Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #131
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie porady. Ile taki przewód powinien kosztować za metr żeby prawdopodobnie nie był tanim g...?

  2. #132
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    z glowy ci nie napisze, ale ostatnio kupowalem w tme cale szpule kabli 305m cienki spelniajace ul1009/1569 i za mniejsze srednice (AWG22) płaciłem chyba ponad 400zl za szpule. pewnie te srednice jakie Ty potrzebujesz beda ze 2x droższe, a przy krótkich odcinkach kabla tym bardziej cena podskoczy mocno.

    popatrz u nich np cos z helukabel

    ktos radzil silikonowe, nie wiem, nie ma doswiadczenia z takimi, ale one maja b.miekka izolacje, zeby die nie okazalo ze izolacja wytrzyma ale miedz bedzie bardziej pracowac i sie polamie. ja bym poszedl w standardowe ale dobre

  3. #133
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Ok. Szpula mi wystarczy na 100 lat muszę coś na metry znaleźć. Poszukam na tej stronie może coś tak sprzedają [emoji6]

  4. #134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    sprzedają na metry (albo jakieś tam kawałki przynajmniej), ale cena rośnie za metr jak bierze się krótsze kawałki. dlatego Ci pisałem olej kolory, wybierz ze 2 średnice które Ci załatwią wszystkie wiązki, weź w jednym kolorze, pooznaczaj kable po przeciągnięciu, i lutuj wg oznaczeń, tym bardziej że poza podstawowymi 10 kolorami jednolitymi, coś z mieszanych (takie jak masz we wiązkach ori) praktycznie jest nie do kupienia nawet na szpule - takie rzeczy to zamawiają producenci wiązek na dziesiątki km kabla w konkretnej konfiguracji 2 kolorów - niedostępne w standardowej ofercie. wiem coś o tym bo jak chciałem AWG22 też w jakiś dwukolorowych oznaczeniach (jakichkolwiek), to była masakra, z niestandardowych kolorów udało mi się dokupić różowy i żółto-zielony i tyle wystarczy bo do produków potrzebuję 12 kolorów (łatwiejszy seryjny montaż/wzrokowa weryfikacja gdy się różnią). dla mnie te 305m szpule to jak biznes dobrze pójdzie starczą na 2 lata produkcji no ale trzeba było kupić (z resztą jak wiele innych produktów - całe szpule np po 5tyś rezystorów czy kondensatorów bo znacznie niższa cena motywuje)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jasne. To trzeba pozamawiać [emoji6]

  6. #136
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Na pewno w Warszawie są jakieś sklepy elektryczno/elektroniczne. Tam zasięgniesz języka i kupisz od ręki co trzeba w 20min, a tak, to możesz się bujać po stronach.
    Ja lutowałem większość przewodów (tak jak pisał epsonix) i póki co mam spokój. Wyczyściłem też gniazdo od prawego reflektora, bo było pordzewiałe i raz lampa świeciła, a raz nie.

    PS Jak znajdziesz "coś" w czarnym stosunkowo grubym peszlu, to to będzie przewód od płynu od spryskiwaczy - żebyś nie przeciął przez przypadek.

  7. #137
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Okej będę uważał choć jedyny gruby pęknięty miałem przewód... Nie wiem czy to nie coś pokroju tego wzmacniacza niby w szybie....

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Ja mam w lewym przepuście ten peszel od spryskiwacza.

  9. #139
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Na szybie to raczej antena dodatkowa i jest to czarny gruby ale antenowy, kolejny czarny gruby to masa podgrzewania szyby. Mówimy o prawej stronie.
    Natomiast lewa od ogrzewania szyby to czerwony o ile dobrze pamiętam i właśnie gdy naprawialem u siebie komplekosowo wiązki to wymieniłem również ten czerwony który był w dobrym stanie ale za krótki bo przedłużałem wiązki, ciekawostka taka że był w sylikonowej izolacji a sama miedź czyli linka o wiele cieńsza takie jakby włoski mniej podatna na zrywanie lub pękanie oczywiście przekrój przewodu zachowany, widocznie ktoś to robił już w Niemczech. Ja wymieniłem na standardowe przewody bo musiałem zrobić to szybko ale kolejnym razem bym kupił właśnie te elastyczne zresztą z takich przewodów prawdopodobnie zrobione są reparatarurki kompletnych wiązek na prawą i lewa stronę. Też miałem na oku stronę co proponuje epsonix, ale póki co narazie jest ok.
    Jeśli chodzi o przewód spryskiwacza szyby to kupić dwie złączki kawałek wezyka spryskiwacza i zatopić w kleju na gorąco. Dopiero takie połączenie u mnie było szczelne. Po lewej stronie mamy o wiele ciasnej niestety.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #140
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam,
    Mnie również czeka naprawa wiązki klapy bagażnika z prawej strony. Zastanawiam się jednak, do czego służy ten gruby niebieski przewód, bo resztę przewodów zidentyfikowałem. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory