Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52

Temat: nawiew / klimatyzacja / ogrzewanie

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cześć.
    Odświeżam temat.
    W moim aucie (Giulietta 1,4 TB 2011) mam problem z nawiewem po stronie pasażera - nie zmienia się temperatura. Cały czas wieje średnio ciepłym powietrzem. Nie ma problemu z regulowaniem góra/środek/dół, ale nie reaguje na zmiany temperatury. Po stronie kierowcy wszystko działa prawidłowo. Przeczytałem już o problemach z aktywatorem, ale niestety nie wiem gdzie go szukać. Na całej nagrzewnicy jest 3 (może 4) silniczki które regulują kierunkami i temperaturą nawiewu. Czy ktoś jest wstanie wskazać, który z tych silniczków może odpowiadać za mieszanie ciepłym i zimnym powietrzem po stronie pasażera? Nie chcę szukać po omacku, szczególnie gdy dostęp jest maksymalnie ograniczony i może wymagać ruszenia całej deski. Z góry dziękują za pomoc.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 120KM rok prod 2010
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandecki Zobacz post
    Mam rozwiązanie, sprawdzone dokładnie u mnie.

    Po testach i kalibracji pozostaje tylko możlwiość, że niestety jest to usterka mechaniczna. Nie da się tego naprawić inaczej niż przez diostanie się w okolice nagrzewnicy lub wymianę całego jej modułu, a ten znajduje się pod środkowym panelem kokpitu.

    ASO będzie Ci raczej zalecać wymianę całego modułu nagrzewnicy, co powoduje że chcą rozkręcić cały kokpit. Wiadomo że później jest duże prawdopodobieństwo że po złożeniu będzie coś skrzypieć. A tak naprawdę winne usterce jest jedno małe plastikowe śmigiełko, które ustawia nawiew ciepłego lub zimnego powietrza.

    Ale

    Naprawił mi to świetny fachowiec ze Śląska z okolicy lotniska w Pyrzowicach. U mnie naprawił to bez rozkręcania deski, co było bardzo trudne i drobiazgowe, dlatego ASO się tym nie zajmuje. Dostał się przez schowek dla pasażera bez ruszania czegokolwiek z kakpitu. A przy okazji poprawił jeszcze masę rzeczy w auciem które były niedokończone po innych naprawach albo zepsuły się w międzyczasie.

    Jula chodzi jak z z salonu, mimo że ma juŻ 5 lat.

    Jak chcesz to podam Ci kontakt do niego. Gość jest prawdziwym pasjonatem Alfy, zna każdą śrubkę i wie wszystko o aucie. U mnie poprawił masę rzeczy na moją prośbę i jestem zachwycony jak Jula bezproblemowo jeździ.


    Witam czy moglbym dostac kontakt do pasjonata alfy z pyrzowic dzieki pozdrawiam

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, 2012r, 1,4
    Postów
    1

    Domyślnie Witam proszę o kontakt do tego mechanika

    Witam, wiem że wiadomość już mocno starawa, ale mam ten sam problem z ogrzewaniem w Giuliettcie, lewa strona grzeje a prawa dmucha zimnym powietrzem, klima manualna. Pisał Pan o dobrym mechaniku w Pyrzowicach, czy można prosić o kontakt?
    Dziękuję i pozdrawiam



    QUOTE=mandecki;1865058]Mam rozwiązanie, sprawdzone dokładnie u mnie.
    Po testach i kalibracji pozostaje tylko możlwiość, że niestety jest to usterka mechaniczna. Nie da się tego naprawić inaczej niż przez diostanie się w okolice nagrzewnicy lub wymianę całego jej modułu, a ten znajduje się pod środkowym panelem kokpitu.

    ASO będzie Ci raczej zalecać wymianę całego modułu nagrzewnicy, co powoduje że chcą rozkręcić cały kokpit. Wiadomo że później jest duże prawdopodobieństwo że po złożeniu będzie coś skrzypieć. A tak naprawdę winne usterce jest jedno małe plastikowe śmigiełko, które ustawia nawiew ciepłego lub zimnego powietrza.

    Ale

    Naprawił mi to świetny fachowiec ze Śląska z okolicy lotniska w Pyrzowicach. U mnie naprawił to bez rozkręcania deski, co było bardzo trudne i drobiazgowe, dlatego ASO się tym nie zajmuje. Dostał się przez schowek dla pasażera bez ruszania czegokolwiek z kakpitu. A przy okazji poprawił jeszcze masę rzeczy w auciem które były niedokończone po innych naprawach albo zepsuły się w międzyczasie.

    Jula chodzi jak z z salonu, mimo że ma juŻ 5 lat.

    Jak chcesz to podam Ci kontakt do niego. Gość jest prawdziwym pasjonatem Alfy, zna każdą śrubkę i wie wszystko o aucie. U mnie poprawił masę rzeczy na moją prośbę i jestem zachwycony jak Jula bezproblemowo jeździ.[/QUOTE]

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wtrącę swoje 3 gr. Walczyłem długo z ogrzewaniem, najpierw był problem z klapami i trzeba było rozebrać kokpit, ale później i tak wiało zimnym. Ostatecznie okazało się, że nagrzewnica się zamula regularnie, bo problem się powtarzał. Ostatnio poszła płukanka, nie wiem wprawdzie co było nalane... a po 2 tygodniach nowy płyn, problem rozwiązany, a generalnie było tak, że słabo grzało, a później nawet po poprawkach grzało na jedną stronę, teraz jest ok zobaczymy jak będzie w przyszłym sezonie

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    czy w przypadku gdy aktywator jest uszkodzony, po jego podmianie wymagana jest jeszcze jego kalibracja czy całość (oczywiście przy założeniu, że tylko to jest uszkodzone) działa od razu?

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Powinno działać od razu, bo tam jest tylko jedna pozycja jak go można wsadzić. Za kalibrację bym się zabrał o ile po wymianie ciągle źle by mieszał powietrze.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, aktywator jest już u mnie i wolnej chwili planuje wymianę. Zrobiłem podejście ale może ktoś z Was ma jakiś sprytny sposób żeby nie pruć całej deski, po wyjęciu schowka i bocznej maskownicy widać kawałek aktywatora ale rzeczywiście jest tam aluminiowe wzmocnienie deski, o którym pisał ktoś w jednym z tematów. Znacie może jakiś patent, żeby dostać się tam bez dużej rewolucji we wnętrzu? Chodzi o aktywator od strony pasażera, ten w okolicy filtra kabinowego. Z góry dzięki za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa aktywator.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	278917
    Ostatnio edytowane przez bartek15 ; 13-06-2021 o 09:47

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Więcej tego nie wyciągniesz, niż to co już masz (jedynie całą deskę ) Ja jeszcze wyciągnałem tą blachę pomiędzy aluminiem w desce i na podłodze, ale nie jest to zbytnio przydatne.
    Musisz poprostu powalczyć z tym co masz, no i spodziewaj się poobdzieranych rąk Tą śrubę co tu widzisz to spoko daż radę, od tyłu (patrząc od filtra powietrza) będziesz miał jeszcze dwie, jedna też jest OK, druga gorzej. Ja już je nie zakładałem podczas montażu nowego aktywatora i działa OK (trzyma na dwóch śrubach i jednym plastikowym trzpieniu (też go widać na pierwszym zdjęciu).
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Witajcie, ktoś ma pomysł co to może, być że klima (giulietta, automatyczna) ładnie działa jeśli na zewnątrz jest poniżej 20°C, powiedzmy 15-19, wtedy ustawienie klimy na 20° daje komfort, a powyżej 20 na zewnątrz, klima zaczyna działać za mocno i aby mieć komfort trzeba ustawiać 25-26° - nawiewy jak się wydaje wszystkie działają, po obu stronach kabiny dmuchane jest powietrze o tej samej temperaturze.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    Sprawdź na początek jakie auto ma odczyty na czujnikach temperatury wewnątrz i na zewnątrz.

Podobne wątki

  1. Automatyczna klimatyzacja - ogrzewanie
    Utworzone przez Szymex w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 11:30
  2. [146] Ogrzewanie / Nawiew
    Utworzone przez Pawel Z w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 15:28
  3. ogrzewanie wnętrza - gorący nawiew
    Utworzone przez orzech124 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 06:43
  4. [145] nawiew/ogrzewanie
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 10:04
  5. klimatyzacja a nawiew
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2007, 06:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory