Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Dostęp do reflektora - wymiana/naprawa soczewki

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Co ty nie powiesz? No tak, bo pewnie chciałem tą soczewkę siekierą wyciosać z tej lampy
    Akurat dobrze się składa, bo muszę ściągnąć zderzak, żeby poprawić grill po poprzednim właścicielu, więc dostęp będzie ;p

    Więc ponawiam pytanie, jaką flaszkę stawiasz?
    tylko mi tu nie wyjedź z jakąś trucizną typu "Krakowska" ;p
    Ojj nie mam zamiaru czymkolwiek Cie truć . Chyba źle się zrozumieliśmy. Dla mnie akurat nie musisz tego robić, nie jest mi to już od dawna do niczego potrzebne. Ja napisałem tylko swoje zdanie na ten temat i było ono poparte własnym doświadczeniem. Jeśli Ty uważasz że się da to zrób to a potem napisz na forum jak to zrobić aby niczego nie zniszczyć (dla jasności rozmawiamy o julce na halogenie). W końcu jesteśmy na forum które przecież jest od tego aby się dzielić wiedzą i doświadczeniem. Jeśli masz czas i ochotę to próbuj-trzymam kciuki. Ja się nie będę upierał i mogę w każdej chwili zmienić zdanie i zweryfikować swoje poglądy w tym temacie , jak to sam kiedyś ładnie ująłeś "człowiek się uczy całe życie" a jeśli ktoś daje radę zrobić coś na czym sam poległem to tym bardziej szacun. Nie zapomnij wrzucić później manuala do działu "zrób to sam" będzie dla potomnych, pewnie wiele osób skorzysta w przyszłości

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tadzikpl Zobacz post
    Na fiatbravoklub znajdziesz te wątki.. Bravo II ma plastikowe lampy i klejone klosze.
    jakbyś nie zauważył to każde auto ma klejone klosze... Kwestia tylko jakiego kleju do tego użył producent , napisałem to powyżej ale albo nie czytałeś z uwagą albo to co Ciebie nie bardzo dotarło. Część reflektorów można rozkleić (niestety coraz rzadziej) ale na pewno nie wszystkie a jeśli nie wierzysz to pogadaj sobie z dowolnym warsztatem który sie zajmuje rozbiórką reflektorów
    I zapewne też nie zauważyłeś, że na rynku działa wiele firm zajmujących się regeneracją plastikowych lamp, w szczególności ponowną metalizacją wypalonych odbłyśników modułów soczewkowych.
    owszem zauważyłem, ameryki nie odkryłeś bo takie usługi sa świadczone już od co najmniej kilkunastu lat i co z tego- to niczego nie dowodzi .Pewnie też nie słyszałeś że aby wyciągnąć soczewkę to czasami trzeba po prostu wyciąć piłką dziurę z tyłu reflektora a potem po regeneracji dawać do zakładu zajmującego się spawaniem plastików aby to złożył z powrotem do kupy. Żeby daleko nie szukać- mój znajomy tak musiał zrobić w A3 bo była to jedyna metoda wyjęcia soczewki aby ją dać do regeneracji (nawiasem mówiąc to po tej regeneracji odbłyśników mimo nowych palników xenon świeci mu to gorzej niż w nie jednym aucie zwykły halogen).
    Ja bym tak u siebie nie zrobił-dla mnie to druciarstwo dla paru złotych oszczędności no ale co kto woli. Trzeba to sobie powiedzieć wprost - reflektor w julce to jednorazówka i nawet w przypadku spalenia tylko jednej diody z DRL trzeba wymienić cały reflektor. Nie dotyczy to zresztą tylko reflektorów ale wielu innych elementów- ot takie mamy czasy...

    Tak na przyszłość-proponuję pisać tu w oparciu o własne doświadczenia oraz konkretny samochód a nie bazować na mądrościach zaczerpniętych z innych forów w dodatku dotyczących innej marki bo nie dość że nie wnosi to nic konstruktywnego do tematu dyskusji to jeszcze wprowadza innych w błąd .Każde auto jest inne. Szanując czas osób korzystających z tego forum trzeba zważać na to co się pisze bo ktoś kiedyś rozbierze poł auta , powyciąga reflektory, straci na to pół dnia lub więcej i na końcu się okaże że wszystko na marne bo reflektora i tak nie rozklei...
    Miało być tylko tak na marginesie a dyskusja zeszła na boczny tor.Tyle z mojej strony w temacie-tym bardziej że dotyczy on innego modelu
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 26-10-2015 o 21:52

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    Panowie, mam starą lampę, sprzedam do testów

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    10

    Domyślnie

    Filmik z naprawy przetwornicy:
    youtube.com/watch?v=-7_qVQegevM&t=36s

  4. #24
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    I co ktoś wyciągnął soczewkę w mito bez rozklejania lampy?

    Dobra dziś sam sprawdziłem nie da się wyciągnąć soczewki bez rozklejania lampy w MiTo dzwoniłem do paru warsztatów gdzie regenerują lampy w jednym gościu powiedział 300- 350 zł za sztukę w drugim 400 zł za komplet
    Ostatnio edytowane przez mario1974 ; 27-03-2019 o 13:45

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Czy ktoś może potwierdzić powyższą informację?
    Chciałbym przeczyścić, lub jeżeli tego wymagają zregenerować odbłyśniki w lampie Mito (H7).
    Czy da radę wyjąć soczewkę przez otwór żarówki? Na oko przejdzie, ale może jednak braknie paru mm? Próbował ktoś?

  6. #26
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Oj chyba nie wyjdzie.
    W giulietcie nie wychodzi.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    No to może inaczej - przez otwór do wymiany żarówki widać ładnie 4 imbusy do odkręcenia, które trzymają plastikowy czarny docisk. Pod nim jest odbłyśnik, który na 100% zmieści się w otworze i uda się go wyjąć, a w sumie o niego chodzi przy regeneracji lamp. Jak uda mi się wyjąć całą lampę, to potem powinno już być z górki. Zdecydowałem się podjąć walkę, dam znać i wstawię jakąś fotorelację jeżeli się uda. Ktoś podpowie, gdzie w Krakowie lub okolicach zregenerują mi odbłyśnik w 1-2 dni?

  8. #28
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za sukces
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Trzymam kciuki za sukces
    Niestety sukcesów brak. Okazało się, że śrubki które podejrzewałem o trzymanie w całości obejm z odbłyśnikiem okazały się być mocowaniem całej soczewki. Czarny pierścień wokół odbłyśnika jest z nim zintegrowany i nie da się wyjąć całego zestawu z lampy. [MENTION=6]Piotriix[/MENTION]: zwracam honor, miałeś rację.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211222_213053.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	281979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211222_213059.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	73.0 KB
ID:	281980

    Krótkie podsumowanie dla potomnych:
    - da się wyjąć lampę bez ściągania całego zderzaka, procedura poniżej
    - od góry lampę w Mito trzymają 3 śrubki: 2x 10mm i 1x plastikowa śrubka na krzyżak, w takim kołku ustalającym
    - z boku należy odkręcić śrubę z łbem 10 mm - po odkręceniu mocowań zderzaka - czytaj dalej
    - należy odkręcić 3x śrubę z łbem krzyżakowym - uwaga, mogą być mocno zabrudzone/zardzewiałe, lepiej wcześniej przeczyścić je szczotką drucianą
    - odkręcić śrubę z łbem torx mocującą zderzak do nadkola
    - odkręcić 4x śruby z łbem torx trzymające zderzak - od góry
    - odchylić zderzak od strony nadkola (puszczą zatrzaski) i odkręcić śrubę 10 trzymającą lampę z boku (u mnie niestety strzelił uchwyt lampy, bo tak było wszystko przyrdzewiałe)
    - wyjęcie lampy wymaga trochę kombinacji, ale da się to zrobić odciągając odpowiednio zderzak do przodu
    - nie zapomnijcie wypiąć wtyczki zasilania lampy, jak będzie już luźna.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 08:41
  2. [159] Wymiana reflektora
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 15:13
  3. Wymiana soczewki na bixenon
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 14:58
  4. wymiana filtra oleju w alfie. czy wy tez macie taki trudny dostęp?
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 16:03
  5. [155] Wymiana Klosza Reflektora
    Utworzone przez Qr2noov w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory