Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 155

Temat: ułamana klamka od wewnątrz

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Niestety moja klejona klameczka po 2 latach powiedziała dość . Myślę że w sumie strzeliła z mojej winy bo pociągnąłem zbyt mocno i prawdopodobnie nawet nową by i tak ułamało . Te klamki same z siebie się nie łamią- zawsze się to wiąże ze zbyt mocnym pociągnięciem do samego końca, nawet jeśli ktoś twierdzi że otwierał normalnie to znaczy tylko tyle że kiedyś w przeszłości musiało być pociągnięte do końca-być może nawet przez inną osobę ale materiał już był osłabiony , być może lekkie peknięcie którego normalnie nie będzie widać ale po jakimś czasie plastik w końcu pęknie całkiem. Jeśli ciągniemy do końca kiedy linka już blokuje dalszy ruch cała siła ciągnięcia idzie na newralgiczny punkt którym jest metalowy bolec służacy za zawias i przy nim pod spodem mocowanie pęka. Niestety jest to plastik więc zawsze będzie narażone na pęknięcie jeśli zadziałają zbyt duże siły i nic na to nie poradzimy. Ciągnąć tyle ile trzeba nie więcej i będzie służyć długo . Wracając do mojej klamki - nie było sensu jej po raz drugi kleić a że miałem już dośc otwierania sobie drzwi przez szybę od zewnątrz zacząłęm poszukiwania używanego boczka . Na allegro o lewym przednim mogłem zapomnieć- zbyt chodliwy Wszystkie pozostałe boczki oczywiscie były do wyrwania bez problemu . Gdzies po sklepach z używanymi za lewy przod chcieli 500zł więc stwierdziłem ze tyle nie dam z powodu kawałka plastiku tym bardziej że nie wiadomo na jak długo. Kupiłem boczek lewy tył za stosunkowo śmieszne pieniądze i przełożyłem z niego samą klamkę razem z jej całym mocowaniem . Sama klameczka chromowana myslę była by tez do przełożenia i była by to w sumie najłajwiejsza opcja (jeśli mówimy o adaptacji klamki tylnej na przód ) ale trzeba by wybić metalowy bolec a że siedzi on dość mocno w plastiku to zrezygnowałem z tej opcji bo nie chciałem ryzykować połamaniem dawcy. Sam panel z klameczką (nie chodzi o cały boczek tylko o wyjęty panel klamki ze zgrzewów w boczku) choć na pierwszy rzut oka jest prawie identyczny to jednak róznice sa zbyt duże aby to pasowało plug&play. Są lekko inne kształty , zgrzewy w innych miejscach itd ale jakby ktoś chciał to da się. Klamka tylna działa u mnie od tygodnia , stwierdziłem że nie ma się za bardzo szczypać bo i tak to tylko do następnego połamania . Jakby ktoś był zainteresowany to mogę kiedyś wrzucić jakieś fotki z małym opisem. Koszt boczek lewy tył używka 70PLN + 2-3 h wolnego czasu
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 31-07-2016 o 10:21

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kuman7
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta, 1.4 Turbo MultiAir 170 KM TCT
    Postów
    39

    Domyślnie

    Mi strzeliło mocowanie metalowego bolca, zespawałem plastik, jest ok ale gdybym spotkał projektanta tych boczków to bym mu przyje***. Ile się namęczyłem przy wkładaniu klamki przez to, że tam wszystko jest zgrzane!!!Specjalnie pedały tak to projektują, masakra jakaś...

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    no bo wlaśnie w tym miejscu się to wyłamuje, dolne mocowanie bolca-zawiasu. Mogli już sobie darować te klamkę i chociaż ją zrobić metalową. Ja to skręciłem na śrubkach zamast zgrzewania więc w razie czego następna wymiana już będzie banalnie prosta i szybka
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 28-07-2016 o 13:04

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    U mnie pekła przednia pasażera, prowizorka działała miesiąc, więc kupiłem na allegro używany boczek za 150 zł w stanie niemal idealnym i przełożyłem całość bez bawienia się w zgrzewanie klamek.
    Najlepsze, że plastikowa obudowa głośnika również jest zgrzana, więc zamiast męczyć się to to przełożyłem sam znaczek bose

    Ale zgadzam się - nie dość, że klamka gówno, to jeszcze projektant wymyślił, że trzeba wymienić cały boczek... w ASO koszt samej części 1650 zł.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie

    Widziałem na Facebooku na międzynarodowym oficjalnym profilu Alfa Romeo, że ułamane/urwane klamki robią na gwarancji. Po gwarancji też bym próbował skoro problem jest znany przez producenta.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Hehe dobre , już widzę jak wymieniają w 6 letnim aucie boczek za 1650zł na swój koszt [emoji23] , nie bądź naiwny. Nawet jak by łaskawie zaproponowali partycypację w kosztach to i tak pewnie trzeba by zapłacić połowę tej kwoty więc wyjdzie i tak kilka razy drożej niż naprawa we własnym zakresie. Nie wiem co tam piszą ale ma to średnie znaczenie bo niektórym w PL nawet w okresie gwarancji nie chcieli tego gwarancyjnie wymienić
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 31-07-2016 o 18:15

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Mi po 5,5 roku nie chcą oddać części kasy za moduł MA, gdzie była wada fabryczna, a myślisz oddadzą cokolwiek za mechaniczne uszkodzenie klamki? Bez jaj. Na gwarancji może i robili jak ktoś nakręcił aferę.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    miałem to samo tzn prawie - urwało się tylko wewnetrzne "oczko" do mocowania cięgna. Pokleiłem na szybko bo nie było nic do stracenia-miało być na chwilę póki nie upoluję jakiegoś panela z używek, no i tak jeżdzę już ze 2 lata
    odgrzebuje kotleta
    tx- czym kleiłeś bo mi właśnie przednia klamka w ręce została

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Niestety moja klejona klameczka po 2 latach powiedziała dość . Myślę że w sumie strzeliła z mojej winy bo pociągnąłem zbyt mocno i prawdopodobnie nawet nową by i tak ułamało . Te klamki same z siebie się nie łamią- zawsze się to wiąże ze zbyt mocnym pociągnięciem do samego końca, nawet jeśli ktoś twierdzi że otwierał normalnie to znaczy tylko tyle że kiedyś w przeszłości musiało być pociągnięte do końca-być może nawet przez inną osobę ale materiał już był osłabiony , być może lekkie peknięcie którego normalnie nie będzie widać ale po jakimś czasie plastik w końcu pęknie całkiem. Jeśli ciągniemy do końca kiedy linka już blokuje dalszy ruch cała siła ciągnięcia idzie na newralgiczny punkt którym jest metalowy bolec służacy za zawias i przy nim pod spodem mocowanie pęka. Niestety jest to plastik więc zawsze będzie narażone na pęknięcie jeśli zadziałają zbyt duże siły i nic na to nie poradzimy. Ciągnąć tyle ile trzeba nie więcej i będzie służyć długo . Wracając do mojej klamki - nie było sensu jej po raz drugi kleić a że miałem już dośc otwierania sobie drzwi przez szybę od zewnątrz zacząłęm poszukiwania używanego boczka . Na allegro o lewym przednim mogłem zapomnieć- zbyt chodliwy Wszystkie pozostałe boczki oczywiscie były do wyrwania bez problemu . Gdzies po sklepach z używanymi za lewy przod chcieli 500zł więc stwierdziłem ze tyle nie dam z powodu kawałka plastiku tym bardziej że nie wiadomo na jak długo. Kupiłem boczek lewy tył za stosunkowo śmieszne pieniądze i przełożyłem z niego samą klamkę razem z jej całym mocowaniem . Sama klameczka chromowana myslę była by tez do przełożenia i była by to w sumie najłajwiejsza opcja (jeśli mówimy o adaptacji klamki tylnej na przód ) ale trzeba by wybić metalowy bolec a że siedzi on dość mocno w plastiku to zrezygnowałem z tej opcji bo nie chciałem ryzykować połamaniem dawcy. Sam panel z klameczką (nie chodzi o cały boczek tylko o wyjęty panel klamki ze zgrzewów w boczku) choć na pierwszy rzut oka jest prawie identyczny to jednak róznice sa zbyt duże aby to pasowało plug&play. Są lekko inne kształty , zgrzewy w innych miejscach itd ale jakby ktoś chciał to da się. Klamka tylna działa u mnie od tygodnia , stwierdziłem że nie ma się za bardzo szczypać bo i tak to tylko do następnego połamania . Jakby ktoś był zainteresowany to mogę kiedyś wrzucić jakieś fotki z małym opisem. Koszt boczek lewy tył używka 70PLN + 2-3 h wolnego czasu
    tx- dawaj foty - może być na priv

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Giulietta 1.4MA
    Postów
    7

    Domyślnie

    tx - byłbym również wdzięczny za wrzucenie fotek w temacie. Zastanawiam się jak ta klamka jest klejona i jak ja z boczka dawcy wydostać aby nic nie połamać?
    U mnie klamka nie połamała się, ale za to rozkleiła się ta srebrna powłoka od góry na łączeniu

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    TX- dzięki za foty - dla potomnych - klamka jest wykonana z ABS-u a wiec nadaje się do spawania.
    Inna sprawa że na rynku już można kupić ori nowe klamki z mocowaniem na przód bez potrzeby kupowania całego boczku - cena hmmm ok 380 pln.

Podobne wątki

  1. Zjada oponę od wewnątrz
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 14:03
  2. [159] Zdzieranie opon od wewnątrz
    Utworzone przez soso w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 15:13
  3. zamarzanie szyb od wewnątrz
    Utworzone przez doris11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 15:33
  4. Nie działają wentylatory wewnątrz!!!
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 09:17
  5. [146] średnica felgi wewnątrz HELP!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory