Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Odepnij złącze od lampy i przeczyść styki drobnym papierem, o ile już nie jest styk upalony za bardzo
    U mnie był ten sam problem. Nawet częściej cała prawa lampa gasła. Pomogło tak ja wyżej przeczyszczenie styków. Od tej pory problem nie powrócił.

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Problem z wiązkami tylnej klapy w przedlifcie prędzej czy później nastąpi. Bywa, że izolacja ok a w środku trzyma się na włosku już. Jeżeli mierzyles miernikiem każdy obwód na tym odcinku podczas jego ruszania i jest sygnał to narazie działa, pytanie jak długo i czy jest sens ryzykować ewentualną wymianę komputera BCM...Ja gdybym miał taką wiedzę przed usterką kabli zrobiłbym nawet profilaktyczna wymianę na tym odcinku i to od razu na przewody w silikonie. Jednak kupiłem auto już z tą usterką za długo to trwało wcześniej i padł BCM.
    Wyczyszczenie styków także wskazane jak koledzy wyżej pisali bo zawsze minimalizuje upalanie kostek.

  3. #183
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar philip
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    MITO
    Postów
    20

    Domyślnie

    Doradźcie proszę jak zdejmuje się plastiki pod klapą aby dostać się do wiązki. Jest jeden długi na całą szybę i 2 po bokach z wkręconymi trzpieniami. Ten środkowy długi jest tylko na zatrzaskach? Próbowałem go pociągnąć ale nie chce puścić...

  4. #184
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Nie musisz się dostawać pod tapicerkę bo wysuniesz cześć kabli też tymi przelotkami gumowymi a w sumie tylko właśnie tam pękają te przewody więc częściowo z klapy, częściowo z budy i już masz dość spory kawałek do wycięcia i wstawienia nowego. Jak już chcesz i o ile dobrze pamiętam to prócz dwóch śrub pod uchwytami zamykania klapy, są już tylko same zatrzaski i jeśli wcześniej nie było ściągane to potrafią mocno trzymać.

  5. #185
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Ogarniałem temat 2 razy.
    Odkręć sobie dwie śruby żeby dostać się do największej połaci kryjącej silnik wycieraczki i "wspinaj się dalej od tej strony/od dołu (oczywiście oprócz dwóch śrub masz też tam, o ile pamiętam 6 zatrzasków w różnych punktach) Będzie Ci łatwiej.
    Zatrzaski mocno trzymają i najlepiej jeśli będziesz mieć łopatki do plastików bo zamiast ciągnąć za plastik i ciągnąć zatrzask przez to nieco w bok jeśli źlechwycisz podwadzisz sobie plastik i zobaczysz gdzie musisz podwadzić.

    Inna sprawa, że najlepiej było by działać na ciepłych plastikach które wtedy lepiej popracują i minimalizujesz ryzyko urwania zatrzasków i trzpieni od nich.
    Zatem ciepły garaż lub chociaż garaż.
    Da się zrobić na dworzu, ale zawsze na zimnym plastiku ryzyko idzie w górę.

    Wiązkę jak przedmówca pisał odsłonisz bez rozbierania plastików. Guma z dachu, guma z klapy i trzeba ją przesuwać. Powinineneś już w ten sposób zobaczyć co jest grane.

  6. #186
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    W weekend u siebie wrócilem do tematu "mrużacej lampy".
    Efekt był jak poniżej przy czym problem pojawiał się i znikał - lewa tylna lampa na klapie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201213_173133-01.jpeg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	138.6 KB
ID:	274847

    Dwukrotnie zaowocował wywaleniem błedu odnosnie awari świateł stop i pozycyjnych.

    Wiązka klapy bagaznika sprawdzona -> była cala bez onzak uszkodzenia. Poruszanie klapą też nic nie zmieniało

    Postanowiełm zaatakowac temat styków i masy.
    Zacząłem od styków.

    Po rozebraniu plastików bagażnika (wtyczka lampy nie chciała grzecznie wyjść, a dostep do niej jest skromny, a nie chcialem jej urwać więc ją sobie odsłoniłem) udało się wypiąć wtyczkę.
    Sytuacja wyglądała nastepująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201219_140755.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	39.3 KB
ID:	274848
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201219_140938_HDR.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	274849

    Po wyczyszczeniu styków papierem ściernym (na płaski cienki śrubokręt i ognia) z jednej i drugiej strony oraz spryskaniu płynem do styków -> po problemie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201219_143940_HDR-01.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	48.2 KB
ID:	274851

    Jak widać nie zawsze wiązka choć klatwa w przedlifcie żyje i ma się dobrze.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201219_143940_HDR.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	69.8 KB
ID:	274850  
    Ostatnio edytowane przez alehandro ; 21-12-2020 o 11:56

  7. #187
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    No i elegancko, tak ja wyżej pisałem, u mnie było to samo i również czyszczenie styków pomogło. Szerokości!

  8. #188
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cześć,
    czy ktoś z Was instalował już ten zestaw naprawczy:
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-nap...tta-9278695814
    Trzeci raz podchodzę do naprawy, lutowanie pojedynczych kabelków zajmuje mnóstwo czasu, chciałbym wreszcie zakończyć zabawę z wiązką.
    Czy ten zestaw rzeczywiście się sprawdza? Jak łączy się przewody: po zdjęciu tapicerki, czy jest jakiś dostęp z zaciskarką?

  9. #189
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Przyznam że nie miałem tego w ręce ale jeśli jak piszą jest to zamiennik jakości porównywalnej do oryginału to bym za taką jakość podziękował a już na pewno nie korzystał ze złącza zaciskanego tylko końcówki obciął i lutował . Chyba że ktoś chce to mieć na chwilę a potem niech się martwi kolejny właściciel. Przy tym rozwiązaniu przed liftowym polecam tylko przewody w izolacji silikonowej jako rozwiązanie długotrwałe ale pewnie i to w/w PCW też jakiś czas wytrzyma (chociaż patrząc z punktu widzenia biznesowego to raczej dla fabryki i sprzedawców taka długowiecznośc nie byla by specjalnie na rękę [emoji6]).

  10. #190
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Przyznam że nie miałem tego w ręce ale jeśli jak piszą jest to zamiennik jakości porównywalnej do oryginału to bym za taką jakość podziękował.
    Hehe, też na to zwróciłem uwagę, myślę że to niefortunne kliknięcie w opcje allegro, która akurat w tym przypadku jest niekorzystna dla sprzedającego.
    Zazwyczaj jakość porównywalna do oryginału to duży plus

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory