Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Temat: Padła turbina przy niecałym 40 tys km przebiegu/ co teraz?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie Padła turbina przy niecałym 40 tys km przebiegu/ co teraz?

    Witam,

    od jakiegoś czasu się tutaj u was produkuję ale nigdy mi nie przyszło do głowy że będe w takiej sprawie pisał.

    dziewczyna jeździ giuliettą QV, niecale 40 tys km przebite, tankuje 98 oktanów cały czas i nie używa dynamica (serio).

    no i jedzie sobie ostatnio 140-150 po autostradzie i lampka check engine, utrata mocy (pewnie przeszedł na 3 cylindrowy cykl), gwizdanie.
    pojechaliśmy do aso i ja już wiedziałem że wieści nie będą dobre.

    wstępne rozpoznanie - uszkodzona turbina (ale nie wiadomo co)

    czemu to piszę?

    potrzebuję porady:

    jak skłonić ewentualnie FAP żeby współuczestniczył w kosztach naprawy? (serwisowany w ASO cały czas a gwarancja skończyłą się 6-7 miesiecy temu)

    gdzie kupić ewentualny zamiennik turbiny do 235 konnej 1750 tbi

    jakie są wstępne koszta takiego dziadowstwa


    dajcie znac co moge zrobić w takiej sytuacji żeby się nie rozjechać na finansach


    pzdr

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ciśnij dealera, aby atakował FAP. Jeżeli auto serwisowane na czas i jesteście lojalnym Klientem, to na pewno ugracie wsparcie (choćby 30% i naprawę po cenach gwarancyjnych a nie detal) importera w ramach tzw. good will'a. Tylko nie odpuszczajcie za szybko, bo na początku na pewno zastosują spychologię.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    Witam,

    od jakiegoś czasu się tutaj u was produkuję ale nigdy mi nie przyszło do głowy że będe w takiej sprawie pisał.

    dziewczyna jeździ giuliettą QV, niecale 40 tys km przebite, tankuje 98 oktanów cały czas i nie używa dynamica (serio).

    no i jedzie sobie ostatnio 140-150 po autostradzie i lampka check engine, utrata mocy (pewnie przeszedł na 3 cylindrowy cykl), gwizdanie.
    pojechaliśmy do aso i ja już wiedziałem że wieści nie będą dobre.

    wstępne rozpoznanie - uszkodzona turbina (ale nie wiadomo co)

    czemu to piszę?

    potrzebuję porady:

    jak skłonić ewentualnie FAP żeby współuczestniczył w kosztach naprawy? (serwisowany w ASO cały czas a gwarancja skończyłą się 6-7 miesiecy temu)

    gdzie kupić ewentualny zamiennik turbiny do 235 konnej 1750 tbi

    jakie są wstępne koszta takiego dziadowstwa


    dajcie znac co moge zrobić w takiej sytuacji żeby się nie rozjechać na finansach


    pzdr
    Turbinę do regeneracji, wyjdzie pewnie taniej niż z dofinansowaniami FAP itd. (za regenerację biorą ok. 800 zł), firm regenerujących jest bardzo dużo, poszukaj lokalnie.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    No i na przyszłość nauczyć dziewczynę jak powinno się eksploatować auto z turbiną
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomnet Zobacz post
    Turbinę do regeneracji, wyjdzie pewnie taniej niż z dofinansowaniami FAP itd. (za regenerację biorą ok. 800 zł), firm regenerujących jest bardzo dużo, poszukaj lokalnie.
    Nie ma co oddawać turbo do regeneracji jeśli nie ma się pewności co do firmy która to robi, multum tych firm nie ma ani odpowiedniej wiedzy, ani sprzętu a części używają najtańszych- bo oryginalnych zamienników nie ma do wszystkich modeli. Zakładają zamienniki które różnią się wagą kół czy to kompresji czy turbo i zaczynają się dziać cuda, turbo wstaje z dołu dłużej ( niedoładowanie) i jest gorsza reakcja na gaz.
    Pomija już turbosprężarki z diesli ze zmienną geometrią kierownic które są celowo źle regulowane przez takie firmy, wszystko po to, aby generowały mniejsze ciśnienie doładowania (mniejsze obroty) i większa szansa, że turbo przeżyje okres gwarancji, która i tak w większości przypadków jest nic nie warta.



    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    wstępne rozpoznanie - uszkodzona turbina (ale nie wiadomo co)
    Więc na początek się dowiedź co się stało, czy ukręcił się wałek czy coś innego, turbo bez powodu nie umiera, można je uszkodzić niewłaściwą eksploatacją, ale turbosprężarki z 1750 jak widać nie należą do najtrwalszych, wystarczy poczytać trochę o tym temacie.
    Ważne, abyś znał przyczynę uszkodzenia, bo jeśli wynikało to np z niewłaściwego smarowania - za niskie ciśnienie, to kolejne turbo podzieli los obecnego jeśli nie zostanie to usunięte.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    No i na przyszłość nauczyć dziewczynę jak powinno się eksploatować auto z turbiną

    bez sensu jest to zdanie. może powinienem alfa romeowców bardziej nauczyć robienia samochodów? samochód nastukane 30 tyś i tarcze tylne do wymiany,
    35 tys przestała działać tylna lampa (postojowe i cofania) - okazalo sie ze przetarte kable w bagażniku - pewnie tu powinienem nauczyć dziewczyne otwierac bagażnik.
    przestała działac tylna wycieraczka i juz zupełnie nie wiem dlaczego - oddałem do ASO i zobaczymy.

    38 tys i turbina padła, naprawdę wierzysz ze to przyczyna złego użytkowania? że co, że nie odczekiwała po jeździe 2 minut studząc olej tylko 30 sec i dlatego?
    jak na auto za 115 tys to troche dużo problemów. miała wcześniej od nowosci fiata pande, fiata grande punto , renault megane coupe - i zero problemów.
    bardzo chciałem wierzyć w to że wysoka awaryjność alf to mit ale kurcze no jakoś to znajduje potwierdzenie w obserwacji.

    ja jeżdże 10 letnim mondziakiem - przez 2 lata nastukałem 50 tys i nie mialem żadnej usterki a ma juz 240 tys na blacie. wczesniej jeździłem roverem 416tką i 4 lata bezawaryjnej eksploatacji. jak patrze na te alfe to mnie zgroza bierze - 30 tyś i tyle problemów?
    Ostatnio edytowane przez ilm ; 13-04-2015 o 20:06

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar tomnet
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Śląsk/Tychy
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive Sport Nero Black
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Nie ma co oddawać turbo do regeneracji jeśli nie ma się pewności co do firmy która to robi, multum tych firm nie ma ani odpowiedniej wiedzy, ani sprzętu a części używają najtańszych- bo oryginalnych zamienników nie ma do wszystkich modeli. Zakładają zamienniki które różnią się wagą kół czy to kompresji czy turbo i zaczynają się dziać cuda, turbo wstaje z dołu dłużej ( niedoładowanie) i jest gorsza reakcja na gaz.
    Pomija już turbosprężarki z diesli ze zmienną geometrią kierownic które są celowo źle regulowane przez takie firmy, wszystko po to, aby generowały mniejsze ciśnienie doładowania (mniejsze obroty) i większa szansa, że turbo przeżyje okres gwarancji, która i tak w większości przypadków jest nic nie warta.
    To trzeba poszukać polecanej przez klientów i tyle.

    Dodano po 6 minutes:

    Cytat Napisał ilm Zobacz post
    bez sensu jest to zdanie. może powinienem alfa romeowców bardziej nauczyć robienia samochodów? samochód nastukane 30 tyś i tarcze tylne do wymiany,
    35 tys przestała działać tylna lampa (postojowe i cofania) - okazalo sie ze przetarte kable w bagażniku - pewnie tu powinienem nauczyć dziewczyne otwierac bagażnik.
    przestała działac tylna wycieraczka i juz zupełnie nie wiem dlaczego - oddałem do ASO i zobaczymy.

    38 tys i turbina padła, naprawdę wierzysz ze to przyczyna złego użytkowania? że co, że nie odczekiwała po jeździe 2 minut studząc olej tylko 30 sec i dlatego?
    jak na auto za 115 tys to troche dużo problemów. miała wcześniej od nowosci fiata pande, fiata grande punto , renault megane coupe - i zero problemów.
    bardzo chciałem wierzyć w to że wysoka awaryjność alf to mit ale kurcze no jakoś to znajduje potwierdzenie w obserwacji.

    ja jeżdże 10 letnim mondziakiem - przez 2 lata nastukałem 50 tys i nie mialem żadnej usterki a ma juz 240 tys na blacie. wczesniej jeździłem roverem 416tką i 4 lata bezawaryjnej eksploatacji. jak patrze na te alfe to mnie zgroza bierze - 30 tyś i tyle problemów?
    Przestań lamentować, zależy kto jak trafi i to nie dotyczy tylko alfy. Wiązka elektryczna to fakt, że wada, poprawiona po liftingu. Pozostałe rzeczy zdarzają się w innych markach.
    Dla przykładu ja renault clio przejeździłem 124 tys. km i wymieniali tylko łączniki stabilizatorów, inna znajoma mi osoba w tym czasie miała wymieniony silnik, a kolejna całe przednie zawieszenie.
    Ostatnio edytowane przez tomnet ; 13-04-2015 o 20:51 Powód: Dodano

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Poczytaj troche na alfaowner jak masz czas na temat turbin w QV i 159 tbi.Prawie kazdemu sie wysrala przy przebiegu do 80 tys i mniejszym, to o czyms swiadczy.Tych aut tam jest duzo wiecej niz u nas na forum .Sa przypadki ze gosciu zmienial 3x turbo w 159 tbi na gwarancji z Aso .Sprawdz wtryski
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jednak sporo zależy od szczęścia... Można tłuc mało km i mieć problemy, można jeździć 35kkm rocznie i nie dolewać nawet oleju. Nie ma reguły. Też znam Clio III, które miało 3 silniki przez jakieś 3 lata, pierwsza wymiana na gwarancji, druga nie. Czemu? A bo korba wywaliła dziurę w bloku.

    Dla odmiany, kiedyś czekając u Tomka Twardowskiego, też poznałem historię QVki, która zaliczyła dwie wymiany turbiny na gwarancji...

    Ale merytorycznie - problem z wycieraczką tylej klapy to ta sama historia co z lampą - wiązka. Czy poprawili po lifcie to Wam powiemy za 2-3 lata (my, użytkowicy poliftów ).

    Popieram przedmówców - trzeba ustalić co się dokłądnie stało. Nie wszystkie pady turbo to wina użytkownika, a turbiny w 1750 tbi jakoś nie zasłynęły dobrym stosunkiem ceny do trwałości. Poza tym - to już kilkuletnie turbo - powinny pojawiać się oryginalne zestawy części regeneracyjnych (oryginalne - producenta turbiny, nie Fiata).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    53

    Domyślnie

    ok sprawa ma się tak. dealer napisał do FAP i FAP stwierdził że w związku z róznymi rzeczami jest w stanie partycypować w kosztach wymiany turbiny - tj całkowity koszt wymiany z olejem, częsciami etc. wyniesie 4 tyś. uważam że postąpili uczciwie, będe informował na bierząco o tym co i jak. nadal nie wiedza dlaczego turbina padła ale podobno zmasakrowana była i nie do regeneracji.

    pozdrawiam i czekam też na wasze uwagi i komenty

Podobne wątki

  1. [146] Padła turbina
    Utworzone przez lechu1177 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 23:11
  2. Najpierw padła klima,teraz całe auto?
    Utworzone przez CichyJTD w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 09:56
  3. Padła turbina? gdzie robić
    Utworzone przez MD team w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 21:51
  4. I mnie też dpadło-padła turbina..
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 23:35
  5. Czy to padła turbina?
    Utworzone przez sqadak w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory