że Julka ma się dobrze
    auto ma się dobrze, ostatnio dostało gazownie, teraz czekam na program u Mirka poza pierdolami jak wycieraczka tylna itp czyli klasyka w Julce wszystko gra;p ale to byłem świadomy tego biorąc ten model;p

  4. #3614
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał guayre Zobacz post
    A co jakby była mechanicznie niesprawna? Wtedy auto skreślone czy co?

    Pytam teoretycznie, bo była kupiona sprawna, jeżdżąca, natomiast nadawała się do serwisu (było parę rzeczy do ogarnięcia, zrobione, mam fv).

    Co do skrzyni - nie zwróciłem na to uwagi podczas jazdy próbnej, nie mogłem daleko jechać, tylko 'wokół komina', bo samochód był już wyrejestrowany, a jak pojeździłem trochę w Polsce to wyszło, zdarza się.
    Co do tarcz - pokrzywiłem je w PL. Tył zrobiony od razu, przód był jeszcze dobry, niestety nie wytrzymał paru hamowań z rzędu na A4 (kochane tiry <3 ), nie chce mi się tego robić, bo autem na co dzień nie jeżdżę, ale jak auto nie pójdzie do końca roku to pewnie je wymienię.

    Twierdzę, że bezwypadkowe, bo jest bezwypadkowe. Lakierowane drzwi tylne i błotnik - bez tynku, kosmetyka. Nie zdarzyło mi się nigdy sprowadzić auta powypadkowego, a tym bardziej kogoś oszukiwać w tym temacie.

    p.s. dzięki Michał! Rozumiem, że Julka ma się dobrze
    Wypowiedź dotyczyła opłacalności sprowadzania ze Szwajcarii "ideału" bez żadnego wkładu na handel
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #3615
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    qv
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Wypowiedź dotyczyła opłacalności sprowadzania ze Szwajcarii "ideału" bez żadnego wkładu na handel
    Zdarzają się niejednokrotnie takie bez w żadnego wkładu. Ale ja siedzę często w Ch tydzień, żeby kupic 4-5 aut, a nie jeden dzień, żeby kupić 2 lory...

  6. #3616
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Ciężko kupić auto używane bez żadnego wkładu... Sam kupiłem polską sztukę, która miała do zrobienia hamulce komplet, rozrząd, wszystkie filtry i oleje bo po prost już był na to czas. Nawet się cieszyłem bo i tak to bym musiał robić dla świętego spokoju po zakupie, a tak to przez to udało się wynegocjować lepszą dla mnie cenę...
    Jednak regułą jest to, że aut idealnych z zagranicy się nie ciągnie bo jest to nieopłacalne. Polak tyle wtedy nie zapłaci bo przecież panie to za drogo... Wszystkie inne są tańsze, a ta najdroższa... Ba nawet nie zadzwonią. No ale zawsze się może ktoś trzeźwo myślący trafić, docenić i położyć więcej za pewną sztukę.
    Nie ma co generalizować, przekreślać i skazywać z góry auta, które się na oczy nie widziało. Dlatego sam jechałem w ciemno po swoje 600km w jedną stronę, no tzn tylko po weryfiakcji vinu w bazach

  7. #3617
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Szwajcarię tam "idealne" auta są drogie i dochodzą duże dodatkowe opłaty, których nie ma przy imporcie z UE + jest droższy transport, a jak jeszcze chcemy na tym zarobić to robi się praktycznie nierealne i tylko podejście jak napisał guayre daje pewne szanse na powodzenie, ale mimo wszystko przy autach w mniejszym lub większym stopnie wymagających "dopieszczenia" zakładając zakup bez szkód blacharsko-lakierniczych, gdzie właściciele dostali już konkretną kasę z ubezpieczalni.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #3618
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Jeżeli chodzi o Szwajcarię tam "idealne" auta są drogie i dochodzą duże dodatkowe opłaty, których nie ma przy imporcie z UE + jest droższy transport, a jak jeszcze chcemy na tym zarobić to robi się praktycznie nierealne i tylko podejście jak napisał guayre daje pewne szanse na powodzenie, ale mimo wszystko przy autach w mniejszym lub większym stopnie wymagających "dopieszczenia" zakładając zakup bez szkód blacharsko-lakierniczych, gdzie właściciele dostali już konkretną kasę z ubezpieczalni.
    no tak ale przynajmniej kupując auto i znając jego ew. "wady" wiemy że do ceny trzeba dołożyć x zł i przynajmniej mamy świadomość tego czy warto czy nie. A nie raz auto niby bez wkładu a wychodzi wkładu więcej niż do tego co i tak trzeba dolozyc loteria, nigdy nie wiadomo co wyjdzie za 2-3 miesiące, ale i tak pewniejsze auto że szwajcari niż z Niemiec gdzie te barany wszędzie już wymieniają olej co 30tys, i wcale nie dbają tak jak to ludzie mowia

  9. #3619
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Te Barany o których piszesz to za granicą są w każdym państwie.Nasze sąsiady mają całkiem inny pogląd na temat przedmiotów codziennego użytku.

  10. #3620
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Te Barany o których piszesz to za granicą są w każdym państwie.Nasze sąsiady mają całkiem inny pogląd na temat przedmiotów codziennego użytku.
    no tak co nie zmienia faktu że się nie znają, albo nie chcą znac każdy człowiek który ma jako takie pojecie dobrze wie że 30tys na olej to jest dużo za duzo;p

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory