Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: sprawdzony zestaw HID xenon

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie sprawdzony zestaw HID xenon

    Poczytałem parę wątków na forum, ale oprócz kłótni usreów nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Otóż postanowiłem dołożyć sobie zestaw HID-ów, więc zakupiłem sprawdzony i przetestowany zestaw firmy VERTEX- niestety okazało się, że po włączeniu sieje ogromne zakłócenia na radyjku Julki i oprócz jednej toruńskiej rozgłośni żadna stacja nie odbiera.
    Może ktoś ten temat przerabiał i ma sprawdzone zestawy, które nie powodują zakłóceń bo na halogenowych w Julce nie da się jeździć, KATASTROFA!!!
    Nauczycielom pouczającym o nielegalności tego typu rozwiązań z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Poczytałem parę wątków na forum, ale oprócz kłótni usreów nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Otóż postanowiłem dołożyć sobie zestaw HID-ów, więc zakupiłem sprawdzony i przetestowany zestaw firmy VERTEX- niestety okazało się, że po włączeniu sieje ogromne zakłócenia na radyjku Julki i oprócz jednej toruńskiej rozgłośni żadna stacja nie odbiera.
    Może ktoś ten temat przerabiał i ma sprawdzone zestawy, które nie powodują zakłóceń bo na halogenowych w Julce nie da się jeździć, KATASTROFA!!!
    Nauczycielom pouczającym o nielegalności tego typu rozwiązań z góry dziękuję.
    Jeśli je przymocowałeś do części metalowej karoserii to norma tylko do plastiku
    do lampy włożysz bez problemu
    Wszystko w srodku nic na zewnątrz.
    Przetwornice na taśmie dwustronnej przymocuj

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Jeśli je przymocowałeś do części metalowej karoserii to norma tylko do plastiku
    do lampy włożysz bez problemu
    Wszystko w srodku nic na zewnątrz.
    Przetwornice na taśmie dwustronnej przymocuj
    A kupiłeś zestaw z filtrami tak apropo ????
    Proszę o link

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Nie miałeś problemu z montażem żarówki? Ja zrezygnowałem z pomysłu instalacji HID po godzinnej zabawie ze sprężynką trzymającą żarówkę. Po tym jak się wyczepiła i pojawiło się ryzyko, że wpadnie do środka lampy odpuściłem.
    Co do oślepiania, nie zauważyłem różnicy (miałem zamontowanego jednego HID'a i jednego halogena) - odcięcie było prawidłowe i patrząc na obie lampy powyżej granicy odcięcia świeciły tak samo.
    Testowałem zestaw "can-bus" który lekko zakłócał radio, ale tylko słabo odbierającą stację w garażu podziemnym - po przełączeniu na RMF czy Zetkę nie było różnicy czy światła były włączone czy nie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Nie miałem żadnego.
    Odcinasz tylko ten gumowy dławik by sprężynka palnik trzymała.
    Montaż dokonujesz na zdjętym kole oraz nadkolu.
    Wtedy sprężynki wyciągasz zaginasz bardziej by nie wylatywały montujesz wkładasz przetwornice i kable do lampy i po problemie.
    Przy następnej wymianie już z góry sprężynka nie wypadnie.
    Oślepiać nie będzie bo palnik jest w soczewce a ona skupia światło nie rozprasza tak jak w zwykłym kloszu.
    I tak nie siwiećą więcej niz 2000 lum.
    Przy obecnych przeisach ponizej tej wartości nie jest wymagany samo-poziom oraz spryski.
    Dlatego francuzi wkładaja teraz palniki Xenon o mocy 25 W zamiast standardowych 35W.

    Proszę tutaj coś więcej dla niedowiarków
    http://moto.onet.pl/uwaga-absurd-pro...-butelke/882mh

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Wtedy sprężynki wyciągasz zaginasz bardziej by nie wylatywały...
    z tym podginaniem to trzeba ostrożnie, niestety drut z jakiego zrobiona jest sprężyna w julce jest twardy ale dość kruchy o czym miałem okazję się przekonać własnej skórze , trochę za bardzo przygiąłem i strzeliła. Myślę że kąt 45st to max , podgiąć najlepiej tylko tyle aby sama nie wypadała i już nie ruszać- nie poprawiać nie odginać z powrotem bo wtedy już na pewno się ukruszy na zgięciu a takiej sprężynki nigdzie luzem nie dostaniemy. Myślę że lepiej trochę rozgiąc te sprężyne na boki aby bardziej sprężynowało na zewnątrz niż podginać ją w zgięciu i ryzykować ułamaniem

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Nie miałem żadnego.
    Odcinasz tylko ten gumowy dławik by sprężynka palnik trzymała.
    Montaż dokonujesz na zdjętym kole oraz nadkolu.
    Wtedy sprężynki wyciągasz zaginasz bardziej by nie wylatywały montujesz wkładasz przetwornice i kable do lampy i po problemie.
    Przy następnej wymianie już z góry sprężynka nie wypadnie.
    Oślepiać nie będzie bo palnik jest w soczewce a ona skupia światło nie rozprasza tak jak w zwykłym kloszu.
    I tak nie siwiećą więcej niz 2000 lum.
    Przy obecnych przeisach ponizej tej wartości nie jest wymagany samo-poziom oraz spryski.
    Dlatego francuzi wkładaja teraz palniki Xenon o mocy 25 W zamiast standardowych 35W.

    Proszę tutaj coś więcej dla niedowiarków
    http://moto.onet.pl/uwaga-absurd-pro...-butelke/882mh
    Ile czasu zajęło ci założenie zestawu do obu lamp? Czy trzeba ściągać koła i nadkola?

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    po co? trochę dłubania jest ale spokojnie przez otwór z tyłu lampy ogarniesz temat.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po co? trochę dłubania jest ale spokojnie przez otwór z tyłu lampy ogarniesz temat.
    no może jak jest lepszy dostęp to wtedy łatwiej te blaszki się odgina itp itd.

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. zestaw Xenon HDI z Alledrogo
    Utworzone przez fire998 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 23:36
  3. Potrzebny sprawdzony lakiernik
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory