Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3951
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulietta i Giulia
    Postów
    15

    Domyślnie

    Ja osobiście sortuję zawsze wyniki tak, aby obejmowały:
    (A) wyłącznie bezwypadkowe,
    (B) pochodzące z Polski,
    (C) serwisowane w ASO,
    (D) zarejestrowane,
    (E) najlepiej od pierwszego właściciela.
    Z takimi egzemplarzami mamy dwie konsekwencje:
    (1) są porównywalne bardziej niż cała pula (w tym import, nie wiadomo jak bite, kręcone liczniki, itd.) - więc jak tak posortujemy, to mamy realne porównanie cen, bez ściemy.
    (2) większość z takich samochodów będzie w bardzo dobrym stanie, a niektóre mogą być perełkami. Serwisowanie w ASO raczej wyklucza cokolwiek podejrzanego, z resztą można wszystko w ASO potwierdzić.
    (F) Można też dodać kryterium aby nie były to auta z rocznika, gdy wszedł nowy model (zazwyczaj olbrzymia ilość awarii - wiem coś o tym pracując w branży - w pierwszym, czasem nawet drugim roku danej serii wprowadza się na produkcji tysiące (!!!) poprawek - od uszczelek po silniki - głównie na podstawie skarg nowych testujących właścicieli oraz serwisów. Ale z tym kryterium trzeba mieć już dużo wiedzy o danym modelu (co kiedy wchodziło). W Giuliettcie pominąłbym roczniki 2010-11.
    (G) Najlepszy stan będą miały te od prywatnych właścicieli (część z nich to alfiści), wiele będzie wręcz wymasowanych.
    Auta firmowe – zależy kto użytkował. Jak jedna osoba - działalność - to nie ma problemu, jak było więcej użytkowników, to może to być dorżnięta służbówka.
    (H) Mając wybór unikałbym pośredników. Albo ceny będą wyższe, albo stan podejrzany. Komisów sprowadzających zza granicy unikałbym jak ognia - prawie 100% to auta bite, większość ma cofnięte liczniki (czasem o 100, czasem o 200 tys. km).

    Do wyboru, do koloru, choć faktycznie wielu tak wyfiltrowanych sztuk nie ma. Cóż, dobre auta trzyma się długo.

  2. #3952
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    To ja się przyczepie do Punktu G - dużo ofert od "fanów marki" to fejki, na które nabierają się nowi nabywcy. Jak już widnieje samo stwierdzenie "samochód od pasjonata" to mi się lampka zapala, nie ma potwierdzenia chociażby na forum z takim autem to się trzeba pilnować żeby nie wtopić.

  3. #3953
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulietta i Giulia
    Postów
    15

    Domyślnie

    To kontrowersyjne stwierdzenie. Pewnie nazwałbym się fanem czy pasjonatem marki, szczególnie dwóch modeli. I to z kilkunastoletnim doświadczeniem w tej pasji. Forum czytam "od zawsze". A jednak dopiero teraz się ujawniam i cokolwiek piszę. :-o Po prostu do tej pory nie miałem ani czasu ani potrzeby by pisać. (Facebooka itp też nie mam i nigdy nie miałem...)

    Jasne, trzeba być czujnym, ale dlaczego skreślać auto, które ktoś ogłosi jako od pasjonata? Gdybym ja miał na sprzedaż i tak ogłosił, to uznałbyś, że to fake???

  4. #3954
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Patrząc stwierdzam, że to nie pierwszy raz gdy się wypowiadasz. Nie mniej cieszę się, że Cię do tego zachęciłem
    Nie skreślam takiego samochodu tylko mówię, że nie ufam taki wpisom. Czytałem o naciągaczach, zwłaszcza w przypadku zakupu alf 159. Czytałem też o zakupach od innych forumowiczów i najczęściej ukrywają wady posiadane przez samochód lub wciskają kity że "ten typ tak ma"
    Gdybyś Ty miał na sprzedaż, a mi się podobała "ze zdjęć" to bym i tak oglądnął, ale z dystansem do wpisu

  5. #3955
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia nie żadnej reguły, tylko każde auto trzeba odpowiednio sprawdzić przed zakupem, a w dzisiejszych czasach wiele kwestii można zweryfikować jeszcze przed wyjazdem z domu
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #3956
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulietta i Giulia
    Postów
    15

    Domyślnie

    Taraz rozumiem. Pełna zgoda. To co pisze sprzedający zawsze trzeba sprawdzać i nic nie zastąpi osobistego oglądania.

  7. #3957
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Panowie nie ma reguły jak już ktoś wielokrotnie pisał... Ja jak kupowałem swoją sztukę to opis był hmm taki zwykły, bez konkretów, pisany po prostu przez prywatnego właściciela bez ochów i achów. No i cyk, okazało się właśnie to czego szukałem. Na początku tylko sprawdzone bazy - czysto, aso ok, reszta w ciemno, 600km w jedną stronę i kupiona. Jednak zawsze trzeba się spieszyć bo dobre sztuki schodzą w moment. Ja zadzwoniłem godzinę po ogłoszeniu i na drugi dzień jechałem. Jednak wcześniej też obejrzałem inne sztuki i niestety miny, a opisy były idealne...

  8. #3958
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    przyszły Alfiarz
    Postów
    2

    Post Alfa Giulietta 1.4TB 170KM - opinie, wady?

    Hej, przeglądam to forum i próbuje przebrnąć przez wątki mające po 300 stron ale nic specjalnego nie znajduje odnośnie tego na co uważać w używanej Giuliettcie 1.4TB 170KM.
    Czy uważacie, że to auto jest warte zakupu?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-bezwypadkowy-pierwszy-wlasciciel-salon-pl-ID6D9na6.html

    1.4TB 170KM, 2012r, z Polskiego salonu wersja Comfort (to coś więcej niż bazowa?) a to wszystkie z przebiegiem lekko ponad 40 tys.
    VIN ZAR94000007179522

    Byłaby to moja pierwsza Alfa stąd w ogóle nie wiem na co zwracać uwagę przy ich przeglądaniu. Ta linia Giuliett mi się podoba i w sumie tylko ten model biorę pod uwagę a że dynamiczne auto też jest ważne to i zastanawiam się nad tym 1.4TB 170KM lub QV z 200+.

  9. #3959
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulietta i Giulia
    Postów
    15

    Domyślnie

    Jak najbardziej, wszystko trzeba sprawdzić. I mnie rok temu ktoś ubiegł - dzień po wystawieniu ładna sztuka została zwinięta przez kolesia, który podobno godzinę przed spotkaniem już chodził pod oknami właściciela i nerwowo zerkał na samochód. A już miałem jechać ją oglądać.

    Tymczasem, znajomy po długim weekendzie stwierdził, że musi znaleźć Julkę dla żony, w przedziale 40 do max 50k pln, zacząłem się więc rozglądać... Stosując moją metodę (#3902), jest obecnie niewiele ciekawych egzemplarzy. Moją uwagę zwróciła następująca sztuka, heh, jak widać od "pasjonata" właśnie:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-piekna-salonpl-serwisaso-1wlasc-bezwypadkow-distinctive-premium-ID6D92a8.html

    Co myślicie? Macie jakieś pierwsze myśli czy spostrzeżenia?

    Jest jeszcze taka po leasingu, więc jak dla mnie to raczej do omijania:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-6-jtdm-super-1wl-salon-pl-gwarancja-f-vat-156-tys-km-ID6D7VQX.html#3578daffea

    Nie będzie łatwo znaleźć idealnej kandydatki...

  10. #3960
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejKl Zobacz post
    Ja osobiście sortuję zawsze wyniki tak, aby obejmowały:
    (A) wyłącznie bezwypadkowe,
    (B) pochodzące z Polski,
    (C) serwisowane w ASO,
    (D) zarejestrowane,
    (E) najlepiej od pierwszego właściciela.
    Stosujac takie kryteria praktycznie juz na wstepie ograniczasz sie do 20% rynku i mozesz zapomniec o topowych wersjach. Racja, ze ryzyko jest mniejsze ale proporcjonalnie do niego kupisz nudniejsze auto, abstrahujac juz od "polskiego serwisowania" auta przez kilkanascie lat. Pisze tu o przyslowiowym Kowalskim, ktory nie idzie do salonu po nowa giuliette bo go zwyczajnie na nia nie stac (nie wspomne nawet o zachciankach w wyposazeniu..). Wg powyzszego schematu mozna szukac auta dla wlasnego dziadka, znalezc mu niezawodna yariske zeby dojezdzal na dzialke, do lekarza i do kosciola zawsze na czas ;-)
    Mysle, ze jezeli dla kogos auto to cos wiecej niz tylko srodek transportu to warto szukac szczegolnie poza granicami kraju. Najlepiej na wlasna reke ale handlarzy tez nie mozna skreslac. Jezdzic, ogladac kazda sztuke jaka przykuje Wasza uwage. Jak juz tu kiedys wpomnialem "nawet najwiekszemu oszustowi uda sie sprowadzic bardzo fajna sztuke i odwrotnie! Czysta statystyka" ;-)

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory