Strona 1 z 500 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 5000

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie Planowany zakup używanej Giulietty

    Dzień dobry wszystkim,
    jestem nowy na forum, zarejestrowałem się w celu uzyskania konkretnych porad od Was dotyczących sprawy zapisanej w temacie, a mianowicie zakupu używanej Giulietty. Aby usprawnić czytanie mojego postu zapiszę wszystko w formie punktowej:

    1. Czy używana Giulietta do 45 tys. to dobry zakup? Tzn. czy to są wysłużone auta, czy może jednak nadal dobra furka?
    (dysponuję gotówką rzędu 40 tysięcy, te 45 to już strasznie naciągane, niestety więcej nie jestem w stanie wyłożyć)

    2. Jakie autko, z tych dostępnych na allegro do 45 tys. najlepiej kupić? Chodzi mi w sumie głównie o silnik, chociaż jeżeli macie jeszcze inne uwagi dotyczące wyposażenia, koloru, kół to wszystko chętnie wysłucham.
    (nie potrzebuję wybitnie szybkiego auta, bardziej cenię sobie ekonomikę spalania, użytkuję samochód często, ale na krótkich dystansach, więc u mnie auto w ciągu 10 lat zrobi może 100 tys. km max!!, rzadko korzystam z dróg szybkich, nie dojeżdżam autem do pracy, jestem jeszcze młodym kierowcą (24 l., od 6 lat prawo jazdy), więc szukam auta ładnego, wygodnego i troszkę innego niż wszystkie inne (widok starych niemców, francuzów czy japońców na polskich drogach jest przytłaczający), żeby nie za dużo paliło, ale jednak miało trochę lepsze wdepnięcie niż moje aktualne samochody (Fabia 1.4 60 KM i Partner 1.4 75 KM)

    3. Diesel czy Beznzyna? Plusy i minusy - pytanie w sumie nawiązujące do poprzedniego punktu
    (wyżej wymienione moje auta to są benzyny, przywiązałem się do nich, więc skłaniam się ku takim modelom silników, ale nie jest to także faworyzowanie, jestem mało obyty w autach, więc każda rada jest dla mnie cenna)

    4. Czy Giulietty mają filtr cząstek stałych?
    (członek rodziny wozi od kilkunastu lat auta z zagranicy, więc odradzał mi przy tak małych przebiegach auto z tym filtrem - koszt wymiany/wyczyszczenia filtra, brak długich i szybkich dystansów, żeby "odmulić" filtr).

    5. Jak to jest z tymi historiami o awaryjności Alf? Czy w Giuliettcie się to zmieniło?
    (nasłuchałem się wiele opinii na temat zawodności Alf, itd. ale wolę uzyskać opinię od użytkowników, czy "Julka" może mi wyczyścić kieszeń na naprawy, czy jednak kupować, bo cenicie sobie jej bezawaryjność?

    6. Jaki przebieg jest optymalny dla aut w tej granicy cenowej?
    (czy Julka po 200 tys. zaczyna się sypać? czy np kupując auto z przebiegiem 80-100 tys. będzie felerne czy posłuży mi jeszcze długo)?

    To na razie tyle z moich pytań, następne zapewne zamieszczę w następnych postach. Każda wyczerpująca odpowiedź będzie dla mnie cudowna Wszyscy wiemy, jak to jest z autami używanymi, a będzie to moje pierwsze "moje" auto. Zawsze kupowałem z rodzicami nowe samochody, ale też za rozsądną cenę chciałbym pojeździć czymś ciekawszym. Rozglądam się również za innymi autami w tej cenie, np. Insignia, nowa Astra, Lancer X, Leon, Scirocco, Auris, najnowsze C5, ale Alfa przyciągnęła mnie swoim wyglądam i rzadkością występowania na polskich drogach. Dlatego byłbym bardzo wdzięczny za kulturalne i wyczerpujące odpowiedzi.
    Pozdrawiam wszystkich
    Błażej

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ad.1. Co ma cena do "wysłużenia" samochodu??
    Ad.2. za 40 tys. to pewnie jakiegoś golasa z podstawowym silnikiem kupisz, oczywiście mówię o w miarę pewnych samochodach, nie sprowadzanych przez handlarzy.
    Ad.3. w tej cenie to chyba tylko benzyna, w dodatku na krótkie trasy to diesel się nie sprawdzi
    Ad.4. tak, mają (mowa o dieslu)
    Ad.5. masz tyle wątków o giuliettcie, więc się trochę wysil i poczytaj.
    Ad.6. jak dbasz tak masz.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Witam. Proponuje zapoznać sie z tematami typu Usterki po 10 czy 20 tysiącach kilometrów, raport spalania i inne ciekawe tematy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin - Lublin
    Auto
    była: Alfa Romeo Giulietta 170 KM benzyna distinctive+, jest: giulia super benzyna, vulcano black
    Postów
    48

    Domyślnie

    Coś koledzy oszczędnie pomagają ewentualnemu nowemu alfiście, choć rzeczywiście w różnych wątkach miejmy nadzieję, że coś interesującego już sobie poczytał.
    Moja giulietta ma dopiero 22 000 na liczniku, więc nie jest idealnym wzorcem do porównania, ale na razie jest naprawdę dobrze.
    Przejrzałem wystawione na allegro i oto moto (nie wiem czy teraz dokładnie się te ogłoszenia pokrywają) i moje spostrzeżenia są takie, że raczej nie miałbym odwagi coś z nich kupić. Zdecydowana większość to sprowadzone diesle najpewniej po jakichś przejściach i najpewniej z już w Polsce dokonaną korekcją licznika tak średnio ze 100000.
    Tak jak pisano powyżej dla Ciebie pasuje benzyna. Mam benzynę 170 km i wierz mi do spalania kieszeń można przyzwyczaić, a frajda z jazdy niesamowita. Zresztą czy spalanie na trasie przy spokojnej jeździe około 7 litrów, to dużo czy mało? Ja uważam że niezbyt dużo. W dużym mieście czasami w korkach 9-10. Auta z dwukrotnie słabszymi silnikami potrafią tyle palić.
    Jeśli rzeczywiście dysponujesz taką gotówką o jakiej piszesz, to ja bym się naprawdę zastanawiał nad inną opcją. Samochód nowy lub prawie nowy na raty. Wiem,że to trochę szaleńcza propozycja, szczególnie dla tych głoszących filozofię utraty wartości zaraz po wyjeździe z salonu, ale inna filozofia mówi, że życie i tak jest zbyt krótkie, żeby odmawiać sobie wszystkich przyjemności włącznie z tymi jakoby przeliczalnymi na gotówkę. Ale naprawdę alfa jest wdzięcznym samochodem i to że będziesz ją miał taką, jaką sam o nią zadbasz, a przy twoich przebiegach wygląda, że mógłbyś o nią dbać i mieć w porządnym stanie przez wiele lat, to myślę, że jest to przyjemność warta rozważenia.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Darklew ma rację ja tak robię od lat

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Darklew, właśnie o takie odpowiedzi mi chodzi, dziękuję bardzo
    Co do samej alfy... Mam wielki ból głowy z tym, co kupić, na co się zdecydować. Postów z tego forum, dotyczących julki przeczytałem już dość dużo, po przeczytaniu jestem jeszcze głupszy, niż przed przeglądaniem forum.... Ogólnie opinie są bardzo dobre, ale tak jak sam wspomniałeś, za tą cenę, może być problem z czymś ciekawszym....

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Jak już rozważasz kompaktową włoszczyznę, zwróć także uwagę na Fiata Bravo i Lancię Deltę.
    Dla mnie naturalnym wyborem po przesiadce z Alfy 147 mogła być Giulietta.
    A jednak porównując wszystkie trzy, dawno temu zdecydowałem że następna będzie właśnie Delta.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercurial2000 Zobacz post
    Darklew, właśnie o takie odpowiedzi mi chodzi, dziękuję bardzo
    Co do samej alfy... Mam wielki ból głowy z tym, co kupić, na co się zdecydować. Postów z tego forum, dotyczących julki przeczytałem już dość dużo, po przeczytaniu jestem jeszcze głupszy, niż przed przeglądaniem forum.... Ogólnie opinie są bardzo dobre, ale tak jak sam wspomniałeś, za tą cenę, może być problem z czymś ciekawszym....
    Pojeździj Focusem 1,6 Ecoboost 150KM, to niesamowity silnik. Giulietta jest daleko z tyłu pod wieloma względami zarówno na płaszczyźnie silnikowej jak i użytkowej. Miałem swój temat, który został zamknięty. Jesteś fanem Alfy, jak moja żona i ja, kup Alfę.
    Z praktycznego punktu widzenia, Focus jest lepszy pod wieloma względami. Jeżeli chcesz się wyróżniać na drodze, kup alfę.
    Ja mam dwa te auta pod domem; jestem fanem i użytkownikiem Alfy od wielu lat, lecz stwierdzam, że Focus jest LEPSZY.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - zakupiłem używaną alfę za sume jaką ty masz do wydania.
    - na liczniku było wtedy 18 Kkm.
    - i tyle miała, tylko że ja potrafię sprawdzić przebieg na 100%.
    - jestem bardzo zadowoly z tego modelu, nie ukrywam że musiałem w nią włożyć prawie 3.000 aby mieć sprawdzony i zgodny z licznikem model.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    musiałem w nią włożyć prawie 3.000 aby mieć sprawdzony i zgodny z licznikem model.
    Co to znaczy ?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1268
    Ostatni post / autor: 13-09-2023, 16:04
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory