Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #171
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Według mnie to jakaś pozostałość po poprzedniej naprawie, bo wygląda jakby już coś było robione z przewodami. Fabrycznie cała wiązka powinna być okręcona miękką taśmą tekstylną.

  2. #172
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    była okręcona i wyglądało jakby wcześcniej nikt nic nie ruszał, przewody ja polutowałem, znaczy zdj zrobione juz po naprawie.

    Tak wyglądało wczesniej ale jeszcze peszla nie bylo widac

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3943.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	269961

  3. #173
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumpel Zobacz post
    była okręcona i wyglądało jakby wcześcniej nikt nic nie ruszał, przewody ja polutowałem, znaczy zdj zrobione juz po naprawie.

    Tak wyglądało wczesniej ale jeszcze peszla nie bylo widac

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3943.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	269961
    zestaw naprawczy ogarnia temat https://allegro.pl/oferta/zestaw-nap...tta-9278695814

  4. #174
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    widok podobny jak miałem w 159 sedan parę lat temu.
    fajnie że jest gotowy zestaw naprawczy, jak bym jednak nie korzystał z zaciskanych konektorów tylko lutował i na wszystko koszulki termokurczliwe - tak więcej zabawy, ale w warunkach wilgoci, temperatur itp nie wierzę długoterminowo w takie zaciskane połączenia, szczególnie że niektóre przenoszą wiele amperów prądu - z czasem będzie śniedziało, dojsze temperatura i możliwe że się posypie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #175
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Drodzy,

    wystepuje u mnie sytuacja nastepująca:
    lewa tylna lampa na klapie bagaznika świeci słabiej od swojego odpowiednika ze strony prawej i ogólnie słabiej od każdej pozostalej.
    Wystęuje to losowo.
    Czasem świeci słabiej, a czasem normalnie.

    Od czasu do czasu wyrzuca błąd "running lights" i "stop light".

    Rozebrałem dziś oslony na klapie plus odslonilem wiązke ze strony lewej.
    Nic nie jest popekane czy pokruszone.
    Kable całe - pierw sprawdziłem całość od strony klapy (i w klapie), a potem od strony auta przesuwając gumę w jedna i druga stronę by maksymalnie odsonić je.
    Wszystko gra.

    Siedziałem nad tym dobre 2h w garażu i nic to nie dało.
    Lampa po całej operacji świeciła normalnie, a wieczorem jak wyjechalem z garażu to już sobie "mruzyła" - błędu brak.
    Co istotne nie zawsze gdy świeci słabiej to wyrzuca błąd. Błąd też sam znika - no normalnie auto samo sie naprawia

    Będę zobowiązany za podpowiedź.

    PS. nie wiem czy może mieć to związek, ale mam wrażenie, że tempomat anuluje swoje dzialanie dopiero po głębszym nacisnięciu pedału hamulca co wręcz graniczy z lekkim szarpnięciem.
    W Leonie rzecz nie do pomyslenia.

  6. #176
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    W leonie, a w alfie to normalne ?
    Moze jak Ci wystapi defekt wtedy zacznij bawic sie wiązką z odpalonymi swiatlami

  7. #177
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Pewnie wiązka uszkodzona pod izolacją. Najlepiej wymienić wszystkie przewody na tym odcinku na nowe, wtedy unikniesz dalszej degradacji i ewentualnych spięć.

  8. #178
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ja sugerowałbym jeszcze sprawdzenia połączenia masy C030 lewej wiązki. Połączenie jest w okolicy lewego tylnego nadkola. Podobno jest to również przypadłość, która w naszych Alfach dość często występuje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulietta masa C030.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	68.5 KB
ID:	274401
    Ostatnio edytowane przez nokian ; 01-12-2020 o 08:04

  9. #179
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    Drodzy,

    wystepuje u mnie sytuacja nastepująca:
    lewa tylna lampa na klapie bagaznika świeci słabiej od swojego odpowiednika ze strony prawej i ogólnie słabiej od każdej pozostalej.
    Wystęuje to losowo.
    Czasem świeci słabiej, a czasem normalnie.

    Od czasu do czasu wyrzuca błąd "running lights" i "stop light".

    Rozebrałem dziś oslony na klapie plus odslonilem wiązke ze strony lewej.
    Nic nie jest popekane czy pokruszone.
    Kable całe - pierw sprawdziłem całość od strony klapy (i w klapie), a potem od strony auta przesuwając gumę w jedna i druga stronę by maksymalnie odsonić je.
    Wszystko gra.

    Siedziałem nad tym dobre 2h w garażu i nic to nie dało.
    Lampa po całej operacji świeciła normalnie, a wieczorem jak wyjechalem z garażu to już sobie "mruzyła" - błędu brak.
    Co istotne nie zawsze gdy świeci słabiej to wyrzuca błąd. Błąd też sam znika - no normalnie auto samo sie naprawia

    Będę zobowiązany za podpowiedź.

    PS. nie wiem czy może mieć to związek, ale mam wrażenie, że tempomat anuluje swoje dzialanie dopiero po głębszym nacisnięciu pedału hamulca co wręcz graniczy z lekkim szarpnięciem.
    W Leonie rzecz nie do pomyslenia.
    Odepnij złącze od lampy i przeczyść styki drobnym papierem, o ile już nie jest styk upalony za bardzo

  10. #180
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Odepnij złącze od lampy i przeczyść styki drobnym papierem, o ile już nie jest styk upalony za bardzo
    To jest tez niezły trop. Dzięki.

    - - - Updated - - -

    Masa - to niezły pomysł. Gdzie dokładniej jest przewód masowy przy nadkolu zlokalizowany?

    Odnosnie wymiany wiązki to mam wrażenie, ze wykonal bym mase niepotrzebnej jeszcze w tej chwili roboty nie eliminując prostszych źródeł jak te podane przez kolegów.

    Wiązke sprawdzilem drobiazgowo od momentu wyjscią spod dachu do wejścia w klapie czyli dokladnie tam gdzie wiązki u przedmówców były uszkodzone. Nie wystepuje tam problem opisany przez kolegów zatem wymiana wiązki to raczej ostateczność.
    Szybciej chyba zaryzykował bym podmianę lampy zeby wyeliminować calkowicie "prostsze" mozliwości.
    Ostatnio edytowane przez alehandro ; 30-11-2020 o 16:00

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory