Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Temat: Padła turbina przy niecałym 40 tys km przebiegu/ co teraz?

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    I uzytkowac je jak na QV przystalo
    Nie uzywanie trybu dynamic pewnie mialo na to jakis wplyw.


    Wydrapane kluczem na masce Twojej Alfy

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    kasztelan tyś się chyba zmęczył. "auto na miarę możliwości" to brzmi jak hasło z Misia. no przykro mi że słyszysz ode mnie ze stereotyp na temat alf się potwierdza. pewnie do tej pory myślałeś sobie, " oooo to ci źli użytkownicy bmw i audi tak mówią ponieważ zazdroszczą mi włoskiego DIZAJNU". a sie okazało przynajmniej na moim przypadku że to awaryjne auto i tyle. i mój stan finansowy nie ma nic do rzeczy, auto ma jeździć a nie stać w warsztacie. a stwierdzenie omena że nie używanie trybu dynamic spowodowało uszkodzenie turbiny to już zupełne kuriozum. P.S. w poniedziałek odstawiam auto do warsztatu ponieważ coś szoruje przy hamowaniu, pewnie się zaciski zapiekły . i przezyje to że znowu 300 zł zapłace geniuszu tylko to że znowu musze sie do warsztatu z tym pchać jest irytujące. a i jak kupisz sobie auto za 130 tyś (cena katalogowa) i ci padnie turbina po niecałych 40k przebiegu to wtedy chetnie porozmawiamy na temat odczuć bo póki co to coś czuje ze w tej kwestii nie zostałeś sprawdzony (jak już sobie zaglądamy do portfela).
    Ostatnio edytowane przez ilm ; 26-04-2015 o 15:49

  3. #23
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 ECO Distinctive
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    kasztelan tyś się chyba zmęczył. "auto na miarę możliwości" to brzmi jak hasło z Misia. no przykro mi że słyszysz ode mnie ze stereotyp na temat alf się potwierdza. pewnie do tej pory myślałeś sobie, " oooo to ci źli użytkownicy bmw i audi tak mówią ponieważ zazdroszczą mi włoskiego DIZAJNU". a sie okazało przynajmniej na moim przypadku że to awaryjne auto i tyle. i mój stan finansowy nie ma nic do rzeczy, auto ma jeździć a nie stać w warsztacie. a stwierdzenie omena że nie używanie trybu dynamic spowodowało uszkodzenie turbiny to już zupełne kuriozum. P.S. w poniedziałek odstawiam auto do warsztatu ponieważ coś szoruje przy hamowaniu, pewnie się zaciski zapiekły . i przezyje to że znowu 300 zł zapłace geniuszu tylko to że znowu musze sie do warsztatu z tym pchać jest irytujące. a i jak kupisz sobie auto za 130 tyś (cena katalogowa) i ci padnie turbina po niecałych 40k przebiegu to wtedy chetnie porozmawiamy na temat odczuć bo póki co to coś czuje ze w tej kwestii nie zostałeś sprawdzony (jak już sobie zaglądamy do portfela).
    Pewnie marne to dla Ciebie będzie pocieszenie ale mogę ci powiedzieć że w autach konkurencji również zdarzają się podobne awarie i nie są to przypadki jednostkowe ale dość często wbrew pozorom. Po prostu takie auta się teraz robi i nic na to nie poradzimy. Trwała motoryzacja to już przeszłość. I piszę to jako pracownik ASO innego koncernu niż Fiat.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    2rotor ma rację auto kupione w sieci Alfa Romeo jako nowe ma jeździć a nie stać w serwisie, nawet gdy jest naprawa gwarancyjna. Taki inny rachunek: dojazd do ASO i powrót + pobranie auta zastępczego = 1/2 dnia (4 godziny). Właśnie tyle przepada bezpowrotnie, nie ma banku który pożyczy czas. Ja takie 4 godziny chętnie przeznaczę na grilla.

  5. #25
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    tak , wymienili węże - choc nie wiem czy wszystkie ale powiedzieli ze zwiekszyła sie temperatura i lepiej było wymienić. a po której stronie to juz nie pytałem.
    Czyżby to jest właśnie przyczyna ?Uszkodzone ,,zapchane ,spuchnięte węże,, pytanie czy olejowe czy chłodzenia.Ciekawe jak stwierdzili tá podwyższoná temperaturę?Generalnie coś jest nie tak z tymi turbinami w 1,75 bo w 159 też padały jak muchy .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    w pełni zdaję sobie sprawę że downsajzingi dobijają motoryzację. i zdaje sobie sprawę że mozna trafić na egzemplarz z pechową turbiną. uwazam moje oburzenie za uzasadnione jako ze groziła mi naprawa za 12 tys to jest 10% auta. kazdy niezależnie od tego ile ma w kieszeni to jak słyszy ze musi dopłacic 10% wartosci auta sie wkurza. to tak jakby ktos kto ma cayenne ze 600 tys miał zapłacić 60 tyś, albo ktos kto ma audi za 400 tys miał zapłacić 40 tyś. mozna poczuć frustrację. natomiast nie po to tu piszę zeby usłyszec "sam sobie jestes winny" i jakies konstrukcje intelektualne które mialyby ten pogląd uzasadnić. FAP z jakiegoś powodu oddał 70% za cześć - widocznie sami uznali ze cos jest nie tak - w innym razie złamanego grosza bym nie dostal. pzdr

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    to tak jakby ktos kto ma cayenne ze 600 tys miał zapłacić 60 tyś, albo ktos kto ma audi za 400 tys miał zapłacić 40 tyś. mozna poczuć frustrację.


    Takie tam znalezione w internetach
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11111909_654649921331815_7477343390017509802_n.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	82.0 KB
ID:	164892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11149487_654649914665149_9108860997859448699_n.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	70.4 KB
ID:	164893  

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    no dobry przykład, dlatego cayenne 5-6 letnie mozna kupic za grosze bo tern serwis jest nie do zniesienia - wszystko kosztuje astronomiczne pieniadze.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Następnym razem proponuję kupić auto na miarę swoich możliwości a nie później podnosić larum "o jezu ile to będzie kosztowało".
    No tak bo przecież jak ktoś kupuje nową Alfę za 100 tysięcy to powinien jeszcze mieć wolne 20 tysia na naprawy i cieszyć się, kiedy będzie mógł tę kasę w końcu wydać w serwisie.
    Gratuluję kolego logiki. Pochwal się jakie jest auto na miarę Twoich możliwości.

  10. #30
    Użytkownik Embrion Avatar kromcio
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa 156 ts 1.8 2004r.Alfa Mito 1.4 95km.Alfa 159 2.0 JTDm
    Postów
    17

    Domyślnie

    [QUOTE=Wichura87;1624103]No tak bo przecież jak ktoś kupuje nową Alfę za 100 tysięcy to powinien jeszcze mieć wolne 20 tysia na naprawy i cieszyć się, kiedy będzie mógł tę kasę w końcu wydać w serwisie.
    Gratuluję kolego logiki. Pochwal się jakie jest auto na miarę Twoich możliwości. Bardzo ładnie napisane ,mnie poniosło i mój komentarz został usunięty Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kromcio ; 27-04-2015 o 20:07

Podobne wątki

  1. [146] Padła turbina
    Utworzone przez lechu1177 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 23:11
  2. Najpierw padła klima,teraz całe auto?
    Utworzone przez CichyJTD w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 09:56
  3. Padła turbina? gdzie robić
    Utworzone przez MD team w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 21:51
  4. I mnie też dpadło-padła turbina..
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 23:35
  5. Czy to padła turbina?
    Utworzone przez sqadak w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory