Strona 7 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 240

Temat: Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Po to jest osobny guzik do usuwania zaparowania.Automat tego nie zrobi.Zas gdy jest zimno to nawet ten guzik "guzik da" bo zaczyna dzialac dopiero po pewnym czasie.
    Ja wtedy manualnie daje max obrotow i nawiew tylko do gory.
    Nie chodzi mi tu o moment kiedy dopiero co wsiadasz i chcesz, żeby całość odparowała. Bardziej o sytuacje, np. jade w trasie już od godziny i mam włączony automat i kiedy auta z przeciwka oświetlają szybę widać, że jest lekko zaparowana. Kiedy przełączę się na manual, nawet ten który jest tylko na nogi, to sytuacja się poprawia. Tak jakby w automacie nie osuszało tak powietrza.

    Tyle, że nie wiem czy bym łączył to z głównym problemem z klima. W moim przypadku pierwsza usterka była w sytuacji, ze jechałem latem w trasie i w aucie fajny chłodek i nagle przestało lecieć zimne powietrze, a zamiast tego ciepłe jakby prosto z silnika.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Bo pewnie wtedy nadmuch na szybę jest realizowany tylko w niewielkim procencie. Większość idzie na nogi .

    Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    Nie chodzi mi tu o moment kiedy dopiero co wsiadasz i chcesz, żeby całość odparowała. Bardziej o sytuacje, np. jade w trasie już od godziny i mam włączony automat i kiedy auta z przeciwka oświetlają szybę widać, że jest lekko zaparowana. Kiedy przełączę się na manual, nawet ten który jest tylko na nogi, to sytuacja się poprawia. Tak jakby w automacie nie osuszało tak powietrza.
    Ta konkretna sytuacja, co opisujesz, jaka temperatura zewnętrzna? Klima chłodzi czy grzeje? Bo od tego zależy kierunek wylotu powietrza w automacie.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Ta konkretna sytuacja, co opisujesz, jaka temperatura zewnętrzna? Klima chłodzi czy grzeje? Bo od tego zależy kierunek wylotu powietrza w automacie.
    Temperatura zewnetrzna ok 0-5st. Więc siłą rzeczy grzeje.

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    Temperatura zewnetrzna ok 0-5st. Więc siłą rzeczy grzeje.
    Rozumiem. Czyli prawdopodobnie sprężarka wtedy nie działa. W auto nawiew powinien być wtedy na szybę i nogi. Jak się osiągnie temperaturę wewnątrz te 20 kilka stopni, mimo wszystko nic nie powinno parować. No chyba że będzie baaaardzo silny deszcz.

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    512

    Domyślnie

    I mnie dopadł problem z klimą. Sprężarka nie załącza się (temp. zewn. 12-15 st) nawet przy ustawieniu na Low.
    Podłączyłem MES i sytuacja jak poniżej:
    - brak błędów ze sterownika klimatyzacji
    - brak błędów ze sterownika silnika
    - test sprzęgła klimatyzacji pozytywny (słychać jak pracuje elektromagnes)
    - po podłączeniu do sterownika silnika ciśnienie w A/C pokazuje 0,006 bar
    - wymuszone załączenie klimatyzacji nie działa - A/C Compressor ON, ale A/C request zawsze OFF
    Dodatkowo po wyłączeniu silnika słychać jakby brzęczenie z okolic kompresora przez jakieś 5 min, po dotknięciu obudowy kompresora czuć delikatne wibracje. Po ok 5 min dźwięk i wibracje ustają.
    Czy ktoś miał podobny przypadek?

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ale tam nie ma żadengo cisnienia chyba. 0,006 bara to nic. Pewnie układ się rozszczelnił. Zacznij od sprawdzenia ilości czynnika. Stawiam, że uciekł.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ale tam nie ma żadengo cisnienia chyba. 0,006 bara to nic. Pewnie układ się rozszczelnił. Zacznij od sprawdzenia ilości czynnika. Stawiam, że uciekł.
    Domyślam się, że z powodu braku ciśnienia nie załącza się sprężarka i teraz tropy są 2:
    - padł czujnik ciśnienia i pokazuje bzdury
    - rozszczelnił się układ
    Pytanie, czy to jakaś typowa przypadłość i np. w tym a tym miejscu lubi sobie przewód pęknąć? Jako podejrzanych mam też futrzastych bywalców pod maską, ale wstępne oględziny nie wykazały nadgryzionych przewodów gumowych.

  9. #69
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    podłącz maszynę i sprawdź ilość czynnika i szczelność - to chyba tańsze rozwiązanie tym bardziej że do wymiany czujnika i tak trzeba opróżnić układ.

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Pomocy!
    Klima w Giulietcie w ogóle nie działa. Auto ma 5.5roku/32tyś km, klima nigdy nie serwisowana bo działała idealnie (tylko odgrzybianie/filtr regularnie robione). Leci gorące powietrze (~30C) z każdej kratki itp. Podjechała żona na serwis do ASO, nie było diagnosty od elektryki (urlop), nabili (bo było 280g), odgrzybili, wymienili filtr, dalej leci gorące. Sprawdzili na szybko bezpieczniki i przekaźnik niby dobre.
    Więc teraz wieczorem ja sie do tego zabrałem.
    Błędów brak w ECU/BCM/klimie. Wentylatory chodzą OK w testach. Wszystkie czujniki temperatury działają wskazując mniej więcej właściwą temperaturę (te 4 od kratek, temperatura zewnętrzna). Test przekaźnika klimy - cyka (ale tylko przekaźnik T05!). Ciśnienie w układzie w okolicach 8.5-10bar, w zależności czy wentylator włączy się na postoju do chłodzenia silnika czy nie. zanim się włączy to stale ok 10.3bar przez dziesiątki sekund, potem spadnie szybko jak działa wentylator, potem rośnie przez jakiś czas asymptotycznie i znów zostaje na tych ok 10bar. Czyli nie załacza się w ogóle sprężarka.

    Otworzyłem schematy E6020 i E6021 z eLearna. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki/napięcia na nich, jest tip top. sterowanie przekaźniiem T05, jest. Za przekaźnikiem podaje napięcie na sprężarkę, ale sprężarka nic nie klika. Tu pytanie do obeznanych - domyślam się że w sprężarce coś jest elektromechanicznego co powinno kliknąć po podaniu napięcia?
    Zdjąłem obie wtyczki ze sprężarki, połączenia masowe na piny 2 złącz L020A i L020B są idealne. Styki idealne, zero utlenienia itp. Przejścia na styki sterujące (piny 1 obu złącz) od złącza D004 (piny 8 i 12 po stronie dalszej od sprężarki są). Na tych pinach mam napiecie 14V na D004.12 i ok 9.8V na D004.8.
    Tu znowu pytanie, co to za sygnał sterujący ten na D004.8 - czy te 9.8V to właściwe napięcie? ten sygnał idzie z centralki klimatyzacji.

    W razie czego sprężarka (jej część elektryczna) jest naprawialna (poza ASO domyślam się)? No i u kogo to teraz naprawiać? Czy moze nie ma sensu i kupić sprężarkę (używka czy nowa, gdzie/jakie warto)? Co w razie czego po wymianie - gdzieś czytałem że osuszacz się wymienia przy okazji - gdzie to się znajduje?(nie chciałbym rozbierać połowy auta).

    Poniżej wklejam schemat z pomiarami przy wymuszonym LO podczas pracy silnika:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	67.8 KB
ID:	259029
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Klima-nie działa strona pasażera+błedy kompa
    Utworzone przez michalo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 05:34
  2. Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory