Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jak wyłączyć światła?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Question Jak wyłączyć światła?

    To mój pierwszy post, więc witam forumowiczów!

    Kilka dni temu kupiłem Alfę Mito 1,6 JTDM z 2008 roku, auto na razie sprawuje się świetnie ale ma jeden mankament - nie da się wyłączyć świateł na zapłonie ani przy działającym silniku. Poprzedni właściciel wmówił mi że tak jest fabrycznie, ale mam wątpliwości...
    Rzecz wygląda tak: przy przekręceniu kluczyka zapalają się od razu światła mijania i pozycyjne, niezależnie od położenia przełącznika w lewej dźwigni; nie przygasają one nawet w momencie zapalania silnika kiedy działa rozrusznik (co zimą może stwarzać problemy z odpaleniem). W komputerze opcja "day lights" nie robi zupełnie nic, czy on czy off; przełącznik w lewej dźwigni też nie robi nic.
    Podsumowując:
    Zapłon / uruchomiony silnik --> mijania i pozycyjne, bezwzględnie. Na wyłączonym zapłonie nie zapalają się nawet pozycyjne.

    Znalazłem podobny temat http://www.forum.alfaholicy.org/mito...a_dzienne.html ale tam z tego co zrozumiałem światła mijania włączają się po odpaleniu silnika, a nie od razu na zapłonie.

    Co może być nie tak? Czy też może poprzedni właściciel miał rację?

    PS. Samochód nie ma czujnika zmierzchu

  2. #2
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Niemożliwe. Włosi nie są takimi idiotami, żeby kazać komuś włączać światła w dzień. Nie spotkałem się jeszcze z włoskim samochodem w którym byłby taki debilizm zamontowany fabrycznie, a jeździłem wieloma. Pewnie poprzedni niedowidzący właściciel zamontował sobie AWŚM i zapomniał.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A skąd samochód sprowadzony?
    U nas w C5 2008 z polskiego salonu było na początku tak że włączały się tylko światła mijania, a dzienne nie działały pomimo zaznaczonej pozycji na ekranie. Dopiero w serwisie je aktywowali gdzieś "głębiej". Może tu podobnie jest.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    Samochód kupiony w polskim salonie w Poznaniu. Żaden posiadacz Mito się nie wypowie jak to wygląda u niego?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar KrystianAd
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    ok. Płocka
    Auto
    Alfa Romeo MiTo T-Jet 155 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    W mojej MiTo przy włączonej opcji day lights włączone są tylko światła do jazdy dziennej, jak ustawie na off- żadne światła się nie świecą. Mijania dopiero po obróceniu dźwigni.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki, to właśnie chciałem wiedzieć. Pozostaje znaleźć przyczynę problemu, ale z tym raczej będę musiał zwrócić się do fachowca.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Mito 1.6 jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, miałem ten sam problem.

    Po podpięciu pod komputer okazało się, że jest usterka dotycząca obwodu włącznika świateł mijania. W związku z tym sterowanie światłami przeszło w "tryb awaryjny", czego efektem były zapalone na stałe światła mijania bez możliwości włączenia dziennych.

    Po rozebraniu przełącznika świateł okazało się, że wypięła się jedna z wtyczek.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki, bardzo mi pomogłeś. a wiesz może gdzie się znajduje ten przełącznik? Tam gdzie bezpieczniki, pod kierownicą?

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Mito 1.6 jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Chodzi o połączenie manetki, tej którą włączasz światła z płytką scaloną w przełączniku zespolonym, który znajduje się w obudowie kolumny kierownicy. Nie pamiętam już dokładnie co musisz zdjąć, ale aby się tam dostać musisz zdjąć kierownicę z poduchą, taśmę, osłony kolumny kierowniczej.

    Jak już rozbierzesz przełącznik zespolony to najlepiej wziąć miernik w dłoń i sprawdzić czy faktycznie działa manetka od włączania świateł.

    Mimo wszystko lepiej najpierw podłączyć kompa i sprawdzić czy są jakieś błędy.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Chociaż zagadka już chyba wyjaśniona, to jednak tylko potwierdzę to co pisze KrystianAd - u mnie też jest normalnie, przełącznik służy do przełączania

Podobne wątki

  1. [159] Jak wyłączyć bose???
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 22:20
  2. Immobilizer - czy da się go wyłączyć?
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 16:48
  3. Jak wyłączyć ESP w Alfie 147?
    Utworzone przez turtil w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 11:48
  4. Czy da sie wyłączyć immobilizer
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 19:54
  5. [156] wyłączyć VDC...
    Utworzone przez VV0Lf w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory