Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: 1.4 MA 170 km Czkawka przy bucie w podłodze w trybie D

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jeżeli ciśnienie doładowania w górnych partiach obrotów jest sterowane blow-offem, to znaczy, że turbina jest o stałej geometrii (przystosowanej do D), tylko w N część tego co dmucha idzie w atmosferę.

  2. #22
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    To może ten zawór bocznikowy się nie domyka albo przycina stád problemy z ciśnieniem.
    Miałem turbinę MA na stole i nie zauważyłem zmiennej geometrii a przecież t j-ety majá taká samá turbinę jak MA
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #23
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Ja tak mam, ale w trybie N. Oprócz tego mam jeszcze inne objawy, ale to inny temat.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Z opisów silnika MA w giulietcie wynikało że ma zmienną geometrię, ale jak napisałem wyżej ciśnienie doładowania jest wg mnie sterowane zaworem blow-off i taką rolę pełni ten zawór pierburga
    to jest silniczek krokowy który steruje zmienną geometrią. Podciśnienie poszło do lamusa

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ale czy to turbo naprawdę ma zmienną geometrię? Bo ja nie jestem jakoś do tego bardzo przekonany... [Nie mówię, że na 100% nie ma, ale nie pamiętam, abym czytał, że ma...]

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    to jest silniczek krokowy który steruje zmienną geometrią. Podciśnienie poszło do lamusa
    Chyba jednak nie ma tam zmiennej geometrii i sterowania przepływem spalin jak w dieslu. Zawór blow-off nie ma nic wspólnego z podciśnieniem to siłownik elektromagnetyczny. W momencie zdjęcia nogi z pedału przyspieszenia następuje zamknięcie zaworów ssących przez moduł MA, przepływ powietrza gwałtownie maleje i następuje spiętrzenie ciśnienia doładowania w dolocie. Wpływa to negatywnie na sprężarkę, której wirnik kręcący się z wysoką prędkością spręża prawie stojące powietrze. Otwarcie zaworu blow-off następuje gdy ciśnienie doładowania przekroczy wartość progową. Upuszczane powietrze kierowane jest z powrotem kanałem przed sprężarkę. Efektem tego. powietrze krąży cały czas wokół wirnika, nie spowalniając jego obrotów, przez co turbosprężarka pozostaje cały czas w gotowości aby dostarczyć powietrze do silnika w momencie ponownego naciśnięcia gazu.
    Bravo T-jet 150KM ma inną turbosprężarkę niż MA 170KM - przynajmniej tak twierdzi katalog intercarsu
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Chyba jednak nie ma tam zmiennej geometrii i sterowania przepływem spalin jak w dieslu. Zawór blow-off nie ma nic wspólnego z podciśnieniem to siłownik elektromagnetyczny. W momencie zdjęcia nogi z pedału przyspieszenia następuje zamknięcie zaworów ssących przez moduł MA, przepływ powietrza gwałtownie maleje i następuje spiętrzenie ciśnienia doładowania w dolocie. Wpływa to negatywnie na sprężarkę, której wirnik kręcący się z wysoką prędkością spręża prawie stojące powietrze. Otwarcie zaworu blow-off następuje gdy ciśnienie doładowania przekroczy wartość progową. Upuszczane powietrze kierowane jest z powrotem kanałem przed sprężarkę. Efektem tego. powietrze krąży cały czas wokół wirnika, nie spowalniając jego obrotów, przez co turbosprężarka pozostaje cały czas w gotowości aby dostarczyć powietrze do silnika w momencie ponownego naciśnięcia gazu.
    Bravo T-jet 150KM ma inną turbosprężarkę niż MA 170KM - przynajmniej tak twierdzi katalog intercarsu
    Tylko nigdy nie słyszałem w 170 blow-off a powinien byc słyszalny

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Tylko nigdy nie słyszałem w 170 blow-off a powinien byc słyszalny

    Potwierdzam turbo jest be zmiennej geometrii Maciek 156 ma racje typowa boczników-ka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Tylko nigdy nie słyszałem w 170 blow-off a powinien byc słyszalny
    Blow off wyrzuca powietrze do atmosfery i jest słyszalny ale nie stosuje się go w seryjnych autach. Rozwiązanie, które jest używane w większości silników z turbo to "dump valve", który przerzuca powierze z za turbiny przed nią i jego działania w zasadzie nie słychać.

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    Zrobiłem dodatkowy długi test drogowy. Przejazd ma różne parametry, but w podłodze, delikatne przyśpieszanie, trzymanie się na wysokich obrotach przy stałej prędkości. Generalny wniosek jest jednak taki, że odchyłki oczekiwanego i zmierzonego ciśnienia doładowania sięgają -15% do +20%.Dokładne macanie rurek wszelakich nic nie dało, nie jestem w stanie znaleźć uszkodzenia. Na poniedziałek jestem umówiony w ASO, ale mam wątpliwość odnośnie skuteczności tej wizyty..

    Na razie pocieszające jest to, że jadąc "ekologicznie" nie ma problemów. Zawsze mam Bravkę, ta nie miała problemów od wyjazdu z salonu

    Aha, jeśli ktoś będzie chciał zaimportować ten plik do MES, to niech zmieni jego rozszerzenie na .csv i usunie dodane kolumny z błędami procentowymi. IMHO więcej widać na wykresach robionych w Excellu.
    Attached Files Attached Files

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Lekka czkawka przy odpuszczaniu gazu
    Utworzone przez Imć w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 16:58
  2. Puszcza dymka przy pelnym bucie
    Utworzone przez Jackieee w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 12:21
  3. Dymi na czarno przy bucie
    Utworzone przez Keanu w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 19:52
  4. [GTV] Silnik delikatnie szarpie przy pełnym bucie 2,0 V6 Turbo
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 14:03
  5. [159] 1,9 jtdm czkawka przy obrotach 2200
    Utworzone przez SBB w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 19:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory