Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karlos
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    GT 1.9 JTD 16v CF4 Distinctive, 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    52

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat, ponieważ mam podobną sytuację w mojej GT z tym, że po ustawieniu LO strona pasażera chłodzi a od strony kierowcy leci cieplejsze powietrze.
    Czy w GT też są takie aktywatory czy jest to rozwiązane inaczej?

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlos Zobacz post
    Podłącze się pod temat, ponieważ mam podobną sytuację w mojej GT z tym, że po ustawieniu LO strona pasażera chłodzi a od strony kierowcy leci cieplejsze powietrze.
    Czy w GT też są takie aktywatory czy jest to rozwiązane inaczej?
    W każdym klimatroniku coś musi sterować klapkami
    Jest tak samo

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Dzisiaj w serwisie wgrali mi nowy software klimatyzacji + skrzyni tct do MY2014
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie Problem z klimatyzacją

    Witam, mam problem z klimatyzacją, a mianowicie po postoju na słońcu bardzo szybko wyłącza się klimatyzacja i zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Po jej dłuższym nie użytkowaniu lub postoju wraca do normy i wieje zimnym powietrzem. Klimatyzacja została nabita i przeczyszczona w kwietniu 2018 r.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke17 Zobacz post
    Klimatyzacja została nabita i przeczyszczona w kwietniu 2018 r.
    To szmat czasu, musisz znowu jechać na kontrolę. Może się rozszczelniła.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    To szmat czasu, musisz znowu jechać na kontrolę. Może się rozszczelniła.
    Zgadzam się, że trzeba sprawdzić ilość czynnika. Ale 4 miesiące od przeglądu klimy to nie jest raczej szmat czasu... To co ile trzeba ją sprawdzać, co 2? Jak układ jest szczelny to nie powinien mieć ubytków i nie ma co "dobijać" nawet po roku czy dwóch.

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    99% że winowajcą jest wentylator na chłodnicy klimatyzacji - jak stajesz to ciśnienie w skraplaczu wzrasta na tyle że presostat rozłącza sprężarkę żeby jej nie rozwalić, polecam zrobić jak najszybciej z tym porządek - długotrwała jazda z takim czymś zazwyczaj kończy się uwaleniem sprężarki i czyszczeniem układu z opiłków, za wysokie ciśnienia jej po prostu nie służą. Sprawdź bezpiecznik który nim steruje, jak nie to to przekaźnik, same połączenia elektryczne albo po prostu szczotki mogły się zawiesić/skończyć

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekx Zobacz post
    99% że winowajcą jest wentylator na chłodnicy klimatyzacji - jak stajesz to ciśnienie w skraplaczu wzrasta na tyle że presostat rozłącza sprężarkę żeby jej nie rozwalić, polecam zrobić jak najszybciej z tym porządek - długotrwała jazda z takim czymś zazwyczaj kończy się uwaleniem sprężarki i czyszczeniem układu z opiłków, za wysokie ciśnienia jej po prostu nie służą. Sprawdź bezpiecznik który nim steruje, jak nie to to przekaźnik, same połączenia elektryczne albo po prostu szczotki mogły się zawiesić/skończyć
    A gdzie szukać bezpiecznik oraz przekaźnik wentylatora? w instrukcji jest wykaz, ale nic nie ma na temat wentylatora.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Luke17
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, Rocznik 2012, Silnik 1.4 TB, Moc 120KM, Benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Chciałem się podzielić moimi próbami rozwiązania problemu: Po pracy podjechałem do mechanika, na jego parkingu auto stało w słońcu, po włączeniu klimy zaczęło dmuchać ciepłym powietrzem, mechanik sprawdził wtyczkę sprężarki i stwierdził, że nie ma prądu i trzeba się udać do elektryka (wentylator od chłodnicy włączał się). Podjechałem pod blok, zaparkowałem w cieniu i po 1,5h udałem się jeszcze raz do innego mechanika. U niego klima cały czas działała. Mechanik zalecił przeczyszczenie chłodnicy, sprawdził ciśnienie w instalacji klimatyzacji (16 bar po chwilowym gazowaniu autem). Wentylator również się włączał na chłodnicy (obaj mechanicy stwierdzili, że nie ma innego wentylatora, jest tylko jeden). Mechanik podpiął jeszcze auto pod komputer i program wykazał mu następujący błąd: - czujnik temperatury powietrza wentylacyjnego po lewej, - zwarcie obwodu do masy, - nieciągły. Błąd wykasował. Dziś rano jadąc do pracy klimatyzacja działała. Myślę, że problem wróci. Czy wiecie gdzie znajduje się ten czujnik? A co uważacie na temat takiej teorii, że może szwankuje czujnik temperatury średniej promieniowania w kabinie zainstalowany pod lusterkiem wstecznym wewnętrznym (problem pojawia się przeważnie po postoju na słońcu). Czekam na Wasze opinie.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    U mnie też zauważyłem to samo. Sprężarka czasami nie chce się załączyć jak auto stoi na słońcu. Myślałem, że jest problem ze stykiem przewodu na sprężarce.
    Jak mechanik nie umie zlokalizować to może odłączać czujniki po kolei aż trafi na odpowiedni.

    - - - Updated - - -

    U mnie też zauważyłem to samo. Sprężarka czasami nie chce się załączyć jak auto stoi na słońcu. Myślałem, że jest problem ze stykiem przewodu na sprężarce.
    Jak mechanik nie umie zlokalizować to może odłączać czujniki po kolei aż trafi na odpowiedni.

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory