Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #191
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    14

    Domyślnie

    Na początku podziękowania i wyrazy szacunku dla osób, które szczegółowo opisują tematy na tym forum, odwalacie super robotę.
    A przechodząc do tematu i u mnie pojawił się problem z tylną wycieraczką, a mianowicie przestała działać. Przeczytałem dokładnie temat i po zaopatrzeniu się w niezbędne materiały w weekend przystąpiłem do działania. Postanowiłem naprawić prawą tylną wiązkę. Po zdjęciu harmonijki gumowej zobaczyłem jaki tam jest bałagan, tj. część kabli polepiona, część dosztukowana jak przez jakiegoś laika, a wg dokumentacji problem wiązki robiony był przez pierwszego właściciela 3 razy w ASO !!! Na początku spisałem na kartce połączenia kołowych kabelków i przystąpiłem do pracy, tj. ucięcie tych które były jeszcze dobre i wstawienie "bajpasów" z wykorzystaniem złączek i zaciskarki. Zabieg okazał się skuteczny i wycieraczką już działa ale zauważyłem jakieś dziwne połączenia, gruby czarny kabel (chyba antenowy bo mam wersję przedlift z otwieranym wyświetlaczem) jest ucięta i nie połączenia z klapą, odcinek wychodzący z klapy ma zrobiony jakiś mostek z jakimś innym przewodem na klapie i nie mam pojęcia o co chodzi bo radio normalnie odbiera. Drugi problem to nie działa lampka w bagażniku, przed naprawą już nie działała, informacja na wyświetlaczu pokazuje jak jest otwarty bagażnik więc wiązka raczej działa ale przy żarówce brak jest napięcia. Czy może ktoś spotkał się z takim problemem ?

  2. #192
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Sprawdz pierw czy idzie prąd na lampkę. Wtedy mozna sie cofać.

    Warto sprawdzić styki i polaczenia przy samej lampce - jak juz sam zauwazylemw conajmniej 5 przypadkach Julkę (przynajmniej przedlift) boli bardzo elektryka, która była robiona na słabym okablowaniu (łamie się - > klapa czy drzwi kierowcy) i ma dośc duże tendecje do "śniedzenia" i brudzenia się (czujnik ABS, czujnik położenia hamulca który wiele osób wymienia a warto oczyścić), a co więcej duża część elektryki jest słabo chroniona przed wilgocią (u mnie tylna prawa lampa szwankował bo styki zwyczajnie zaśniedziłay od wilgoci - po czyszczeniu miodzio).

    Zatem start od samej lampki i zobaczenia co się dzieje na wtyczce. O ile kojarze prąd do lampki nie idzie przez klape więc może gdzieś w okolicach kanapy został uszkodzony o co w sumie nietrudno bo leży przy niej podłoga bagaznika.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201107_131035.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87.9 KB
ID:	277496

  3. #193
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    14

    Domyślnie

    [MENTION=86737]alehandro[/MENTION]
    Dzięki za podpowiedź, zatem jak będzie cieplejszy wolny dzień to poczyszczę styki i jeszcze raz sprawdzę napięcie na lampce.

  4. #194
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Brak oświetlenia w bagażniku to też często uszkodzony mikrostyk w zamku klapy , ja tak miałem.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #195
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Brak oświetlenia w bagażniku to też często uszkodzony mikrostyk w zamku klapy , ja tak miałem.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    I to moze być głos rozsadku.

  6. #196
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    I to moze być głos rozsadku.
    Ja bym się nie łudził. Częściej pada wiązka niż mikrostyk. Wiązkę i tak trzeba sprawdzić.

  7. #197
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Brak oświetlenia w bagażniku to też często uszkodzony mikrostyk w zamku klapy , ja tak miałem.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Jakby miał mikrostyk uszkodzony to by mu nie pokazywało prawidłowo otwarty lub zamknięty bagażnik

  8. #198
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Ale tam są dwa mikrostyki. Jeden odpowiada za lampkę w kufrze, drugi za kontrolkę na desce rozdzielczej.

  9. #199
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Jakby miał mikrostyk uszkodzony to by mu nie pokazywało prawidłowo otwarty lub zamknięty bagażnik
    Nieprawda. Jak miałem problem z zamkiem to na desce nie wyświetlało się że bagażnik otwarty tylko lampka nie świeciła. Po wymianie zamka świeci. To mi się działo jak był uszkodzony/zamoknięty mikrostyk od przycisku na klapie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #200
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Nieprawda. Jak miałem problem z zamkiem to na desce nie wyświetlało się że bagażnik otwarty tylko lampka nie świeciła. Po wymianie zamka świeci. To mi się działo jak był uszkodzony/zamoknięty mikrostyk od przycisku na klapie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Napisałem już wyżej. Raczej logiczne że jak masz mikrostyk uszkodzony tak że nie widzi otwarcia zamka to lampka nie będzie świecić. Kolega pisał że mu pokazuje prawidłowo więc to nie mikrostyk, ani wiązka. Spalona żarówka, bezpiecznik, brak kontaktu w gnieździe lub gdzieś indziej się gubi zasilanie
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 13-04-2021 o 11:31

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory