Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3721
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Tę pierwszą opisywałem w temacie.

  2. #3722
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał elvismt Zobacz post
    Witam,

    Stoję przed wyborem swojego nowego auta, które chciałbym zagazować instalacją LPG. Zastanawiam się nad Juliettą gdyż silniki 1.4 ładnie się gazują, mają fajne osiągi i sam wygląd auta jest bardzo ciekawy a na dodatek często można znaleźć w miarę przyzwoicie wyposażone egzemplarze.

    Tylko no właśnie... na rynku jest wiele aut z dziwnie niskim przebiegiem. Dziesięcio letnie auto można kupić z 60-150 tyś km... dziwne.
    Czy to auto jest awaryjne? Nie ukrywam szukam czegoś do codziennych dojazdów do pracy 130km dziennie.

    Będę wdzięczny za opinie.
    Jugiletta to dobry samochód. Z pewnością oszczędny i mało awaryjny (na pewno w wersji 120PS). Samochód oczywiście może mieć niski przebieg, ale wiadomo, że należy to zweryfikować.
    Jeżeli machasz 130km dziennie w jedną stronę, to może warto poszukać diesla, bo w przeciwny wypadku będziesz tankował raz na 2 dni (a koszt paliwa będzie prawdopodobnie podobny).
    Przy takim dziennym przebiegu może lepiej kupić coś bardziej komfortowego (np. AR159, Passat)? (choć Giulietta jest z pewnością ok).

  3. #3723
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    witam,
    zastanawia mnie ta różnica w wyświetlaczu? oba modele z tego samego roku - 2014, a jeden wyświetlacz w odcieniu zielonym, a drugi full kolor?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-polski-salon-i-wlasciciel-serwis-aso-bezwypadkowy-automat-ID6CJohj.html#13e0f8f170
    car-tronic.pl/wm.php?img=02edc41d74c8923b5a4bd3298bafe1c2cc14

  4. #3724
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Uno
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, czy posiadacie jakieś informacje na temat poniższej Giulietty QV i salonu R-Cars z Warszawy? Ogłoszenie już dosyć długo wisi. Dziękuję z góry za pomoc.

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-salon-polska-bezwypadkowy-aso-quadrifoglio-verde-r-cars-warszawa-ID6CGiNx.html#67ffc37a20

  5. #3725
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek13 Zobacz post
    Cześć, czy posiadacie jakieś informacje na temat poniższej Giulietty QV i salonu R-Cars z Warszawy? Ogłoszenie już dosyć długo wisi. Dziękuję z góry za pomoc.

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-salon-polska-bezwypadkowy-aso-quadrifoglio-verde-r-cars-warszawa-ID6CGiNx.html#67ffc37a20
    przepraszam, a gdzie sprzedajacy ma tam biturbo w silniku?

  6. #3726
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    No jak to gdzie, jest Tbi czyli bi turbo... Oni sie znają bo mają dobre samochody w sprzedaży...
    A tak na poważnie to dupka malowana. Odmienny odcień zderzaka okrutnie rzuca się w oczy. Ciekawe jak to ponowne lakierowanie miało się do faktycznej szkody... Jednak plus za to, że napisali to w ogłoszeniu.

  7. #3727
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Tota Avensis T25
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć. Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej Alfy. Padło na Giuliettę. W sobotę jadę oglądać dwa auta:
    1. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-turbo-120km-6-biegow-klimatronik-ID6CQ9Lv.html?
    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-piekna-bezwypadkowa-1-4t-170km-manual-full-panoramadach-ledy-af19-ID6CQ2nw.html?

    Budżet 30k + 3k na niespodzianki po zakupie.
    Obydwie oferty różnią się wyposażeniem. Ważną różnicą jest wersja silnikowa 120km vs 170km MA.
    Moje pytania:
    Jak często psuje się MultiAir? Co się w nim psuje? Sprężyny, moduł? Jak rozpoznać, czy wszystko jest z nim ok?
    Jak rozpoznać w jakim stanie jest sprężarka? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

    Jeśli macie jeszcze jakieś rady to słucham uważnie.
    Michał.

  8. #3728
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Auron91 Zobacz post
    Cześć. Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej Alfy. Padło na Giuliettę. W sobotę jadę oglądać dwa auta:
    1. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-turbo-120km-6-biegow-klimatronik-ID6CQ9Lv.html?
    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-piekna-bezwypadkowa-1-4t-170km-manual-full-panoramadach-ledy-af19-ID6CQ2nw.html?

    Budżet 30k + 3k na niespodzianki po zakupie.
    Obydwie oferty różnią się wyposażeniem. Ważną różnicą jest wersja silnikowa 120km vs 170km MA.
    Moje pytania:
    Jak często psuje się MultiAir? Co się w nim psuje? Sprężyny, moduł? Jak rozpoznać, czy wszystko jest z nim ok?
    Jak rozpoznać w jakim stanie jest sprężarka? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

    Jeśli macie jeszcze jakieś rady to słucham uważnie.
    Michał.
    Wszystko było opisywane i rozkładane na czynniki pierwsze także poszukać trzeba.
    Podłączasz kompa i wszytko będziesz wiedział
    Tu masz link jak źle pracuje MA https://www.youtube.com/watch?v=24QzNpvSSxw , https://www.youtube.com/watch?v=YPeulWR3UIg a jak powinien https://www.youtube.com/watch?v=mTuO56xugYc

  9. #3729
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Auron91 Zobacz post
    Cześć. Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej Alfy. Padło na Giuliettę. W sobotę jadę oglądać dwa auta:
    1. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-turbo-120km-6-biegow-klimatronik-ID6CQ9Lv.html?
    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-piekna-bezwypadkowa-1-4t-170km-manual-full-panoramadach-ledy-af19-ID6CQ2nw.html?
    Przed wycieczką poproś numery VIN.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #3730
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT '13
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ostatnio szukałem Giulietty i w koncu udało się kupić, ale napiszę kilka słów o jednym z ogłoszeń, może komuś pomogę.

    Nie mogę dodać linka z uwagi na mala ilość postów, ale chodzi o Giuliette 1.4 170KM, czerwona, 45 tys. PLN, Bochnia.

    Auto było uderzone w przód, wymieniony intercooler i zderzak (biały, malowany na czerwono) - wspominam o tym, bo w ogłoszeniu nie ma info, ale jak zacznąłem drążyć temat to wlasciciel przyznał, że przód był robiony i wyslal fotki przed lakierowaniem nowego zderzaka.

    Dodatkowo w dokumentach, ktore wyslal, widnieje info, że w 2016 była szkoda z OC, ale nie znał szczegółów.

    Właściciel nie zgodził się na oględziny przez człowieka z Autotesto, ale zaproponował, że jak przyjadę osobiście to mogę sprawdzić gdzie bede chcial.

    Muszę przyznać, że autko wyglada bardzo fajnie, ale jednak nie zdecydowałem sie jechać, takze z uwagi na fakt, ze mialem 500 km

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory