Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: nie świecą światła ledowe do jazdy dziennej

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM Distinctive 2010r.
    Postów
    8

    Domyślnie

    Niedawno pojawił się problem jak opisany w poście powyżej.

    Mam prośbę czy Ktoś posiada schemat świateł?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam koledzy podepne sie do temu bo szukam po forum i nic nie znalazłem to znaczy,dzisiaj dopadł mnie taki problem zaczęły mi mrugac ledy w lewej lampie,kilka mrugnięc wszystkich czterech i od razu się wyłączają zaznaczam że w prawej sie nawet nie zdążą zaswiecic.Po kilku godzinach czytania wielu postów nie znalazłem odpowiedzi co może być przyczyna,czy to przetwornica czy któraś lampa tylko która ta co sie nie zawiesiła jest walnieta czy ta ktora mryga kilka razy, moze ktos to juz przerobil pomóżcie.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Ryok79 ; 19-01-2022 o 13:15

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm
    Postów
    8

    Domyślnie

    Widzę że kilku kolegów ma ten sam problem ale nikt nie zna diagnozy co z tym zrobić zastanawia mnie jedno dla czego Ci wszyscy posiadacze giulietty którzy rozwiązali ten problem nie podzielą się jak do tego doszli,żeby takim jak ja było łatwiej sobie z tym poradzić.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryok79 Zobacz post
    Widzę że kilku kolegów ma ten sam problem ale nikt nie zna diagnozy co z tym zrobić zastanawia mnie jedno dla czego Ci wszyscy posiadacze giulietty którzy rozwiązali ten problem nie podzielą się jak do tego doszli,żeby takim jak ja było łatwiej sobie z tym poradzić.
    Miałem kiedyś takie miganie w prawej lampie i wyłączanie DRL podczas dość dużego mrozu. Wykręciłem sterownik w prawej lampie (jest łatwo dostępny), przeczyściłem styki złącza i od tamtej pory działa bez błędów.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm
    Postów
    8

    Domyślnie

    Fajnie że u ciebie tak to zadziałało bo u mnie nie rozwiązało problemu dzisiaj przychodzi mi nowy DRL to go podmienie i zobaczymy mam na dzieje że to żadna z lamp nie wysiadla bo szczerze to nie wiem która to bedzie czy to ta co w niej ledy mrugaja jest walnieta czy ta druga co wcale ledy sie nie zapalają.


    Wymieniłem przetwornice i nadal to samo lewy led miga i gaśnie.Teraz szukam lamp ale nie wiem czy brać komplet czy tylko ta która jest uszkodzona ale nie wiem jak to zdiagnozować pomóżcie.
    Ostatnio edytowane przez Ryok79 ; 19-01-2022 o 13:19

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Alfa gilulietta
    Postów
    1

    Domyślnie led

    Witam wszystkich równiez mam problem z ledami tylko ze mi mruga prawa lampa a lewa nie reaguje kilka mrugnięć i gaśnie i mam błędy
    B1009 swiatło postojowe przednie lewe błąd wewnętrzny
    B100A swiatło postojowe przednie prawe błąd wewnętrzny
    B100B swiatła do jazdy dziennej błąd wewnetrzny
    Wie ktoś moze co robić ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz12 ; 23-01-2022 o 18:44

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    W tamtym roku miałem podobny problem. Miałem te same błędy co Mariusz.
    Mrugały mi diody LED, o ile się nie mylę, to mrugały w prawej, a lewej się nawet nie włączały. Wymiana modułu DRL przy prawej lampie nic nie dała. Walnięta była lewa lampa. Po wymianie lewego reflektora wszystko wróciło do normy. Dodam, że nie świeciły tylko LEDy, ksenony świeciły cały czas bez zarzutu, AFS działał.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm
    Postów
    8

    Domyślnie

    A więc tak panowie odświeżam kotleta problem rozwiazany.Juz nie bede opisywał z czym miałem problem bo wystarczy przeczytać parę postow wcześniej a wiec tak wymieniłem przetwornice i nic to nie dało wiec zamowilem lampy kupilem komplet najpierw wymieniłem tą z przetwornica i wlaczylem światła i tu niespodzianka wszystko działa więc wymieniłem drugą.Tak że dla tych co maja ten sam problem niesprawna jest ta lampa której ledy wcale nie świecą mimo że h7 swiecila za każdym razem ta w której migaly jest w pełni sprawna mam nadzieje ze pomogłem i jak by ktos szukał lampy od strony kierowcy to mam na sprzedaż na zwykla h7 i kolor ciemny grafit.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ryok79 ; 27-01-2022 o 10:45

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić to co napisał Ryok79. U mnie ta lampa która ok 5 razy szybko miga jest sprawna, natomiast prawa lampa (z zamontowana przetwornicą) jest walnięta.
    Najlepiej to sprawdzić włączając światła pozycyjne razem z kierunkowskazem (świeci tylko prawa lub lewa strona), wtedy po włączeniu strony gdzie lampa jest sprawna świecą ledy w lampie (nic nie mruga).

    Mam jednak taki problem, że chciałbym rozwiązać ten problem domowym sposobem tzn. dać rezystor lub żarówkę w połączeniu równoległym z prawą lampą drl żeby wyeliminować błąd. Czy ma ktoś z Was schemat oświetlenia drl lub opis samych pinów prawej lampy. Chciałbym wyłączyc na stałe w kompie świata DRL i "sposobem" wyłączyć błąd spalonej żarówki.

    Czy potraficie pomóc?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Mnie też dopadł problem ze światłami LED z przodu.
    Przeglądając wątek myślę, że u mnie jest jeszcze trochę inaczej..
    Dziś zauważyłem komunikat na desce w polu sygnalizacji s/s, że jest problem z oświetleniem.
    Myśląc, że może któraś żarówka zauważyłem, że nie świecą obie listwy LED w lampach.
    Po resecie w stacyjce zapalają się, ale w prawej nie świeci jeden punkt na listwie LED.
    Po jakimś czasie od odpalenia, dosłownie parę minut migają obie listwy po czym gąsną (u mnie po włączeniu kierunku zauważone).
    Po ponownym resecie ta sama historia, z tym, że nie świeci już na stałe ten jeden punkt na listwie LED w prawej lampie.
    Czy zacząć od prawej lampy właśnie? Czy sam sterownik wymienić lub wyczyścić? Przy okazji pytanie, by dostać się do sterownika/modułu konieczny demontaż całej lampy?
    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. LEDowe światła do jazdy dziennej ...??
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 11:21
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory