Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 111

Temat: MultiAir objawy

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    Panowie piszecie o jakiś kodach po podłączeniu do kompa. Czy metaliczne stuki to także są objawy MA. Mam zamiar go wymienić i żeby sie nie okazało ze po wymianie i wywaleniu paru ładnych stówek nie będzie. Poprawy

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Kiedyś wymiana aktywatora poza gwarancją to było nie "parę stówek", tylko 3900 zł. Ale tak, metaliczne stuki to jest ten kierunek. Problem polega na tym, że każdy ma swoją własną definicję metalicznych stuków (ten silnik nigdy aksamitnie nie brzmi). Dlatego poszukujemy obiektywnych wskaźników.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    No tak kiedyś tyle kosztowało. Dzis moze trochę mniej dzis będę dzwonić ile kosztuje moduł. A jeśli chodzi o robotę to mam znajomych którzy pracowali w ASO wiec sie na tym znają.

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    pomocnik do programu Scan XL Pro...
    Attached Files Attached Files

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Moja się tłukła jak wiadro gwoździ kiedy kupowałem (niecałe 93tkm) a po wymianie kompletu rozrządu, świec i kilkukrotnym płukaniu silnika chodzi pięknie a ma teraz blisko 100tkm na zegarze. Jeśli elektrozawory źle i głośno pracują od syfu (np. dotarciowego smarowidła albo po zbyt rzadkich wymianach oleju jedynej słusznej marki o wykastrowanym TBN...) to zamiast wywalić 4k na nowy MA najpierw bym go wypłukał i dobrze wysmarował.

    Mając 3,8% benzyny w 'oleju' o lepkości zdegradowanej po 1300km od wymiany o ponad 20% do 0W-20 już - cały silnik ma prawo 'dzwonić' głośniej bo jest kiepsko smarowany (benzyna niestety smarnością nie grzeszy) i ciśnienie oleju na skutek znacznego spadku lepkości też może być zbyt niskie na gorąco dla optymalnej pracy MA.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    Wlyszkow a mogą to być popychacze ? Jak możesz to podaj mi na PW maila to wyślę ci filmik. Bo albo to moduł albo popychacze.

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Wlyszkow, wiem wiem. Mój olej to już w sumie benzyna z olejem. Natomiast nie tyle niepokoją mnie dźwięki (jako takie), tylko przyczyna rozcieńczenia oleju.

    Akurat teraz Julcia głównie stoi i czeka, aż będę mógł się wyrwać od kilku obowiązków i wyląduje na Łopuszańskiej. Ale sytuacja jest rozwojowa. Szczęśliwie ze względu na gwarancję raczej wyrzucanie 4k na nowy moduł mi nie grozi.

    Adekt, weź wrzuć na YT i podziel się ze wszystkimi. Chętnie posłucham.

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    przyczyna rozcieńczenia oleju
    Jeśli dobrze kojarzę to pisałeś mi, że wcześniej po zastosowaniu czyścika układu paliwowego spalanie zauważalnie spadło - podejrzewam więc, że także spadło wtedy zalewanie oleju paliwem. Preparat, który zastosowałeś dobrze czyści układ paliwowy, wtryskiwacze ale także świece i całą komorę spalania włącznie z gniazdami zaworowymi - kondycję silnika w tym zakresie ASO pewnie da radę sprawdzić - może nawet kamerkę mają ;-) Ty masz komfort gwarancji więc daj ASO się wykazać ;-) ale inni mogą nie mieć - w tej sytuacji najpierw zastosowałbym czyszczenie olejowe/paliwowe przed kosztownym dłubaniem MA. Diagnostykę MA też wolałbym przeprowadzać wiedząc, że jest czysto od strony olejowej i paliwowej zamiast brać na to poprawkę i rozpatrywać różne scenariusze...

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    a mogą to być popychacze
    Zależy jaka jest historia olejowa i przebieg? Mail mam w podpisie ;-)
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 08-01-2015 o 09:56 Powód: Dodano
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    A jeśli chodzi moduł MA to powiedzmy "zwykły" mechanik jest w stanie go wymienić czy trzeba jakiegoś specjalistycznego sprzętu np. po wymianie podpiąć kompa w celu sprawdzeniu poprawności bądź jakiejś regulacji modułu ?
    Bo jak dzwoniłem do serwisu to powiedzieli mi że sam nie dam rady tego zrobić, sam to nie a mechanik który się zna ?

    Pozdrawiam
    Adrian

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jeszcze zdradź mi czy "parę stówek" czy troszkę więcej ten element kosztuje.

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  2. [Giulietta] Serwisowanie MultiAir
    Utworzone przez kobe83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory