Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3881
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam. Widziałem że niektóre osoby tutaj mają możliwość sprawdzenia numeru vin. Czy mógłby ktoś sprawdzić ten vin : ZAR94000007238166. Z góry dziękuje za srawdzenie
    Tutaj dodaje link do ogłoszenia : /oferta/alfa-romeo-giulietta-wersji-sportiva-samochod-z-pisemna-gwarancja-techniczna-ID6CMkJu.html#450ee60ec4

  2. #3882
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    aktualnie brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć , tak samo jak większość poprzedników planuję zakup giulietty, czy ktoś mógłby rozkodować vin ZAR94000007062724 ? Czy sam jako laik jestem w stanie stwierdzić stan aktywatora multijet podczas oględzin albo jazdy próbnej (ew. w warsztacie); nie wierzę w zapewnienia jeśli nie będzie to odzwierciedlone w książce serwisowej lub fakturach.

  3. #3883
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał deamon_86 Zobacz post
    Cześć , tak samo jak większość poprzedników planuję zakup giulietty, czy ktoś mógłby rozkodować vin ZAR94000007062724 ? Czy sam jako laik jestem w stanie stwierdzić stan aktywatora multijet podczas oględzin albo jazdy próbnej (ew. w warsztacie); nie wierzę w zapewnienia jeśli nie będzie to odzwierciedlone w książce serwisowej lub fakturach.
    nie jestes, ani warsztat też nie jest, to wróżenie z fusów, wszystko zależy od tego kto jak dbał, jak zmieniał olej, czy nie pałował na zimnym silniku, niewiadomych jest bardzo dużo, ew. można go sprawdzić tak namiastkowo, posłuchać, poprosić aby auto było zimne i po odpaleniu sprawdzić czy równo chodzi, podczas jazdy na wysokim biegu pod górkę podczas obciążenia sprawdzić czy auto ładnie równo przyspiesza i ma moc, ale równie dobrze to może nie być wina MA. Trzeba wziąć pod uwagę ew. koszt 4k jakby się sypnął, chociaż często gęsto pomaga regeneracja

  4. #3884
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał deamon_86 Zobacz post
    Cześć , tak samo jak większość poprzedników planuję zakup giulietty, czy ktoś mógłby rozkodować vin ZAR94000007062724 ? Czy sam jako laik jestem w stanie stwierdzić stan aktywatora multijet podczas oględzin albo jazdy próbnej (ew. w warsztacie); nie wierzę w zapewnienia jeśli nie będzie to odzwierciedlone w książce serwisowej lub fakturach.
    Nie ma czegoś takiego jak aktywator multijet.

  5. #3885
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 QV line
    Postów
    10

    Domyślnie

    Co prawda jeszcze nie jestem posiadaczem, ale już się po forum rozgladam. Mam na oku jeden egzemplarz, jednak odpycha mnie fakt, że nie od autoryzowanego dealera oraz ma uszkodzona uszczelka przy drzwiach kierowcy. Uszczelkę mi naprawią, ale spokoju ducha nie zapewni mi nikt.

    ZAR94000007365547

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Wg książki serwisowej oraz wpisów w historii przeglądów, przebieg wydaje się ok (22k mil/35kkm). Jednak zawsze była możliwość manipulacji, bo w UK nie rejestruje sie przeglądów z pierwszych 3 lat. Będę wdzięczny za sprawdzenie VIN. Juz zapłaciłem na jednej stronie, ale tak naprawdę nic się nie dowiedziałem.

    Pozdrawiam, przyszły Alfiarz

  6. #3886
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał morbid86 Zobacz post
    Co prawda jeszcze nie jestem posiadaczem, ale już się po forum rozgladam. Mam na oku jeden egzemplarz, jednak odpycha mnie fakt, że nie od autoryzowanego dealera oraz ma uszkodzona uszczelka przy drzwiach kierowcy. Uszczelkę mi naprawią, ale spokoju ducha nie zapewni mi nikt.

    ZAR94000007365547

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Wg książki serwisowej oraz wpisów w historii przeglądów, przebieg wydaje się ok (22k mil/35kkm). Jednak zawsze była możliwość manipulacji, bo w UK nie rejestruje sie przeglądów z pierwszych 3 lat. Będę wdzięczny za sprawdzenie VIN. Juz zapłaciłem na jednej stronie, ale tak naprawdę nic się nie dowiedziałem.

    Pozdrawiam, przyszły Alfiarz
    W ASO bez wpisów.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #3887
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 QV line
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, kolego.
    Ma znaczenie, że to "anglik"? Książka pokazuje 5 pieczątek, z czego pierwsze trzy to autoryzowany dealer w UK.

  8. #3888
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Jak anglik, to ma chyba kierownicę po prawej stronie. Gdzie chcesz tym jeździć - w Polsce czy w Anglii?

  9. #3889
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 QV line
    Postów
    10

    Domyślnie

    W Anglii oczywiście. Sprawdzałem VIN na tutejszych stronach i nic, czego bym nie sprawdził po samym numerze rejestracyjnym, się nie dowiedziałem.

  10. #3890
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał morbid86 Zobacz post
    Wielkie dzięki, kolego.
    Ma znaczenie, że to "anglik"? Książka pokazuje 5 pieczątek, z czego pierwsze trzy to autoryzowany dealer w UK.
    Nie ma obowiązku wprowadzania przeglądów do bazy centralnej, więc tylko ASO z pieczątek może mieć szczegóły w swojej wewnętrznej.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory