Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Temat: nawiew / klimatyzacja / ogrzewanie

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Więcej tego nie wyciągniesz, niż to co już masz (jedynie całą deskę ) Ja jeszcze wyciągnałem tą blachę pomiędzy aluminiem w desce i na podłodze, ale nie jest to zbytnio przydatne.
    Musisz poprostu powalczyć z tym co masz, no i spodziewaj się poobdzieranych rąk Tą śrubę co tu widzisz to spoko daż radę, od tyłu (patrząc od filtra powietrza) będziesz miał jeszcze dwie, jedna też jest OK, druga gorzej. Ja już je nie zakładałem podczas montażu nowego aktywatora i działa OK (trzyma na dwóch śrubach i jednym plastikowym trzpieniu (też go widać na pierwszym zdjęciu).
    Jestem już po i było dokładnie tak jak napisałeś, ręce ucierpiały ale operacja zakończona sukcesem. Trochę trzeba się nagimnastykować, zwłaszcza z ta śrubą z tyłu ale po wstawieniu nowego aktywatora test przeszedł bez błędów i od razu zaczęło działać jak należy, śruby tylnej tez już oczywiście nie wkręciłem bo to niewykonalne

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał mORGAN Zobacz post
    Sprawdź na początek jakie auto ma odczyty na czujnikach temperatury wewnątrz i na zewnątrz.
    Zewnętrzny czujnik działa prawidłowo, z resztą wymieniony ok. 3 miesiące temu bo zaczął pokazywać nawet 80°, a do odczytu wewnętrznej jakaś apka jest? (poza MESem)

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    Raczej tylko MES albo AlfaOBD.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Giulietta z klimatyzacja dwustrefowa - problem z temperatura powietrza klimatyzacji. Z prawej strony mam chłodniejsze powietrze. Przy maksymalnym chłodzeniu jest tak samo. Dopiero gdy klima nie chodzi na pełnych obrotach różnica robi się większą. Nie jest to odczucie subiektywne - MES widzi różnice na poziomie 8 stopni C. Klimatyzacja chłodzi, jest nabita, brak błędów, proces kalibracji przebiegł bezproblemowo.

    Moja uwagę w parametrach w MESie przykuwa "Left vent air temperature sensor". Wydaje mi się, że ma odczyt z kosmosu i on jest przyczyną problemu. Według mnie odczyt trgo czujnika powinien być zbliżony do "right vent air tempersture sensor". Tymczasem odczyt dla lewej strony ma np -3*C, a dla prawej strony 10.5*C.

    Czy ktoś wie gdzie te dwa czujniki się znajdują? Jak się do nich dostać? Da się je do testów zamienić miejscami? Ile one kosztują i gdzie mogę je kupic?

    Ewentualne inne sugestie też chętnie przeczytam.

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta qv
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim

    Odgrzewam kotleta, oczywiście prawa strona nie grzeje w Alfie Giuliettcie. Mniej wiecej juz wiem gdzie szukać problemu. Pytanie jest takie czy gdzieś ktoś widzial filmik jak ten aktywator klimatyzacji wyciągnąć bez zrywania deski? Oraz gdzie w okolicy Warszawy jest jakis magik co umie w Alfy?

    Pozdrawiam,

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Filmiku nie ma z tego co mi wiadomo.
    Poprostu wygiągasz wszstko co ci ułatwi dostęp i tyle. Ja wyciągałem schowek, odkręcałem tunel środkowy i plastik ze sterowaniem klimy.
    Są tu na forum zdjęcia, nie tylko w tym oto wątku.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulietta 1,4 multiair 170 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna jestem właścicielem Giulietty i dopadł mnie problem z klimatyzacją. Lewa strona cały czas grzeje. Dostałem się do aktywatora strony lewej i okazało się, że ukręcone jest sprzęgiełko. Znalazłem taką część nr 77368252, jednak sprzedawca twierdzi, że nie będzie ona pasować do mojego auta - sprawdzone po numerze VIN. W serwisie też twierdzą, że nie ma takiej części, że trzeba zamówić całą obudowę za 2500 zł. Może ktoś przerabiał ten temat? Druga sprawa to nie wiem jak wydostać pozostałą część sprzęgiełka, która pozostała w obudowie. Proszę o pomoc. Tak na marginesie w moim przypadku sposobem na dostanie się do aktywatora było wycięcie okienka w aluminiowej podporze.
    Ostatnio edytowane przez jacekr80 ; 07-06-2022 o 07:35

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekr80 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna jestem właścicielem Giulietty i dopadł mnie problem z klimatyzacją. Lewa strona cały czas grzeje. Dostałem się do aktywatora strony lewej i okazało się, że ukręcone jest sprzęgiełko. Znalazłem taką część nr 77368252, jednak sprzedawca twierdzi, że nie będzie ona pasować do mojego auta - sprawdzone po numerze VIN. W serwisie też twierdzą, że nie ma takiej części, że trzeba zamówić całą obudowę za 2500 zł. Może ktoś przerabiał ten temat? Druga sprawa to nie wiem jak wydostać pozostałą część sprzęgiełka, która pozostała w obudowie. Proszę o pomoc. Tak na marginesie w moim przypadku sposobem na dostanie się do aktywatora było wycięcie okienka w aluminiowej podporze.
    Masz moze jakies zdjęcia z tej operacji . Jakiej wielkości jest to okienko.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Ciekawe, nie wiedziałem, że nawet ten plastik można kupić osobno.
    W Eperze naprawdę nie pokazuje tej części (może dlatego sprzedawca nie chce wstawić rękę do ognia, że będzie pasować), w każdym wypadku raczej powinno pasować, wg. zdjęć w necie wygląda jak to, co ja miałem u siebie. Nie sądzę, by takie plastiki robili inaczej (same silniczki się kodami wg lat produkcji zmieniały).
    Zamawiać całą obudowę z ASO jest bez sensu, zwłaszcza że na jej wymianę (w całości) musisz wyciągnąć deskę rozdzielczą
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Julka 1.6
    Postów
    36

    Domyślnie

    Jak sie dostać do lewego aktywatora? trzeba deskę zdjąć? daje takim goracym że parzy. z prawego zimne leci.

Podobne wątki

  1. Automatyczna klimatyzacja - ogrzewanie
    Utworzone przez Szymex w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 11:30
  2. [146] Ogrzewanie / Nawiew
    Utworzone przez Pawel Z w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 15:28
  3. ogrzewanie wnętrza - gorący nawiew
    Utworzone przez orzech124 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 06:43
  4. [145] nawiew/ogrzewanie
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 10:04
  5. klimatyzacja a nawiew
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2007, 06:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory