Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Bezpiecznik tylnej wycieraczki

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawel1284
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Skawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTD'm
    Postów
    89

    Domyślnie

    Ok, dzięki za pomoc. Postaram się jeszcze dzisiaj to sprawdzić.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    ja sie bawie tym tematem juz jakis czas, sprawdz w temacie "światła przeciwmgłowe". mi też nie działa tylna wycieraczka, daj znac jak cos uda ci sie zmajstrowac.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    ja sie bawie tym tematem juz jakis czas, sprawdz w temacie "światła przeciwmgłowe". mi też nie działa tylna wycieraczka, daj znac jak cos uda ci sie zmajstrowac.
    Ale tu nie ma co się bawić i myśleć, otwierasz tylną klapę, ściągasz gumę z prawej strony, odizolowujesz, lutujesz pęknięty przewód, izolujesz i zakładasz gumę. Najlepiej robić w dwie osoby, jedna będzie trzymać gumę aby nie uciekała, druga będzie lutować.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    no wszystko fajnie gdyby nie to że nie mogę znaleźć tego miejsca na kablu który jest pęknięty. obejrzyj wątek "światła przeciwmgłowe" w dziale mito/giulietta/
    wlasnie zabawa polega na tym ze kabel nie jest przerwany w tym miejscu gdzie jest guma. prawa strona jest prosta do rozbrojenia i kable mozna mocno odsłonic. wlasnie nie wiem czy mam ściągać cała izolacje na kablu czy tez zastanowić sie nad tym czy silnik nie poszedł. nie wiem jak to sprawdzić. nie wiem czy mam całą izolację na kablu ściagac bo nie jestem pewny czy czasami silnik nie jest walnięty.
    Ostatnio edytowane przez ilm ; 23-03-2015 o 12:36

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawel1284
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Skawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTD'm
    Postów
    89

    Domyślnie

    Sprawę załatwił mechanik. Potwierdziło się to co wszyscy tu pisali. Pęknięty przewód już jest zaizolowany.
    Ze swojej strony muszę napisać że alfa nie popisała się montując takie marne przewody w tym miejscu.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    a w którym miejscu? bo ja odarłem z izolacji cały niemal przewód od wycieraczki tylnej i nie znalazłem uszkodzenia, tzn znalazłem jedno uszkodzenie, zrobiłem ja fachowo i niestety nadal nie działa. chciałbym jakoś sprawdzić czy to czasami nie uszkodzony silnik wycieraczki ale nie mam pomysłu jak wykluczyc te hipoteze diagnozstyczna.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Tylna wycieraczkę "ob sługują" trzy przewody
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    No i u mnie ześwirowała wycieraczka... dziwnym trafem po przyciemnieniu tylnej szyby przez jakiegoś fachurę...
    Jako, że nie jestem zbytnio techniczny, ktoś wie ile mogą krzyknąć w serwisie za naprawę tej wiązki?


    Edit.
    Naprawa doraźna 170-230 zł wiązka. Kit naprawczy w dwóch wiązkach 1700 zł plus robocizna. Poszedł wniosek do FAP czy i ile mi zwrócą kasy.

    Swoją drogą jak można takie badziewie wsadzić do auta za 100k...

    Edit 2.
    Czy ktoś próbował zdemontować tę wycieraczkę? Za cholerę nie idzie... śruba schodzi raz dwa, natomiast ramię już nie, boje się na chama próbować ją odkręcić żeby nie połamać. Jakieś pomysły? Zanim serwis łaskawie naprawi mi wiązkę to mnie krew zaleje przez tą latającą wycieraczkę...
    Ostatnio edytowane przez Wichura87 ; 09-04-2015 o 18:59

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    No i u mnie ześwirowała wycieraczka... dziwnym trafem po przyciemnieniu tylnej szyby przez jakiegoś fachurę...
    Jako, że nie jestem zbytnio techniczny, ktoś wie ile mogą krzyknąć w serwisie za naprawę tej wiązki?


    Edit.
    Naprawa doraźna 170-230 zł wiązka. Kit naprawczy w dwóch wiązkach 1700 zł plus robocizna. Poszedł wniosek do FAP czy i ile mi zwrócą kasy.

    Swoją drogą jak można takie badziewie wsadzić do auta za 100k...

    Edit 2.
    Czy ktoś próbował zdemontować tę wycieraczkę? Za cholerę nie idzie... śruba schodzi raz dwa, natomiast ramię już nie, boje się na chama próbować ją odkręcić żeby nie połamać. Jakieś pomysły? Zanim serwis łaskawie naprawi mi wiązkę to mnie krew zaleje przez tą latającą wycieraczkę...
    Czy udało Ci sie zdemontować ramię wycieraczki? U mnie także ani drgnie na wieloklinie, a nie chce aby mi szyba pękła. Nakrętka odkręcona. Potrzebuje wymienić uszczelkę tą w otworze szyby. Nie działa zatrzymanie się wycieraczki w skrajnym punkcie a wiązka prawa cała wlutowana na nowo. Czy do ogrzewania szyby instalacja idzie lewą stroną częściowo bo też chyba nie działa.

Podobne wątki

  1. [159] Bezpiecznik wycieraczki
    Utworzone przez Avii93 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 10:05
  2. [156] Wycieraczki palą bezpiecznik.
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 19:58
  3. [159] Włącznik wycieraczki tylnej w SW
    Utworzone przez oops2k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 18:18
  4. mechanizm tylnej wycieraczki
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 23:59
  5. [145] bezpiecznik tylnej szyby
    Utworzone przez Kowalski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 17:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory