Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3741
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1750 TBi Veloce TCT
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Szklany dach powoduje ciasnotę no i jest źródłem dodatkowego hałasu. W tym przypadku trzeba popytać co wymienione z rzeczy eksploatacyjnych typu klocki, tarcze, opony, rozrząd olej w skrzyni TCT etc ponieważ auto ma taki przebieg i wiek że te rzeczy niemal na pewno są do wymiany, a taki :pakiecik startowy" to dobrych kilka tys pln. Moja rada szukaj polifta veloce po 2016 r. co do navi warto w poliftach po 2016 r. sam dobie dołożyłem.
    To auto będzie jeździło wyłącznie po Trójmieście więc większy hałas nie ma znaczenia. Z tyłu jeżdżą wyłącznie dzieciaki ale masz rację, że warto dopytać o tematy eksploatacyjne bo może być niezły pakiet na start. Olej w skrzyni, rozrząd - co ile km jest zalecana wymiana? 2016 wymaga jeszcze większego budżetu - będę musiał pomyśleć

  2. #3742
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim!

    Planuję zakup pierwszej Alfy i prosiłbym o sprawdzenie numeru VIN: ZAR94000007054366
    Niestety nie mogę dodać odnośnika (mniej niż 10 postów), więc wklejam w takiej postaci (otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-1-4-ma-170km-128tys-km-ID6CPbC0.html#236beea199)

    Pozdrawiam!

  3. #3743
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Tota Avensis T25
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć,

    Oglądałem Giuliettę 1.4TB, 120km 2010. Zauważyłem następujące usterki:
    1. Okoliczne przewody wokół sprężarki lekko zaolejone. To odma, czy sprężarka?
    2. Olej w okolicy wybieraka/skrzyni biegów.
    3. Pierwszy bieg nieprecyzyjny. Nie byłem pewny, czy jest wbity. To synchronizator?
    4. Woda w okolicy zamka bagażnika. Prawdopodobnie cieknie przez przycisk w klapie i znajduje drogę do zapasu.

    Co myślicie o tych usterkach?

  4. #3744
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Auron91 Zobacz post
    Cześć,

    Oglądałem Giuliettę 1.4TB, 120km 2010. Zauważyłem następujące usterki:
    1. Okoliczne przewody wokół sprężarki lekko zaolejone. To odma, czy sprężarka?
    2. Olej w okolicy wybieraka/skrzyni biegów.
    3. Pierwszy bieg nieprecyzyjny. Nie byłem pewny, czy jest wbity. To synchronizator?
    4. Woda w okolicy zamka bagażnika. Prawdopodobnie cieknie przez przycisk w klapie i znajduje drogę do zapasu.

    Co myślicie o tych usterkach?
    ad1 które przewody , powietrza czy oleju , jeżeli odma to nie takie straszne ( 200 PLN ) jeżeli turbo IHI to grubsza sprawa
    ad2 pewno dolewany olej do skrzyni jeżeli z tyłu skrzyni ( jest tam wlew ) lub puszcza uszczelniacz wybieraka jeżeli z przodu
    ad3 łączy się z ad2 pewno skrzynia do rozebrania a przy okazji wymiana łożysk ( koszt jakieś 2000 PLN bez kosztów wyjęcia skrzyni )
    ad4. standardowa wada uszczelki wycieraczki ( ta która jest w szybie ) temat prosty i tani do załatwienia.

  5. #3745
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Zaolejona skrzynia przy wybieraku to standard można wymienić tam jakąś uszczelkę przy wybieraku ale z tego co słyszałem problem wraca po kilkunastu tyś.

  6. #3746
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Tota Avensis T25
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    ad1 które przewody , powietrza czy oleju , jeżeli odma to nie takie straszne ( 200 PLN ) jeżeli turbo IHI to grubsza sprawa
    ad2 pewno dolewany olej do skrzyni jeżeli z tyłu skrzyni ( jest tam wlew ) lub puszcza uszczelniacz wybieraka jeżeli z przodu
    ad3 łączy się z ad2 pewno skrzynia do rozebrania a przy okazji wymiana łożysk ( koszt jakieś 2000 PLN bez kosztów wyjęcia skrzyni )
    ad4. standardowa wada uszczelki wycieraczki ( ta która jest w szybie ) temat prosty i tani do załatwienia.
    ad1. Przewody powietrza od lewej i mniejszy nieco wyżej pod pokrywą.
    ad2. Olej z przodu skrzyni.

    Dzięki za konsultacje. Poza tym co pisałem i przetarciem fotela kierowcy Julka w świetnym stanie. Serwisowany bezwypadek ze Szwajcarii, pakiet Distinctive + sport.

  7. #3747
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Auron91 Zobacz post
    Serwisowany bezwypadek ze Szwajcarii
    Oho następny...

    Szwajcar to pierwsza sprawa VIN, a później zajmowanie się w większości typowymi usterkami.
    Ostatnio edytowane przez Calypso ; 10-02-2020 o 18:20

  8. #3748
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Giuletta
    Postów
    1

    Domyślnie Garść pytań

    Witam wszystkich!

    Rozwazam kupno Giuletty, najlepiej w benzynie z racji tej ze chcialbym pozniej zamontować w niej gaz. Mieszkam w UK i planowałbym zakup samochodu tutaj i sciagniecia go do Polski. Mam pare pytan:

    1. Jak z gazem w silniku 1.4 TB? Jak to znosi i jaka cena instalacji
    2. MultiAir faktycznie odpada?
    3. Na jakie dodatki patrzeć przy zakupie? Czy wszystkie maja podgrzewane siedzenia, automatyczne skladane lusterka?
    4. Jaka jest najczestrza usterka w tym samochodzie?
    5. Na co patrzec przy zakupie? gdzies jest jakies miejsce gdzie moze cieknąć woda w środku, etc?
    6. Co zmienic po zakupie?
    7. Sprawdzilem na olx, ale ciezko znalezc OK cene - jaka cene bede musial zaplacic za komplet przednich lamp po sciagnieciu samochodu do polski?


    Dziekuje!

  9. #3749
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Auron91 Zobacz post
    ad1. Przewody powietrza od lewej i mniejszy nieco wyżej pod pokrywą.
    ad2. Olej z przodu skrzyni.

    Dzięki za konsultacje. Poza tym co pisałem i przetarciem fotela kierowcy Julka w świetnym stanie. Serwisowany bezwypadek ze Szwajcarii, pakiet Distinctive + sport.
    Jeżeli masz olej w przewodzie powietrza od chłodnej strony turbiny to na 90 % leci z odmy i zaciąga turbina - wniosek wymontować odmę i wymienić bo puszcza lub ją wyczyścić bo puszcza ;-) zobacz zaznaczenie "łapką"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przewód powietrza odmy.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	65.3 KB
ID:	266049

    Olej z przodu skrzyni C635 to na 100 % oring wybieraka bo jak niżej to sączy się na łączeniu połówek skrzyni i trzeba uszczelniać ....
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 10-02-2020 o 22:41

  10. #3750
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Dobra rada. Szukaj czystego, a nie w benzynie.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory