Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Dostęp do reflektora - wymiana/naprawa soczewki

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie Dostęp do reflektora - wymiana/naprawa soczewki

    Cześć,

    robię przymiarkę do zrobienia porządku z prawą lampą (nie xenon). Autko spory kawałek czasu jeździło bez tej gumowej zatyczki pod maską i w reflektorze i na soczewce zebrał się niezły syf. Chciałem to jakoś ogarnąć i próbowałem już sprężonego powietrza itd i większość luźnego kurzu usunąłem jednak środek soczewki wyraźnie jest przymglony i chcę albo ją wymienić albo wyczyścić.
    Byłem w ASO któregoś razu na przeglądzie i mi powiedzieli że aby wymienić/wyjąć lampę trzeba zdejmować zderzak i mogą to zrobić ale tanio nie będzie..
    Może wiecie jak to zrobić, muszę cały zdejmować czy wystarczy jakoś go poluzować? Z tego co szukałem po necie to można bez problemu samą soczewkę wykręcić ale pierw trzeba mieć lampę w ręku.
    Może ktoś z Was robił podobne ćwiczenie albo zdejmował samą lampę i ma jakieś wskazówki ?

    Dzięki i pozdrawiam
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris990 Zobacz post
    Z tego co szukałem po necie to można bez problemu samą soczewkę wykręcić ale pierw trzeba mieć lampę w ręku.
    Wykręcić soczewkę? Ciekawe jak chcesz rozebrać lampę żeby się do niej dostać? Jeśli Ci się to nawet uda to taka lampa nie będzie się już raczej nadawała do niczego. No chyba że się mylę i akurat klosz w mito wyjątkowo jest na kleju termorozpuszczalnym ale szczerze mówiąc wątpię

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    nie trzeba rozklejać lampy, jak ją wymontujesz to soczewka jest przykręcona na chyba 3 śrubki i wyciągasz otworem tym co wsadzasz żarówkę. Bez problemu wychodzi ponoć.
    Sam tego nie przećwiczyłem ale widziałem na aukcji samą soczewkę i myślę, że spokojnie przez ten otwór się zmieści i rozklejać nic nie trzeba.
    Stąd też pytanie do Was bo może ktoś co podobnego robił.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    W julce się nie da w ten sposób bo próbowałem, brakuje kilku mm aby soczewka przeszła mimo ze otwór jest bardzo duzy . Jeśli w mito jest większy otwór lub mniejsza soczewka to pewnie będzie się dało

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Wykręcić soczewkę? Ciekawe jak chcesz rozebrać lampę żeby się do niej dostać? Jeśli Ci się to nawet uda to taka lampa nie będzie się już raczej nadawała do niczego. No chyba że się mylę i akurat klosz w mito wyjątkowo jest na kleju termorozpuszczalnym ale szczerze mówiąc wątpię
    soczewki zawszę są na 4 Torxach przykręcane (widoczne po ściągnięciu gumy)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kris990 Zobacz post
    Cześć,

    robię przymiarkę do zrobienia porządku z prawą lampą (nie xenon). Autko spory kawałek czasu jeździło bez tej gumowej zatyczki pod maską i w reflektorze i na soczewce zebrał się niezły syf. Chciałem to jakoś ogarnąć i próbowałem już sprężonego powietrza itd i większość luźnego kurzu usunąłem jednak środek soczewki wyraźnie jest przymglony i chcę albo ją wymienić albo wyczyścić.
    Byłem w ASO któregoś razu na przeglądzie i mi powiedzieli że aby wymienić/wyjąć lampę trzeba zdejmować zderzak i mogą to zrobić ale tanio nie będzie..
    Może wiecie jak to zrobić, muszę cały zdejmować czy wystarczy jakoś go poluzować? Z tego co szukałem po necie to można bez problemu samą soczewkę wykręcić ale pierw trzeba mieć lampę w ręku.
    Może ktoś z Was robił podobne ćwiczenie albo zdejmował samą lampę i ma jakieś wskazówki ?

    Dzięki i pozdrawiam
    Krzysiek
    Lepiej sam ściągnij zderzak to tylko 30-60minut roboty, zleży od tego czy się nie opierdalasz i czy masz potrzebne narzędzia

    Potrzebujesz:
    - zestaw kluczy, najlepiej nasadowych, ale od biedy mogą być płasko-oczkowe (typowe potrzebne klucze to 10, 13, 15, 16, 17, 18)
    - klucze typu Torx (gwiazdki)
    - śrubokręty płaskie i krzyżakowe

    Generalnie trzeba odkręcić wszystkie śruby wokół zderzaka i wyciągnąć go ze ślizgów przy błotnikach

    1) otwierasz maskę i odkręcasz wszystkie śruby z pasa górnego jak na zdjęciu


    2) następnie trzeba odkręcić nadkola od zderzaka i zderzak od ślizgów przy błotnikach, w tym celu fajnie by było zdjąć przednie koła, bo byś miał wygodniejszy dostęp, ale mi się nigdy nie chce i po porstu skręcam kołami do oporu tak żeby mieć dostęp do śrub
    na dole powinno być ze 2 wkręty trzymające nadkole (plastikowa osłona wokół koła) do zderzaka oraz jedna śruba w miejscu styku zderzaka z błotnikiem (ta śruba skręca zderzak z ślizgiem i błotnikiem - czynność wykonujemy z obu stron auta oczywiście


    3) pozostało jeszcze odkręcić wszystkie wkręty przytrzymujące od spodu osłonę silnika (o ile ją masz) do zderzaka - żeby je zobaczyć musisz praktycznie położyć się na ziemi, powinno być tam z 6-8 wkrętów w odstępach ok 20-30 cm


    4) ostatnia czynność jaką trzeba wykonać to wyciągnięcie zderzaka ze ślizgów (plastikowy element w miejscu styku błotnika ze zderzakiem)
    Wszystkie śruby i wkręty są już usunięte, teraz aby wyciągnąć zderzak ze ślizgów chwyć jedną ręka za zderzak od wnętrza nadkola, drugą ręką oprzyj się o błotnik i energicznie pociągnij za zderzak - powinien wyskoczyć bez problemu - czynność powtórz z obu stron

    5) zderzak odkręcony, ale wisi na przewodach - musisz jeszcze teraz poodpinać wtyczki od halogenów i wszystkiego co tam jest (nie wiem jakie masz wyposażenie), pdc, spryski itp itd do tego wystarczy płaski cienki śrubokręt

    6) aby odkręcić lampe musisz odkręcić 3 mocowania - 2 u góry i 1 na dole, po niżej linii zderzaka - i po sprawie

    7) składanie w odwrotnej kolejności

    PS: Dziękuje serdecznie nieznajomemu autorowi zdjęć z aukcji z jednego ze znanych portali aukcyjnych za bezcenną pomoc przy tworzeniu tego manuala ;D

    Proszę moderatora o przyklejenie tego posta i przekierowania go do innego działu jako merytorycznie cennego.
    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	175.1 KB
ID:	181325   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	154.3 KB
ID:	181330   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	131.3 KB
ID:	181331  
    Ostatnio edytowane przez prezes01 ; 23-10-2015 o 20:54

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    soczewki zawszę są na 4 Torxach przykręcane (widoczne po ściągnięciu gumy)
    No ja rozumiem ale tu nie chodzi o odkręcenie tylko o wyciągnięcie jej z obudowy. Może źle się wyraziłem, dostęp to nie problem od tyłu ale od przodu bez szans.W julce soczewka jest na 3 śrubach , odkręcić ją to żaden problem ale wyjąć i tak się nie da bo nie przejdzie . Jeśli w mito wychodzi tyłem to sprawa załatwiona
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 23-10-2015 o 21:09

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Odkręcasz a potem wyciągasz...
    jak weszła to też wyjdzie
    Jeszcze nie widziałem lampy gdzie taka operacja byłaby Mission Imposible po to soczewkę można wykręcić, żeby dało się ją wymienić w razie zużycia

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Odkręcasz a potem wyciągasz...
    jak weszła to też wyjdzie
    Jeszcze nie widziałem lampy gdzie taka operacja byłaby Mission Imposible po to soczewkę można wykręcić, żeby dało się ją wymienić w razie zużycia
    To sobie obejrzyj lampę z Giulietty a potem spróbuj wyciągnąć z niej soczewkę- powodzenia . Lamp już nie robią tak by je naprawiać tylko tak byś kupił nową jak stara się zużyje
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 23-10-2015 o 21:19

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    No nie do końca prawda.. Poczytaj o projektach przyciemniania reflektorów domowym sumptem. Lampy nadal daje się rozłożyć, po rozgrzaniu kleju.

    pzdr, tadzikpl

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    To sobie obejrzyj lampę z Giulietty a potem spróbuj wyciągnąć z niej soczewkę- powodzenia . Lamp już nie robią tak by je naprawiać tylko tak byś kupił nową jak stara się zużyje
    Jaką flaszkę stawiasz jak mi się uda?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 08:41
  2. [159] Wymiana reflektora
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 15:13
  3. Wymiana soczewki na bixenon
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 14:58
  4. wymiana filtra oleju w alfie. czy wy tez macie taki trudny dostęp?
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 16:03
  5. [155] Wymiana Klosza Reflektora
    Utworzone przez Qr2noov w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory