Strona 2 z 58 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #11
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Już było w innym wątku, ale jeszcze raz. Może ktoś będzie chciał porównać.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hamownia.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	181733  

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Czyżby 1.4 MA nie trzymały seryjnych 170KM? W 1.4TB 120KM (alfy i kilka bravo jakich wykresy oglądałem) zawsze jest jakiś gratis ok 5KM, a w mojej było prawie 10KM. To samo miałem w 159 1.9JTDm 16V - 160KM zamiast 150 i ponad 10Nm więcej niż seria (auto było wtedy7.5 letnie, 110tys km przebiegu). Kupa innych alfa,fiatów itp, zawsze miała coś ekstra, no chyba że był problem z czymś. Może jednak TTTM?

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    eee tak źle chyba nie jest chociaż nie wiem jak to wygląda u innych u mnie w serii wyszło 178KM, mierzone obciążeniowo. Mam gdzieś wydruki jakby kto chciał musiałbym tylko skany zrobić, wrzucać tutaj chyba nie będę bo temat dotyczy moda a ja mam serie póki co

  4. #14
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Mnie by interesował taki wydruk. Jak możesz to wrzuć.

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Roman a Ty dziurki nie masz w dolocie?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #16
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Coś mam niewątpliwie, dlatego chwytam się juz wszystkiego i pojechałem na hamownie.
    A to widac na tym wykresie?

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czyżby 1.4 MA nie trzymały seryjnych 170KM? W 1.4TB 120KM (alfy i kilka bravo jakich wykresy oglądałem) zawsze jest jakiś gratis ok 5KM, a w mojej było prawie 10KM. To samo miałem w 159 1.9JTDm 16V - 160KM zamiast 150 i ponad 10Nm więcej niż seria (auto było wtedy7.5 letnie, 110tys km przebiegu). Kupa innych alfa,fiatów itp, zawsze miała coś ekstra, no chyba że był problem z czymś. Może jednak TTTM?
    Nie chciałbym burzyć Twojego spokoju, ale jeśli wszystkie Twoje samochody mają 5-10KM ponad serię, i wszystkie były mierzone na tej samej hamowni, to pierwsze podejrzenie powinno paść na hamownię, która zawyża. Niestety - zawyżające hamownie to częsty proceder, bo wszyscy na tym "zyskują" i są zadowoleni.

    Druga opcja, że masz bardzo dużo szczęścia i powinieneś zagrać w Lotto - a 4C zawita w Twoim garażu.

    A teraz tak poważnie - pomiary na hamowniach są obarczone sporym błędem. Wynika to chociażby z tego, że dla dokładności pomiaru jest istotna wartość masy wirującej (samochodu). Czyli fele, opony, tarcze, elementy napędu. W 99% przypadków przyjmuje się na ślepo 60 kg, ale oczywiście jest to wartość wyssana z palca. Ta wartość ma znaczenie przy konwersji mocy zmierzonej faktycznie na kołach (powiedzmy, że pomiar jest wiarygodny) na moc na silniku. Im mniejsza będzie masa wirująca po stronie samochodu (np. 40 kg zamiast 60 kg) tym większa będzie (pozorna) moc na silniku względem mocy na kołach.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Nie chciałbym burzyć Twojego spokoju, ale jeśli wszystkie Twoje samochody mają 5-10KM ponad serię, i wszystkie były mierzone na tej samej hamowni, to pierwsze podejrzenie powinno paść na hamownię, która zawyża. Niestety - zawyżające hamownie to częsty proceder, bo wszyscy na tym "zyskują" i są zadowoleni.

    Druga opcja, że masz bardzo dużo szczęścia i powinieneś zagrać w Lotto - a 4C zawita w Twoim garażu.

    A teraz tak poważnie - pomiary na hamowniach są obarczone sporym błędem. Wynika to chociażby z tego, że dla dokładności pomiaru jest istotna wartość masy wirującej (samochodu). Czyli fele, opony, tarcze, elementy napędu. W 99% przypadków przyjmuje się na ślepo 60 kg, ale oczywiście jest to wartość wyssana z palca. Ta wartość ma znaczenie przy konwersji mocy zmierzonej faktycznie na kołach (powiedzmy, że pomiar jest wiarygodny) na moc na silniku. Im mniejsza będzie masa wirująca po stronie samochodu (np. 40 kg zamiast 60 kg) tym większa będzie (pozorna) moc na silniku względem mocy na kołach.
    Ja hamowałem dopiero 2 swoje samochody, robiłem to u Cinka, który z tego co wiem dba o wszelkie terminowe kalibracje hamowni, rozstaw czujników, ma opinię specjalisty na forum, ma dobrą/nową hamownię obciążeniową Maha itp. O szczegóły byś musiał jego pytać, ale z tego co wiem gość dba żeby wszystko było dobrze zrobione.

    Resztę wykresów jakie widziałem to głównie od Cinka (z facebooka Cinsoftu), jak hamował inne samochody, choć też szukałem po necie i widziałem z wielu innych hamowni. Zdrowe samochody raczej mają mały gratis. Samochody które nie trzymają serii, raczej mają jakiś większy bądź mniejszy problem - były przypadki właśnie z profilu Cinsoftu, gdzie takie auto po pierwszym hamowaniu było odsyłane na naprawy, a po powrocie seria wreszczie była jak w książce i można było robić moda.

    Co zwróciło moją uwagę w poprzednich wykresach (głównie w tym od kolegi buczo) to że moc max nie tylko nie doszła do książkowej wartości, ale wykres mocy spada od znacznie niższych obrotów. Na ten drugi problem potencjalne błędy kalibracji hamowni czy wpisania bardziej lub mniej poprawnych mas wirujących, nie miałby wpływu, zgodzisz się ze mną?Moc i tak powinna rosnąć do tych książkowych 5500obr dla MA. Dla mnie to było trochę podejrzane i dlatego koledze zwróciłem uwagę. U kolegi Roman35 już bliżej serii jeśli chodzi o punkt mocy max - wyszło 5450, choć moc ciągle nie taka jak w książce (ale może tu były jakieś błędy o których wspominasz). W mojej Julce TB, książkowe 5200obr punk max i moc 129 (książkowe 120).

    PS. W totka nie gram, szczerze to nie chciałbym się w ten sposób "dorobić"
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-10-2015 o 22:22

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    na prośbę @Roman35 wrzucam skany pomiarów serii na hamowni drogowej , normal oraz dynamic.
    Dane wydają się realne - tu jest mój test na przyspieszenie rzeczywiste zrobiony chyba jakiś rok temu https://www.youtube.com/watch?v=4pf6QgN3s8I . Zastanawiam się czy jest sens robić chipa- przyspieszenie musiało by zejść pewnie poniżej 7s



    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seria- normal.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	67.6 KB
ID:	181944   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	seria-dynamic.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	69.1 KB
ID:	181945  

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    na prośbę @Roman35 wrzucam skany pomiarów serii na hamowni drogowej , normal oraz dynamic.
    Dane wydają się realne - tu jest mój test na przyspieszenie rzeczywiste zrobiony chyba jakiś rok temu https://www.youtube.com/watch?v=4pf6QgN3s8I . Zastanawiam się czy jest sens robić chipa- przyspieszenie musiało by zejść pewnie poniżej 7s
    ....
    U Ciebie moc max jest trochę przed 5500, ale i tak widać (choć akurat label przysłania) że mniej więcej to samo trzyma się jeszcze do tych 5800ob/min i dopiero spada. u niektórych nie jest tak dobrze na wysokich obrotach.

    Co do sensowności moda w MA. 170KM to już na Giuliettę nie jest mało, w 120KM to zdecydowanie bardziej uzasadnione. Zależy jednak co kto chce, dla jednego 100KM to będzie aż za dużo a innemu 240 w QV nie wystarcza.

    Z tego co mi się wydaje z naszego spotkania w lecie to masz koła 16" w swojej Julce, czyli pewnie też na wąskich oponach 195/55R16 lub 205/55R16. W takiej sytuacji po modzie ja bym zakładał szersze kapcie - choćby 225/45R17 - ale wtedy wchodzisz wo dodatkowe koszty zakupu felg/opon jak i trochę większego spalania. W razie czego trzeba by to wziąć pod uwagę.

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory