Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Apple kontra AR infotainment

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    MiTo, 0.9l, distinctive.
    Postów
    42

    Question Apple kontra AR infotainment

    Na początek: nie wiem, czy piszę w odpowiednim sektorze forum, ale ponieważ zarówno MiTo jak i Giulietta są sprzedawane z systemem typu infotainment (radio z ekranem dotykowym), to zdecydowałem się pisać tutaj.

    Na zagranicznych stronach czytałem o systemie Carplay, który jest stworzony przez Apple i (w skrócie) przenosi cześć funkcjonalności telefonu na ekran radia i przyciski na kierownicę. System będzie działał w nowych AR.


    Mam jednak kilka pytań dotyczących łączenia naszych systemów infotainment z telefonami Apple:


    Mam iPhone 5s, ios 8.2 i radio podstawowe (z ekranem, aje bez navi). Sprzęt jest sparowany, można odbierać rozmowy i dzwonić, ale... Kiedyś działało na przykład odczytywanie SMSów (radio w aucie informowało o przychodzącym SMSów i odczytywało go). Były też inne funkcje, które z czasem przestały działać.


    W skrócie: o Carplay i np. Google Maps na ekranie mojego radia nie marzę, ale może wiecie jak to ustawić (radio czy telefon), żeby znów odczytywał SMSy? Może jest jakaś aktualizacja do radia, a jeśli tak, to skąd ja wziąć? Dużo czytałem i szukałem i nic..

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Znam ten ból.
    Świeżo po sparowaniu (wcześniej po rozparowaniu na uConnecie i srajfonie) ikonka "sms" na radiu jest aktywna... ale naciskanie jej nic nie robi. Powiadomienia nigdy w życiu nie dostałem. Przy ponownym parowaniu już nawet ikonka "sms" jest szara. Powiadomienia nie pojawiają się niezależnie od wybrania "show notifications" w opcjach sparowanego urządzenia na srajfonie.

    Jednym słowem - kanał. Podobno to oficjalne stanowisko Apple, aby nie wspierać protokołu, bodajże, MAP (smsy po bluetooth'ie).

    Z drugiej strony - czytałem na Alfa Owner - że niektórym coś działa, ale opisy są mniej więcej takie "odparowałem, sparowałem, działa"...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    hm...mi dziala tzn nie z iPhonem ale z telefonem na Androidzie, sms-y przychodza i dostaje komunikat na uConnect - zaznaczam odczytaj i komunikat jest odczytywany...Nie zwrocilem jednak uwagi czy odczytuje wszystkie sms-y. Mnie denerwuje cos innego, podlaczajac dwa telefony system rozpoznaje pierwszy, ktory zaloguje sie (pierwszy w aucie) i ten dziala...drugi aby reagowal na przychodzace rozmowy musze wybrac z listy. Wg mnie powinno byc tak, ze system reaguje na jeden i drugi telefon skoro oba sa z nim sparowane bez manualnego wyboru telefonu.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Apple iPad 3 64Gb 4G etui, klawiatura.
    Utworzone przez mat09 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 14:46
  2. [Sprzedam] Apple iPod Touch 4G 32GB
    Utworzone przez TriXter w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 00:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory