Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Nie wiem po co pierwsze zdanie?
    Bo przy dobrej lutownicy i prawidłowym "pobieleniu" końcówek przewodów nic nie ma prawa się dziać.
    Lutowałem wiązki z obu stron, przewody dobrze przyjmowały cynę (oczywiście z użyciem kalafonii).

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    Dlatego, że wiązka naprawcza jest właśnie na takich złączkach.
    Uważam że jest to mimo wszystko pewniejsze rozwiązanie, przy lutowaniu są różne przekroje, raz się dobrze rozgrzeja raz nie i problem będzie szybciej niż na złączkach.
    życzę powodzenia w upychaniu tam takiej ilości złączek to raz , dwa musisz mieć do tego specjalną zaciskarkę . Już pomijam to że złączki są dla Ciebie pewniejszym rozwiazaniem niż lutowanie ....

  3. #93
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    [MENTION=20648]tx555[/MENTION] masz fotki rozebranego silnika od tylnej wycieraczki?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #94
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    niestety robiłem na szybko i po ciemku, nie sądziłem w ogóle że ten zabieg pomoże ( że to stwierdzić trzeba testów 1-2 tyg. ) dlatego nie robiłem fotek. Silnika nie wyciągałem, zdjąłem z niego tylko plastikową pokrywkę -nic więcej nie rozbierałem

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Porządna zaciskarka to koszt raptem kilkudziesięciu złotych.
    https://allegro.pl/szczypce-zaciskan...526261929.html

    ASO naprawia na gotowych wiązkach naprawczych, były tutaj linkowane takowe chociażby z InterCarsu, które są właśnie na złączkach. Jak rozumiem oni też się nie znają, bo nie lutują i upychają tam taka ilość złączek?
    Wybaczcie, że pytam, ale w obecnych czasach mam problem z hierarchią autorytetów.

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    lutowanie jest po prostu pewne a złączki w warunkach wilgoci i temperatur to dodawanie słabych punktów. ja odizolowuje ok 1cm kabli, wkładam na jeden opaskę termokurczliwą, kable skręcam ze sobą wzdłużnie i lutuje. cyna ma w sobie topnik to nie trzeba już kalafoni. lutuje w miarę krótko tyle żeby cyna weszła w skręcone kable a nie głębiej w przewód pod izolacją. potem koszulka termokurczliwa na lutowanie i podgrzać gorącym powietrzem z lutownicy na gorace powietrze(może też być opalarka a jak ktos nie ma to zapalniczka).potem wszystkie kable razem można jeszcze zaizolować dobrą taśmą izolacyjną. bedzie na wieki.

  7. #97
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał A|ex Zobacz post
    ASO naprawia na gotowych wiązkach naprawczych, były tutaj linkowane takowe chociażby z InterCarsu, które są właśnie na złączkach. Jak rozumiem oni też się nie znają, bo nie lutują i upychają tam taka ilość złączek?
    Wybaczcie, że pytam, ale w obecnych czasach mam problem z hierarchią autorytetów.
    jak bym Ci pokazał wiązki naprawiane przez ASO to byś nie uwierzył ze to oni robili- musiałem po nich poprawiać... (szkoda że zdjeć nie zrobiłem tych julek) , niestety ale ASO dla mnie nie jest wyznacznikiem rzetelności a wprost przeciwnie...

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM densitive 2010
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam was
    Panownie mialem problem z zamykaniem klapy bagaznika, poniewaz po nacisnieciu z pilota bagaznik byl otwarty - przewod w lewej wiazce byl urwany.
    Teraz ogrzewanie tylnej szyby mi nie dziala, bezpiecznik sprawdzalem F20 jest ok. Wiecie ktory kabelek i w ktorej wiazce jest od pogrzewania szyby tylnej? Ciagalem za przewody i jakby jest okej, byc moze naderwany...

    A z innej beczki pytanie bo Julke mam od 3 miesiecy i wczesniej na to nie zwrocilem uwagi. Przy zamykaniu auta mozna sobie legalnie otworzyc drzwiczki do korka wlewu baka, a korek jest bez kluczyka... u Was tez jest tak samo??

    Ten problem z systemem S&S mam ten sam jest komunikat o bedzie, ale gdzies po 2-3 minutach sie wyswietla. Kiedys mialem taka sytuacje ze noga ze sprzegla mi sie zeslizgnela przy wlaczaniu dwojki, silnik mi zgasl, ale natychmiast zostak ponownie automatycznie uruchomiony, takze chyba to dziala.

    Pozdrawiam

  9. #99
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Lewa wiązka - nie trudno się domyślić że to ten najgrubszy przewód - pewnie urwany masz. Klapka wlewu oczywiście ma blokadę z centralnym - masz uszkodzone ryglowanie

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ryglowanie klapki ulega uszkodzeniu, przy próbie zamknięcia kalpki gdy zamknęliśmy wczesniej samochód centralnym zamkiem.
    Najczęsciej dochodzi do tego na stacjach. Zostawiamy pracownika stacji, aby zastankowal a my idziemy płacić i ruglujemy auto z pilota. Po zatankoeaniu pracownik zamyka klapkę i wylamuje się trzpień.
    Raz już to naprawiłem, ale po ponownym uszkodzeniu dałem sobie spokój.

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory