Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 1112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 232

Temat: Julka wiązka klapy bagażnika

  1. #201
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Ciekawostką jest to że jak miałem problem z mikrostykiem w przycisku klapy to lampka się świeciła a na desce niezamknięta klapa. Niech posprawdza najprostrze a później wiązka i zamek.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #202
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Ciekawostką jest to że jak miałem problem z mikrostykiem w przycisku klapy to lampka się świeciła a na desce niezamknięta klapa.
    No to byłby trop na mikrostyk.

  3. #203
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Ciekawostką jest to że jak miałem problem z mikrostykiem w przycisku klapy to lampka się świeciła a na desce niezamknięta klapa. Niech posprawdza najprostrze a później wiązka i zamek.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    No ciekawe, faktycznie dziwna zależność. Nie widzę bezpośredniego związku switcha przycisku ze świeceniem lampki w bagażniku.Sam napisałeś wyżej że lampka zaczęła Ci świecić po wymianie zamka, i to by miało sens. Nie miałeś przypadkiem wtedy uwalonych kabli w przelotce ? Czasem jak pozwiera kable tu różne jajca mogą się dziać , w najgorszym przypadku uwalenie body kompa (były takie przypadki na forum)
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 13-04-2021 o 13:35

  4. #204
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Zasilanie do lampki idzie lewa strona, u mnie po kupnie Julki też nie działała i okazał się uwalony przewód. Co do mikrostykow to prawdopodobnie są dwa, tak jak w 159 i tutaj też miałem ten problem tylko że w 159 i się okazał mikrostyk odpowiadający za włącz wyłącz lampkę a drugi służy do przekazywania informacji o otwartej lub zamkniętej klapie.
    Osobiście radzę wymienic wszystkie przewody na długości lub z naddatkiem łączenia klapy i budy na nowe porządne w silikonowej osłonie. Zrobić raz a dobrze i będzie na parę lat.
    Co do anteny w klapie, niektóre modele z wyższym wyposażeniem zdaje się z system bose mają tam dodatkowa antene. Jak działa nie ma co się bawić z tym kablem.

  5. #205
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Co do mikrostykow to prawdopodobnie są dwa, tak jak w 159 i tutaj też miałem ten problem tylko że w 159 i się okazał mikrostyk odpowiadający za włącz wyłącz lampkę a drugi służy do przekazywania informacji o otwartej lub zamkniętej klapie..
    Jeśli faktycznie są dwa mikrostyki to zupełnie zmienia postać rzeczy . Trzeba by dorwac schemat i to na 100% potwierdzić
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 13-04-2021 o 20:55

  6. #206
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.3 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Jeśli faktycznie są dwa mikrostyki to zupełnie zmienia postać rzeczy . Trzeba by dorwac schemat i to na 100% potwierdzić
    Dzisiaj naprawiałem u siebie w Mito, myślę że w Julce jest podobnie, do zamka wchodzą cztery przewody, na pierwszym żółtym, cienkim kabelku z lewej pojawia się minus po otwarciu klapy i on idzie do lampki która ma plus na stale, a obok na drugim cienkim, żóltym kabelku obok pojawia się minus po zamknięciu klapy i on wysyla minus do licznika z informacją o otwarciu klapy.

  7. #207
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Czyli powody nie działania lampki mamy dwa , mikrostyk od lampki (przy zamku) lub wiązka

  8. #208
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    W 159 mikrostyk od informacji otwartej klapy jest dostępny do ewentualnej wymiany, drugi od oświetlenia zanitowany w obudowie.
    Moje rozwiązanie wstawienie mocniejszego mikrostyku od info,odcięciu przewodów od mikrostyku ostwietlenia i dolutowanie do mikrostyku informacji. Takie rozwiązanie działa mi od kilku lat. Można też wymienić cały zamek, lub bawić się w rozbiórkę zamka.
    I tak myślę że problem jest w wiązce.
    Ostatnio edytowane przez Luck ; 14-04-2021 o 11:39

  9. #209
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dziękuję za dyskusję i wszelkie wskazówki. Myślałem, że jednym kabelkiem załatwili czujnik otwarcia klapy z informacją na desce rozdzielczej i światełkiem bagażnika co by było tańszym rozwiązaniem niż zastosowanie oddzielnych, a tu takie zaskoczenie. Może więc ktoś ma wiedzę które kabelki lewej wiązki odpowiadają za lampkę bagażnika, bo przeglądałem wszesniej wrzucone schematy i nie widzę tej informacji.

  10. #210
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panprofesor82 Zobacz post
    Dziękuję za dyskusję i wszelkie wskazówki. Myślałem, że jednym kabelkiem załatwili czujnik otwarcia klapy z informacją na desce rozdzielczej i światełkiem bagażnika co by było tańszym rozwiązaniem niż zastosowanie oddzielnych, a tu takie zaskoczenie.
    Tańszym i bardziej sensownym, no ale to są Włosi, muszą skomplikować akurat tam gdzie nie trzeba [emoji6]

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory