Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Temat: nawiew / klimatyzacja / ogrzewanie

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Mam rozwiązanie, sprawdzone dokładnie u mnie.

    Po testach i kalibracji pozostaje tylko możlwiość, że niestety jest to usterka mechaniczna. Nie da się tego naprawić inaczej niż przez diostanie się w okolice nagrzewnicy lub wymianę całego jej modułu, a ten znajduje się pod środkowym panelem kokpitu.

    ASO będzie Ci raczej zalecać wymianę całego modułu nagrzewnicy, co powoduje że chcą rozkręcić cały kokpit. Wiadomo że później jest duże prawdopodobieństwo że po złożeniu będzie coś skrzypieć. A tak naprawdę winne usterce jest jedno małe plastikowe śmigiełko, które ustawia nawiew ciepłego lub zimnego powietrza.

    Ale

    Naprawił mi to świetny fachowiec ze Śląska z okolicy lotniska w Pyrzowicach. U mnie naprawił to bez rozkręcania deski, co było bardzo trudne i drobiazgowe, dlatego ASO się tym nie zajmuje. Dostał się przez schowek dla pasażera bez ruszania czegokolwiek z kakpitu. A przy okazji poprawił jeszcze masę rzeczy w auciem które były niedokończone po innych naprawach albo zepsuły się w międzyczasie.

    Jula chodzi jak z z salonu, mimo że ma juŻ 5 lat.

    Jak chcesz to podam Ci kontakt do niego. Gość jest prawdziwym pasjonatem Alfy, zna każdą śrubkę i wie wszystko o aucie. U mnie poprawił masę rzeczy na moją prośbę i jestem zachwycony jak Jula bezproblemowo jeździ.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    po prostu padł Ci aktywator i go wymienił- to samo co w Barvo z klimatronikami- urywa się dźwignia i wieje z jednej ciepły z drugiej z zimnym.
    Nie ma potrzeby wymieniać całego zespołu nagrzewnicy tylko te aktywatory co sterują klapkami. czasem niestety jest tak że do wszystkich się nie dostaniesz i wtedy deskę trzeba ściągnąć - np obieg wewnętrzny.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Opisz jak.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Tam sie urywa oska w nagrzewnicy tak na marginesie

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Witam Panów,
    Mam problem ze swoją Julką.
    Strona kierowcy ładnie grzeje, strona pasażera chłód
    Na podstawie błędów wytypowane 2 silniczki (obieg powietrza otwarty/zamknięty i mieszalnik prawy)
    Wymienione, system skalibrowany. Zero błędów wszystko działa jest cieplej ALE...
    Nadal z prawej strony wali "chłodem". Komp pokazuje wyraźnie różnice między lewa a prawa strona gdy ustawie np 28stopni lub HI
    Lewa 50stopni
    Prawa 35stopni
    Gdy ustawię LOW obie strony mają zrównaną temperaturę ~10stopni (przy tych mrozach nie załączyła się raczej sprężarka, będzie cieplej to to będę obserwował)
    Silniczki z obu stron działają w zakresie od 0-100% więc obstawiam że mechanicznie tam jest wszystko sprawne.
    Padło podejrzenie na nagrzewnicę że niby zapchana. Zrobione płukanie nagrzewnicy, czyszczenie układu chłodzenia, wymieniony całkowity płyn chłodzący. Niestety to nie pomogło.
    Oba węże z nagrzewnicy ciepłe na podobnym poziomie.
    Gdzie dalej szukać przyczyny?
    Dodam też że jak ustawie max dmuchanie czuć wyraźnie że powietrze z ciepłego robi się letnie nawet z lewej strony. Generalnie silnik nagrzany, ogrzewanie max i czuć dużo chłodniejsze powietrze niż gdy nawiew w trybie manual jest na 1/3 skali.
    Dodatkowo po tym całym płukaniu widzę że temp z 90 potrafi spaść do 80 by po chwili znowu wskoczyć na 90 szczególnie gdy zaczynam ostro grzać w środku, co by mogło wskazywać na termostat.
    Ostatnio edytowane przez Heathen ; 25-01-2019 o 12:08

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Szanowni Holicy, po ilu minutach nagrzewa się wam wnętrze kabiny do znośnej temperatury przy temperaturach zimowych (powiedzmy przy 0 do -10 stopni Celsujsza)?
    U mnie leci letnie (nawet nie ciepłe) powietrze dopiero po około 10km /10min w trybie pierwsze 3 km po wsi (temperatura wody osiąga już prawie 90 stopni), a potem Autostrada - najpierw 90, aż do 130km/h. Samochód wygrzeje się może po 20km..

    Oczywiście jak dam po garach porządnie, to cieplej robi się wcześniej. Mam porównanie do Lancera i tu ciepło robi się po kilku kilometrach.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 09-02-2019 o 15:39

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Szanowni Holicy, po ilu minutach nagrzewa się wam wnętrze kabiny do znośnej temperatury przy temperaturach zimowych (powiedzmy przy 0 do -10 stopni Celsujsza)?
    U mnie leci letnie (nawet nie ciepłe) powietrze dopiero po około 10km /10min w trybie pierwsze 3 km po wsi (temperatura wody osiąga już prawie 90 stopni), a potem Autostrada - najpierw 90, aż do 130km/h. Samochód wygrzeje się może po 20km..

    Oczywiście jak dam po garach porządnie, to cieplej robi się wcześniej. Mam porównanie do Lancera i tu ciepło robi się po kilku kilometrach.
    Mam porownanie z Oplem Merivą.Do pracy mam 3,5km-Meriva pod bramą ma wskazowkę w polowie do optimum,Giulietta w 1/4 do optimum.Także temperatury nawiewu są zbliżone po takim krótkim przejezdzie.Po 10 km juz dawno jest osiągnięta temperatura na zegarze a i w środku jest wystarczająco ciepło.Mowa o temperaturach w granicach -2 do -5.
    Ostatnio edytowane przez Rossi 69 ; 09-02-2019 o 16:05

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    U mnie znośnie ciepło jest po ok 10 minutach, po 15tu można powiedzieć normalnie. Ale trochę dziwna ta Julka. Silnik łapie temperaturę dość szybko, ale jak kolega wcześniej napisał, ciepłe powietrze zaczyna lecieć dopiero jak jest jakieś 70 stopni na zegarze. Ale tu też wyjątek.jeśli jest w trybie auto, to powietrze dmucha na szybę i nogi i chyba trochę szybciej zaczyna lecieć ciepłe. Generalnie robię tak: wolę najpierw nagrzać silnik, stąd dopóki wskazówka nie ruszy się z 50tki, w ogóle nie włączam układu. NO chyba że szyba zaparuje albo jest trochę lodu na szybie z zewnątrz. Ale ustawiam ręcznie nawiew na 2-3 kreski. Para znika po chwili i nie wraca. od 70 stopni ustawiam nawiew na kabinę i nogi na 3 kreskach, jak złapie 90 stopni, daje na 4 kreski i po gdzieś 3 minutach nawet na 5, zależy ile tam mrozu na zewnątrz. Po 15-20 minutach można jechać w koszulce na krótki rękaw. Generalnie zawsze wyznawałem zasade dać się najpierw nagrzać silnikowi. Ja te kilka minut na mrozie wytrzymam.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    .Po 10 km juz dawno jest osiągnięta temperatura na zegarze a i w środku jest wystarczająco ciepło.Mowa o temperaturach w granicach -2 do -5.
    Dzięki Rossi. U mnie to grzanie jest wyjątkowo słabe - nie wiem jaka jest przyczyna. Jak Lancera depnę dwa, trzy razy do odcinki, to ciepło niemalże bucha z kratek, a w Giuliettcie jakoś licho to wygląda.


    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    U mnie znośnie ciepło jest po ok 10 minutach, po 15tu można powiedzieć normalnie. ...Generalnie zawsze wyznawałem zasade dać się najpierw nagrzać silnikowi. Ja te kilka minut na mrozie wytrzymam.
    U mnie jest podobnie. Może tak to powinno działać?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Dzięki Rossi. U mnie to grzanie jest wyjątkowo słabe - nie wiem jaka jest przyczyna. Jak Lancera depnę dwa, trzy razy do odcinki, to ciepło niemalże bucha z kratek, a w Giuliettcie jakoś licho to wygląda.


    U mnie jest podobnie. Może tak to powinno działać?
    Chyba ten typ tak ma. Ale jak mówię, jak się silnik dobrze nagrzeje, to w kabinie w pare minut jest lato. A silnik nagrzewa się dość szybko. Mankament jest taki, że silnik ma już 50-60 stopni, a z nadmuchów praktycznie zimne powietrze. Tak jakby w silniku na początku zamknięty był obieg nawet na nagrzewnicę, właśnie po to, żeby jak najszybciej nagrzać silnik. Dla porównania, Skoda Octavia II TDI, jeżdże czasem taką, tam jest zupełnie odwrotnie. Zanim wskazówka się rusza z 50tki, to ciepłe powietrze już leci. Oczywiście nie od razu, też trzeba chwilę przejechać. Natomiast zanim silnik osiągnie 90 stopni, trwa to wieczność. Ale wiadomo, diesel. Aha, Julka dość dobrze trzyma temperaturę wewnątrz po wyłączeniu silnika.

Podobne wątki

  1. Automatyczna klimatyzacja - ogrzewanie
    Utworzone przez Szymex w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 11:30
  2. [146] Ogrzewanie / Nawiew
    Utworzone przez Pawel Z w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 15:28
  3. ogrzewanie wnętrza - gorący nawiew
    Utworzone przez orzech124 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 06:43
  4. [145] nawiew/ogrzewanie
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 10:04
  5. klimatyzacja a nawiew
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2007, 06:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory