Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Ściąga w prawo.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie Ściąga w prawo.

    Jak w temacie, mam problem z Giuliettą (1,4TB). Samochód kupiony nowy w ASO, jest wciąż na gwarancji, nie było z nim żadnych przygód typu uderzenie w krawężnik, dziura, itp. Przebieg 21000km,z czego większość na autostradach.
    Auto jedzie w prawo, przy puszczonej kierownicy najpierw jedzie na wprost, a później zaczyna jechać w prawo. Przy prędkościach 140-160 jest to bardzo męczące i trzeba walczyć z autem. Miesiąc temu wracałem autem 1700km po autostradach, gdzie jest płasko jak stół. Ściąganie było na tyle odczuwalne, że trzeba było walczyć z autem całą drogę, aż ręka bolała. W ASO twierdzą, że przesadzam, niestety, nie przesadzam. Czytając tego posta pewnie już myślicie że to prosta sprawa.

    ASO w Bielsku-B wyeliminowało problem z oponami i kołami, geometria była robiona kilka razy, rozkręcone i ponownie skręcone zawieszenie, ponownie geometria, wymiana półosi, wymiana przegubu, kalibracja kąta skrętu, itd. Przynajmniej tyle słyszałem, nie stałem przy nich.
    Julka stoi w ASO, nikt nie ma pomysłu w czym problem i co zrobić, jedyna zmiana dla mnie, to że ją umyli.

    Ktoś z was ma pomysł? A może ktoś z was poleci warsztat w okolicach Bielska gdzie mogą rozwiązać problem? A może przystąpić do procedury niezgodności z umową? Brak mi sił do ASO i do auta.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Jedyny prawdziwy problem Giulietty to ASO, budynki owszem dobre, ludzie na froncie też, ale na hali to może być niespodzianka.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Jedyny prawdziwy problem Giulietty to ASO, budynki owszem dobre, ludzie na froncie też, ale na hali to może być niespodzianka.
    Co proponujesz? Inne ASO? Ganinex Katowice, Kraków, myślisz, że są lepsi niż FAP? Chociaż brak mi słó do nich, to nie dam złego słowa na nich powiedzieć.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie

    Spróbuj zamienić koła z przodu - przełóż to z prawej na lewą stronę.
    Miałem tak w Bravo. Geometrię miałem ustawioną, nie było luzów w zawieszeniu i samochód ściągało też w prawo.
    Byłem z tym oczywiście w serwisie - problemu nie stwierdzono. Jeździłem tak przez pewien czas aż pomyślałem o zamianie kół. Po przełożeniu koła prawego na lewą stronę samochód zaczęło ściągać w lewo. Wtedy już wiedziałem, że problem jest z kołem. Założyłem zapas i problem minął. Koła oczywiście miałem wyważone. Myślę, że wadliwa była opona (może felga) i bez obciążenia na wyważarce nie można było tego wychwycić.
    Warto spróbować koszt zerowy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał genero Zobacz post
    Spróbuj zamienić koła z przodu - przełóż to z prawej na lewą stronę.
    Miałem tak w Bravo. Geometrię miałem ustawioną, nie było luzów w zawieszeniu i samochód ściągało też w prawo.
    Byłem z tym oczywiście w serwisie - problemu nie stwierdzono. Jeździłem tak przez pewien czas aż pomyślałem o zamianie kół. Po przełożeniu koła prawego na lewą stronę samochód zaczęło ściągać w lewo. Wtedy już wiedziałem, że problem jest z kołem. Założyłem zapas i problem minął. Koła oczywiście miałem wyważone. Myślę, że wadliwa była opona (może felga) i bez obciążenia na wyważarce nie można było tego wychwycić.
    Warto spróbować koszt zerowy.
    Pisałem wyżej, że problem kół został wyeliminowany, twoje rady były sprawdzane podczas bodajże 2 wizyty w ASO.
    Były zamieniane koła na wszystkie możliwe sposoby, na zimówkach 205/16 jest to samo.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jak ma się to do koła kierownicy , też się skręca? Jak jedziesz na wprost to kiera jest centralnie? Nie do końca kumam jak to wygląda , czy kierownica się skręca czy zostaje w miejscu a auto zaczyna ściągać? W tej okolicy jest kilka ale bardziej kompetentnego serwisu nie znajdziesz. Jeszcze nie było tak żeby nie trzeba było poprawiać geo po ich ustawieniu - może to kwestia sprzętu , to że robili geo to nic nie znaczy. U mnie też robili niby wszystko oki a okazało się gdzie indziej że było dużo do poprawy . Jak na mój gust to problem z geometria albo z przekładnia jeśli koło kierownicy samo skręca. Na początek jedź na geometrie do Dudy w K-ach , ustawiają auta do sportu , są naprawdę dobrzy i wiedzą co robią. Tam robią tak żeby auto dobrze i prosto jeździło a nie na cyferki...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Jak ma się to do koła kierownicy , też się skręca? Jak jedziesz na wprost to kiera jest centralnie? Nie do końca kumam jak to wygląda , czy kierownica się skręca czy zostaje w miejscu a auto zaczyna ściągać? W tej okolicy jest kilka ale bardziej kompetentnego serwisu nie znajdziesz. Jeszcze nie było tak żeby nie trzeba było poprawiać geo po ich ustawieniu - może to kwestia sprzętu , to że robili geo to nic nie znaczy. U mnie też robili niby wszystko oki a okazało się gdzie indziej że było dużo do poprawy . Jak na mój gust to problem z geometria albo z przekładnia jeśli koło kierownicy samo skręca. Na początek jedź na geometrie do Dudy w K-ach , ustawiają auta do sportu , są naprawdę dobrzy i wiedzą co robią. Tam robią tak żeby auto dobrze i prosto jeździło a nie na cyferki...
    Kierownica jest prosto, sama nie skręca, tylko auto jedzie w prawo.

    Jeszcze inny opis: Jade około 120-140, droga pusta, dwa pasy (S1 Auchan-Jasienica), jadę prawym pasem. Ustawiam kierownicę minimalnie w lewo, tak że lewe koło wyjeżdza na linię przerywaną i lekko na lewy pas, kierownica cały czas w tym samym położeniu, nie ruszam jej albo nawet nie trzymam. Po kilkunastu sekundach auto wraca na prawy pas i zaczyna zjeżdżać w prawo na pas awaryjny.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    przy takim zachowaniu musiały by być niezłe luzy w układzie kierowniczym. Jeśli opony są wykluczone, kierownica prosto a auto skręca to chyba tylko geometria pozostaje. Ja w te ich przyrządy w FAP nie wierze za bardzo -zawsze trzeba było gdzieś indziej geometrie poprawiać. Jeśli chcesz zrobić porządną geometrię pisz na prv, poszukam numeru tel. tam gdzie ja robiłem-przynajmniej będziesz mieć 200% pewności że geometrie masz najlepiej ustawioną ja się da

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Dołączył w 2007 ale konto wcześniejsze skasowali
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    przy takim zachowaniu musiały by być niezłe luzy w układzie kierowniczym. Jeśli opony są wykluczone, kierownica prosto a auto skręca to chyba tylko geometria pozostaje. Ja w te ich przyrządy w FAP nie wierze za bardzo -zawsze trzeba było gdzieś indziej geometrie poprawiać. Jeśli chcesz zrobić porządną geometrię pisz na prv, poszukam numeru tel. tam gdzie ja robiłem-przynajmniej będziesz mieć 200% pewności że geometrie masz najlepiej ustawioną ja się da
    Dzisiaj byłem w ASO, stwierdzili, że geometria auta zmienia się wraz z obciążeniem.
    Kolejna ich diagnoza to sprężyny; zamówione i jutro wymiana.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Porządna kalibracja czujnika skrętu powinna załatwić sprawe

Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!
    Utworzone przez aniiab w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-01-2023, 17:16
  2. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 11:09
  4. [145] Alfa ściąga na prawo
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 14:45
  5. [147] ściąga raz w lewo, raz w prawo
    Utworzone przez mat19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory