Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3851
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Przecież pisze że poda tylko trzeba poprosić!!!!

    - - - Updated - - -

    W niemczech i w każdym innym kraju auta też są rozbijane, naprawiane gdy wystąpi jakaś usterka, ludzie to są auta używane! W naszym kraju 70% samochodów pochodzi od hadlarzy, 10% ludzie sami sobie sprowadzili, 20% salon i leasing, firmy. Każdy prywaciarz kupił kiedyś jakieś auto od handlarza i co? Sprzedaje za dwa trzy lata to samo auto jako osoba prywatna ale pamiętaj jeden z drugim że to auto też kiedyś ktoś sprowadził i na 99% był to handlarz i na pewno było w lepszym stanie niż teraz! Polak jak ma dołożyć do auta, jak szykują się duże wydatki to pozbywa się auta, i stąd te cuda na ogłoszeniach, umęczone, pognite porysowane cukierki zmęczone polskim życiem, ale od osoby prywatnej które nie trzymają się kupy, a wnętrze jakby stado baranów mieszkało! Ok, jest 30% aut dobrych prywatnych ofert ale nikt za to nie chce zapłacić, i zaczyna się tzw "łowca okazji", łowca okazji musi kupić zatem dwa auta, jedno drogie i dobre a drugie tanie i powinien być zadowolony.
    Reasumując, trzeba jeździć, oglądać auta, porównać i wybrać najlepszą dla siebie opcje bo to że sprzedającym jest handlarz to wcale nie znaczy że auto musiało przyjechać jako uszkodzone w jakikolwiek sposób
    Ostatnio edytowane przez grosii ; 20-03-2020 o 09:04

  2. #3852
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    W Niemczech żaden Niemiec Niemcowi nie sprzeda auta z przekręconym licznikiem. Kary są tak dotkliwe że nikt się w to nie bawi. U nas i owszem. Korekta liczników jeszcze do niedawna była ulubioną zabawą handlarzy.

    Porównywanie nr VIN do nr pesel to jest lekka przesada. Samochód to jest rzecz, a nie człowiek. Do tego rzecz, która zmienia właściciela i ten przyszły właściciel chciałby znać historię auta. Giulietta się chyba nie pogniewa.
    Rodowity Niemiec może nie kręci, ale zapewniam Cię, że skręconych już na terenie Niemiec aut wystawionych do sprzedaży nie brakuje...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #3853
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1750 TBi Veloce TCT
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Rodowity Niemiec może nie kręci, ale zapewniam Cię, że skręconych już na terenie Niemiec aut wystawionych do sprzedaży nie brakuje...
    Najprościej i najtaniej poprosić o VIN i wstępnie sprawdzić historię na VINCHECK lub podobnych stronach. Jak szukałem ostatnio auta to w ten sposób zaoszczędziłem mnóstwo czasu i pieniędzy.

    Niektóre auta są sprzedawane jako bezwypadkowe pomimo, jak mi się trafiło, np 4 szkodach ubezpieczeniowych, w tym 2 całkowitych!



    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #3854
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżanek Zobacz post
    Najprościej i najtaniej poprosić o VIN i wstępnie sprawdzić historię na VINCHECK lub podobnych stronach. Jak szukałem ostatnio auta to w ten sposób zaoszczędziłem mnóstwo czasu i pieniędzy.

    Niektóre auta są sprzedawane jako bezwypadkowe pomimo, jak mi się trafiło, np 4 szkodach ubezpieczeniowych, w tym 2 całkowitych!



    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Musisz się jeszcze nauczyć analizować takie raporty, bo dwóch całkowitych na bank nie było
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #3855
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    :d :d

  6. #3856
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 TI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Przecież pisze że poda tylko trzeba poprosić!!!!

    - - - Updated - - -

    W niemczech i w każdym innym kraju auta też są rozbijane, naprawiane gdy wystąpi jakaś usterka, ludzie to są auta używane! W naszym kraju 70% samochodów pochodzi od hadlarzy, 10% ludzie sami sobie sprowadzili, 20% salon i leasing, firmy. Każdy prywaciarz kupił kiedyś jakieś auto od handlarza i co? Sprzedaje za dwa trzy lata to samo auto jako osoba prywatna ale pamiętaj jeden z drugim że to auto też kiedyś ktoś sprowadził i na 99% był to handlarz i na pewno było w lepszym stanie niż teraz! Polak jak ma dołożyć do auta, jak szykują się duże wydatki to pozbywa się auta, i stąd te cuda na ogłoszeniach, umęczone, pognite porysowane cukierki zmęczone polskim życiem, ale od osoby prywatnej które nie trzymają się kupy, a wnętrze jakby stado baranów mieszkało! Ok, jest 30% aut dobrych prywatnych ofert ale nikt za to nie chce zapłacić, i zaczyna się tzw "łowca okazji", łowca okazji musi kupić zatem dwa auta, jedno drogie i dobre a drugie tanie i powinien być zadowolony.
    Reasumując, trzeba jeździć, oglądać auta, porównać i wybrać najlepszą dla siebie opcje bo to że sprzedającym jest handlarz to wcale nie znaczy że auto musiało przyjechać jako uszkodzone w jakikolwiek sposób
    W końcu ktoś dobrze pisze.... nie hadlujesz czasami ;-) bo słowa jakby człowieka z branży ;-) czasy się jednak zmieniają i sporo jest handlarzy którzy przywożą naprawdę dobre samochody, albo przynajmnije starają się przywoziić jak najlepsze żeby zaspokoić bardzo wymagające gusta polskiego odbiorcy.
    Te "perełki" po prywatnych dzielę je na dwie kategorie
    -faktycznie dobre auto ale cena kosmos, lub cena nie gra roli
    -umęczony kundel zazwyczaj przeceniony i to sporo ale od prywatnej osoby, a sprzedaż tylko i wyłącznie z powodu totalnej ruiny samochodu.

    Wybór należy do kupującego, ale trzeba jeździć i sobie oglądać i kupować co komu pasuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Rodowity Niemiec może nie kręci, ale zapewniam Cię, że skręconych już na terenie Niemiec aut wystawionych do sprzedaży nie brakuje...
    tylko że taki skręt nie jest robiony przez Niemca tylko araba, jugola, polaka czy ruska

    a dobre auta w NIemczech są ale popatrz u nas na najdroższe z danego modelu dodaj jeszcze z 20% i będziesz miał realną ceną w Niemczech za co i ile się płaci.

    Polecam też ten kanał...tam są pokazane ile kosztują samochody w Niemczech

    https://www.youtube.com/channel/UC-P...eXOSzrVgMl5j9A

  7. #3857
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej300 Zobacz post

    a dobre auta w NIemczech są ale popatrz u nas na najdroższe z danego modelu dodaj jeszcze z 20% i będziesz miał realną ceną w Niemczech za co i ile się płaci.
    Oj uwierz, że okazje się zdarzają, które najczęściej pochodzą z ogłoszeń "papierowych" w sklepach przykładowo. Mam rodzinę w Niemczech i kupiłem rodzicom mondka za 13tys. euro czyli około 55tys. zł, a w AC wyceniono go na 77, z tym że trzeba mówić perfekt po Niemiecku bo wtedy sporo da się utargować. Niemiec oddaje samochód po 2/3 latach do salonu i wybiera nowe, z tym że wycena jest taka śmieszna że woli sprzedać chociaż trochę drożej prywatnemu na handel do polski.
    Ostatnio edytowane przez Fredx ; 20-03-2020 o 20:38

  8. #3858
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 TI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ja wiem jak to funkcjonuje, działam w tej branży od 10lat, język akurat to najmniejszy problem, A ja wolę akurat odkupywać taki samochód od zagranicznego salonu...TZW Przysalonowa Dekra, bo jest to dla mnie wygodna forma..wystawią fakturę, mają auto sprawdzone mechanicznie, po VIN, itp, więc kupuję auto z pełną diagnozą mechaniczną ...
    a salon jeżeli mówi że auto ma sprzęgło do wymiany to auto ma sprzęgło do wymiany, pozatym cena tak jak piszesz odkupią za niską cenę od właściciela ...doliczą sobie tam 100 czy 200 euro i ja to odkupię i dalej mam lepszą cenę niż bym kupował u niemca bezpośrednio, a prywatny już nie koniecznie to powie lub z inną usterką...oczywiście nie wszyscy ale przez telefon nie wiesz z kom masz do czynienia.
    A takie jak piszesz "prywatnemu na handel do polski" to mnie nie interesuje bo to zawsze wałek jest i tyle. później tylko umowa na niemca, alleluja i do przodu.
    Ostatnio edytowane przez andrzej300 ; 20-03-2020 o 20:54

  9. #3859
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    nie handluje ale znam rynek motoryzacyjny, znam też paru handlarzy tych złych i dobrych a rynek alfy... hmm dość specyficzny, nie każdy może choć chce

    - - - Updated - - -

    jak kupuje auto dla siebie zawsze przebieg zostaje na samym końcu, dla, mnie liczy się stan auta w danej chwili, w jaki sposób jest utrzymany itp bo jak widzę perełkę do sprzedania a rejestracja wisi na gumce do włosów lub trytytcce to zbiera mnie na wymioty, a tacy zazwyczaj Panie ja wszystko mam tam nowe, alternatory wtryski turbiny, Panie 15 tys doinwestowana! i co z tego jak wszystko to jest zamontowane na drucie smarowanym olejem?!

  10. #3860
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta 1750 TBi Veloce TCT
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Przecież pisze że poda tylko trzeba poprosić!!!!

    - - - Updated - - -

    W niemczech i w każdym innym kraju auta też są rozbijane, naprawiane gdy wystąpi jakaś usterka, ludzie to są auta używane! W naszym kraju 70% samochodów pochodzi od hadlarzy, 10% ludzie sami sobie sprowadzili, 20% salon i leasing, firmy. Każdy prywaciarz kupił kiedyś jakieś auto od handlarza i co? Sprzedaje za dwa trzy lata to samo auto jako osoba prywatna ale pamiętaj jeden z drugim że to auto też kiedyś ktoś sprowadził i na 99% był to handlarz i na pewno było w lepszym stanie niż teraz! Polak jak ma dołożyć do auta, jak szykują się duże wydatki to pozbywa się auta, i stąd te cuda na ogłoszeniach, umęczone, pognite porysowane cukierki zmęczone polskim życiem, ale od osoby prywatnej które nie trzymają się kupy, a wnętrze jakby stado baranów mieszkało! Ok, jest 30% aut dobrych prywatnych ofert ale nikt za to nie chce zapłacić, i zaczyna się tzw "łowca okazji", łowca okazji musi kupić zatem dwa auta, jedno drogie i dobre a drugie tanie i powinien być zadowolony.
    Reasumując, trzeba jeździć, oglądać auta, porównać i wybrać najlepszą dla siebie opcje bo to że sprzedającym jest handlarz to wcale nie znaczy że auto musiało przyjechać jako uszkodzone w jakikolwiek sposób
    Nie do końca się zgodzę, są w Polsce świadomi ludzie, którzy szukają okazji ale nie w cenie ale jakości auta.
    Gdy sprzedaję auto, które jest w bardzo dobrym stanie technicznym i małym przebiegiem daję wysoką cenę. Są tego zalety - mało telefonów od kupujących, a pierwszy który przyjeżdża kupuje auto. Nieraz oczywiście auto sprzedaje się wśród znajomych.
    Sporo już w życiu kupiłem samochodów, głównie używanych i prawdę mówiąc unikam polskich handlarzy ze względu, że większość kłamie już przez telefon.
    Pamiętajmy, że kolizja czy jakieś niedomaganie techniczne nie dyskwalifikuje samochodu - cena powinna to uwzględniać i opisanie w/w rzeczy w ogłoszeniu dodatkowo ukróca w dużym stopniu możliwości negocjacyjne kupującego, gdyż z ogłoszenia już wiedział o niedomaganiach i wysokości ceny.
    Uczciwość normuje rynek, tylko niestety część ludzi, szczególnie handlarzy liczy na łatwy i duży zysk. Ale też w tym zakresie się polepsza - znam autohandel, który ma nieraz trochę droższe auta ale sprzedaje je uczciwie wraz z gwarancją stanu technicznego, w umowę wpisuje przebieg, informacje o bezwypadkowości i biznes cały czas rośnie.
    Może Polacy już zaczynają kupować nie tylko marzenia.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory