Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 111

Temat: MultiAir objawy

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wyleczcie się z tego ze MA jest przed i pozmianowy- tylko w katalogu EPER - nic się nie zmieniło i przed i po jak padnie to loteria.
    Dokładnie!
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  2. #82
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ja w lipcu br kombinowalem z minerałem 15W-40 w TB MA i po kilku dniach bez odpalania, temperatura w garażu zawsze min +15C, wysypał P0654 i P1061 - kasowalem i odpalalem kilka razy zanim zaczął chodzić na wszystkie gary. Na drugi dzień to samo rano.
    Płukanka przez godzinę na gorąco i problem z głowy po zalaniu prawidłowego oleju. Od tamtego czasu już sporo przejechane bez najmniejszego problemu.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #83
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BRAVO MultiAIR 140
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za szybki odzew.
    Dziś byłem u mechanika znającego się na tych modułach, lecz zdziwiony jestem, że nic mi nie poradził tylko jeździć.
    Opinia na podstawie mojego przypadku, że opis błędu P1064 jaki zobaczyłem w Alfaobd to usterka elektryczna cewki, nie mechaniczna typu zatarcie tulei itp.
    Więc wykręcanie nie ma sensu, ale czy to jest diagnoza dobra?

    Na cewkę niestety ale nie ma rady.

    Czy sądzicie, że tak ma już być?

    Nie wiem ile jest najechane na tym module, był on wymieniany ale nie wiem kiedy.
    Sitka wymieniane przeze mnie.

    Odnośnie oleju.
    W UNIAIR nie chodzi tylko o smarowanie, olej uczestniczy w operacjach zamykania i otwierania zaworów, czyli pracuje jako ciecz robocza, a więc myślę że nie warto testować lepszych niż sugeruje fiat.

  4. #84
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    MA nie lubi wysokiej lepkości, nawet niektóre 5W-40 potrafią sprawiać kłopoty a na 0W-30 i nawet a 0W-20 bez problemów ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BRAVO MultiAIR 140
    Postów
    18

    Domyślnie

    Czyli proponujesz testować z olejem?

    Ad rem.
    W procedurze naprawy P1064 jest jeszcze wątek stałości napięcia akku / napięcia jakie daje alternator oraz poprawności kontaktów.
    Mam cichą nadzieję, że ot tylko to

  6. #86
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nie wiem jaki olej zalaleś i czy akurat Twój błąd jest związany z lepkością oleju ale zawsze warto płukać te silniki przed wymianą oleju i nie stosować zbyt wysokiej lepkości bo 5W-40 to raczej górna granica.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #87
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Takie moje spostrzeżenie, że błąd multiair jak występuje to często po wymianie oleju. Tu kolega też napisał, że 2000km zrobił od wymiany. Teraz tak gdybam. Może przyczyna leży w braku zaznaczenia w komputerze, że olej został wymieniony i elektronika źle oblicza pracę zaworów i wywala błąd.
    Wlyszkow tak się zastanawiam, bo piszesz o lepkości czy przypadkiem Abarth nie stosuje do tego silnika 10w50?
    A ma ktoś informację czy dół silnika jest taki sam w wersjach przed i po lifcie? Bo np. panewki są obliczane dla danej grubości oleju i czy przypadkiem butowanie nie rozrzedzi jeszcze bardziej już mniej lepkiego oleju np., 0w30 kiedy producent przewiduje 5w40 i złapie panewkę? Pytam, bo ostatnio podkręciłem trochę Julkę i teraz muszę dbać bardziej o olej?

  8. #88
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Dokładnie!
    A mnie jak byłem na przeglądzie w ASO kierownik serwisu mówił, że od jakiegoś czasu są inne te moduły. Nie wiem skąd to wiedział, nie wnikałem, ale mówił też, że te nowe już się nie psują, przynajmniej on jeszcze nie miał takiego przypadku.

  9. #89
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    A mnie jak byłem na przeglądzie w ASO kierownik serwisu mówił, że od jakiegoś czasu są inne te moduły. Nie wiem skąd to wiedział, nie wnikałem, ale mówił też, że te nowe już się nie psują, przynajmniej on jeszcze nie miał takiego przypadku.
    To tylko pogłoska, na forum jest koleżanka której teoretycznie po zmianowy padł po niecałych 2 latach. zmiana jest tylko teoretyczna

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał west_23 Zobacz post
    Takie moje spostrzeżenie, że błąd multiair jak występuje to często po wymianie oleju. Tu kolega też napisał, że 2000km zrobił od wymiany. Teraz tak gdybam. Może przyczyna leży w braku zaznaczenia w komputerze, że olej został wymieniony i elektronika źle oblicza pracę zaworów i wywala błąd.
    Wlyszkow tak się zastanawiam, bo piszesz o lepkości czy przypadkiem Abarth nie stosuje do tego silnika 10w50?
    A ma ktoś informację czy dół silnika jest taki sam w wersjach przed i po lifcie? Bo np. panewki są obliczane dla danej grubości oleju i czy przypadkiem butowanie nie rozrzedzi jeszcze bardziej już mniej lepkiego oleju np., 0w30 kiedy producent przewiduje 5w40 i złapie panewkę? Pytam, bo ostatnio podkręciłem trochę Julkę i teraz muszę dbać bardziej o olej?
    Dobre pytanie, w starszych rocznikach MiTo instrukcja podaje 5W30 w nowszych już 0w pytanie czy to efekt zbierania doświadczeń i eliminacja słabego oleju /star PE/ czy wlaśnie kwestie konstrukcyjne silnika
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #90
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    To tylko pogłoska, na forum jest koleżanka której teoretycznie po zmianowy padł po niecałych 2 latach. zmiana jest tylko teoretyczna
    Na podstawie jednego przypadku wydajesz opinię? A może włożyli regenerowany? A może wlali zły olej w ASO?

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  2. [Giulietta] Serwisowanie MultiAir
    Utworzone przez kobe83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory