Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3691
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Witam.Może ktoś z forumowiczów oglądał tą Alfę i może coś o niej napisać.Jak myślicie opłaca się kupować w takim stanie czy raczej sobie darować.Pozdrawiam.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CL6uC.html?

  2. #3692
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyby1 Zobacz post
    Witam.Może ktoś z forumowiczów oglądał tą Alfę i może coś o niej napisać.Jak myślicie opłaca się kupować w takim stanie czy raczej sobie darować.Pozdrawiam.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CL6uC.html?
    Przód lewy zahaczony ( widać to po spasowaniu zderzaka z błotnikiem a dodatkowo brak spryskiwacza xenonów , lampy do wymiany ( 2000 PLN z używki jak się trafi ) , sprawdził też dokładnie przód auta bo jeżeli jedna lampa jest inna od drugiej to coś był drutowane , fotel kierowcy na boku przetarty ( coś mi te 117 tys nie pasuje ). Jak tylko turbina to ok , gorzej jak wirnik się rozleciał i poszło na cylindry. Bez zobaczenia , sprawdzenia na kompie nic więcej nie można powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 09-01-2020 o 21:01

  3. #3693
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Za ile to auto było wystawione?

  4. #3694
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Przód prawy zahaczony ( widać to po spasowaniu zderzaka z błotnikiem a dodatkowo brak spryskiwacza xenonów , lampy do wymiany ( 2000 PLN z używki jak się trafi ) , sprawdził też dokładnie przód auta bo jeżeli jedna lampa jest inna od drugiej to coś był drutowane , fotel kierowcy na boku przetarty ( coś mi te 117 tys nie pasuje ). Jak tylko turbina to ok , gorzej jak wirnik się rozleciał i poszło na cylindry. Bez zobaczenia , sprawdzenia na kompie nic więcej nie można powiedzieć
    Bo w takich pieniądzach to powinna być perełka od babci, która jeździła do Kościoła i czasem po bułki. Oczywiście tylko latem, bo zimą trzymała pod kocykiem.
    Ludzie, przestańcie Wy kupować cenę, rabat, upust, czy okazję jednocześnie wybrzydzając na każdym możliwym polu. QV w tej cenie NIE MA PRAWA nie być zakupem podwyższonego ryzyka.

    Czy tak trudno jest w tym kraju zrozumieć, że rzadko kiedy trafia się jakiś łoś, który nie wie jakim towarem dysponuje? Cytując klasyka - "Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred wydyma was."

  5. #3695
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Bo w takich pieniądzach to powinna być perełka od babci, która jeździła do Kościoła i czasem po bułki. Oczywiście tylko latem, bo zimą trzymała pod kocykiem.
    Ludzie, przestańcie Wy kupować cenę, rabat, upust, czy okazję jednocześnie wybrzydzając na każdym możliwym polu. QV w tej cenie NIE MA PRAWA nie być zakupem podwyższonego ryzyka.

    Czy tak trudno jest w tym kraju zrozumieć, że rzadko kiedy trafia się jakiś łoś, który nie wie jakim towarem dysponuje? Cytując klasyka - "Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred wydyma was."
    Czy w mojej wypowiedzi było wybrzydzanie ..... kolega zapytał się o zdanie to je subiektywnie z mojej strony otrzymał. Ja jak kupowałem swoją Julkę zdecydowałem się na zakup pomimo wielu wad które miała i wiedziałem w co się pakuję i ile będę musiał w nią włożyć a chyba o to chodziło. QV zawsze jest podwyższonym ryzykiem jak nie znasz historii i ew. właściciela.

  6. #3696
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wada wadzie nie równa- tu jest książkowy przykład sprowadzonego złomu przygotowanego pod handel- może sie okazać że cały przód wymaga blacharza bo pod spodem nic nie trzyma wymiarów (podpatrz na lewe koło dziwnie stoi), lampy do wymiany bo pewnie uchwyty powiedziały papa, silnik i turbina pad to zapewne co pisze handlarz wierzchołek góry lodowej. Myślę ze spokojnie można brać bo okazja a jak wiadomo polski janusz to specjalista od okazji.
    Potem będzie pisanie że alfa do bani bo naprawy pochłonęły kilkanaście tysięcy. cóż - szkłem d.... sie nie powyciera.
    tu już w ostatnim czasie było kilka przykładów drutowania na maxa takich igiełek że aż oczy bolały bo właściciela przerosły koszty napraw- miało być tanio wyszła studnia bez dna.

  7. #3697
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Czy w mojej wypowiedzi było wybrzydzanie ..... kolega zapytał się o zdanie to je subiektywnie z mojej strony otrzymał. Ja jak kupowałem swoją Julkę zdecydowałem się na zakup pomimo wielu wad które miała i wiedziałem w co się pakuję i ile będę musiał w nią włożyć a chyba o to chodziło. QV zawsze jest podwyższonym ryzykiem jak nie znasz historii i ew. właściciela.
    Wada wadzie nierówna. Ty np. kupiłeś QV z silnikiem 170 KM. Ja bym nie kupił. Są granice przesady.

  8. #3698
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyby1 Zobacz post
    Witam.Może ktoś z forumowiczów oglądał tą Alfę i może coś o niej napisać.Jak myślicie opłaca się kupować w takim stanie czy raczej sobie darować.Pozdrawiam.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CL6uC.html?
    Gdybym się zajmował mechaniką samochodową zawodowo, to może bym się skusił. Ot co będzie do zrobienia to po kosztach części się zrobi. Ale że tak nie jest :-), to bym dla siebie samochodu nie kupił (turbina, lampy, zderzak, głupia zaślepka Xeona, rozrząd, świece, jest zalany 5w30, ASO chyba mi leje 5w40 do mojej , no i na końcu robocizna oraz części eksploatacyjne oleje, tarcze przód pewnie też do wymiany bo z 60tkm wytrzymuja, tarcze z tyłu mocno korozja zjadła, opony? niby bieżnik jest, ale ile mają lat? no i wyglądają na zimówki więc lato do kupienia i tak).

    Jako że pytasz mówisz "w takim stanie" to zakładam że dobrze sobie zdajesz sprawę z tego jak zły to stan jest :-) (że nawet logo QV jest zarysowane :-)).
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 11-01-2020 o 20:50
    Moja sztuka
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html

    Upłynnię zaślepki spryskiwaczy xeona kolor 134b, komplet lewa i prawa 200pln wysyłka free. Można w małopolce podjechać i popatrzeć czy kolor pasuje.

  9. #3699
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Prawdziwi POLACY na wszystko narzekają. Ja kupiłem z uszkodzonym prawym wachaczem pękniętą tarczą i przetartymi alusami a do tego doszło jeszcze wymiana wszystkich opon [ a jak robię dla siebie] nowe felgi tarcz klocki tył. Tak policzyć to koszty wzrosły ale co zrobiłem to dla mnie i na długo. Każdy ma swoją cenę.Wymiana turbo to nie takie straszne przy małej wiedzy wykona to prawie każdy trzeba tylko zachować pewne zasady.

  10. #3700
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    -
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, jestem nowy na szanownym forum

    Przymierzam się do zakupy Alfy QV, rocznik 2015+, z możliwie niskim przebiegiem, bezwypadkowy.
    Budżet w okolicach 65k, idealnie na FV, ale jeśli nie będzie wyjścia, może być zakup prywatny (+2% do ceny, nie odliczę też VAT).
    Czy ktoś z Was oglądał następujące sztuki i/lub mógłby się wypowiedzieć na ich temat?
    1) najdroższa, ale i najładniejsza + niski przebieg; brak FV
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-240km-tct-qv-automat-ID6CCKym.html#e2303912a6
    VIN ZAR94000007408096
    2) wisi już bardzo długo + nie do końca przekonuje mnie historia
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-qv-1-75-1-8-tbi-241km-automat-panorama-ID6CuOz1.html#e2303912a6
    3) czarna tapicerka + brak szyber dachu ale cena w budżecie
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-241-km-2015r-ID6CBmIQ.html#e2303912a6
    VIN ZAR94000007360304
    4) 2014 rocznik, ale uszedłby jeśli przebieg prawdziwy i samochód sprawdzony
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-1-7-tbi-241-km-ID6CzvTI.html#e2303912a6

    Czy drodzy forumowicze mogliby mi pomóc, przynajmniej we wstępnej selekcji?
    Na zakupie samochodów używanych nie bardzo się znam, także wszelkie wskazówki mogą być w moim przypadku na wagę złota.

    Z góry dzięki za pomoc! :-)

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory