Strona 24 z 58 PierwszyPierwszy ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #231
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ale była seria-seria i seria "pakiet sport". Który nie zmieniał wysokości, tylko twardość. Podobno pakiet sport to to co mają QV w serii. PS: tutaj "pakiet sport" nie ma żadnego związku z powiększonymi zaciskami.
    Podobno...., własnie przez takie "podobno" mało co nie kupiłem do MA sprężyn z QV . Nie mogą być te same sprężyny do MA i do QV bo przecież w QV silnik jest cięższy o 70-80kg , zresztą w eperze sa zupełnie inne numery spręzyn do sport packa , inne do QV , do julki jest kilkanascie rodzajów spręzyn. Ja chcę nieco utwardzić ale nie chce obniżać, jeśli te do sport packa faktycznie nie obnizają ( ktoś to w ogóle mierzył czy to tylko tak na zasadzie "chyba , wydaje mi się itp "? ) Z QV jak włożę spręzyny do 1.4 to przód poleci w góre a kozy nie chcę. Chce by było twardziej ale aby zawias pozostał na poziomie seryjnym, praktycznie wszystkie sprężyny jakie można kupić na allegro, ebay itp. są obniżające-nie znalazłem nigdzie twardszej i nie obniżającej

  2. #232
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Masz rację, trochę zacząłem powtarzać plotki.

    Natomiast wydaje mi się, że QV może siedzieć niżej w serii. Wtedy te same sprężyny + cięższy silnik dawałyby taki efekt. Nie wiem jak to sensownie ustalić. Albo porównać różne sprężyny na stole, w ASO, albo porównać na samochodach, tylko to najmniej miarodajne, bo dochodzi zużycie sprężyn/amortyzatorów...

  3. #233
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    na stole to nic sensownego nie wyjdzie bo tu właśnie to obciążenie gra główną rolę. Jeśli nawet QV jest w serii delikatnie niższa to jej przednia sprężyna w 1.4 wysadzi przód dużo bardziej w góre, jeśli by to było choćby 2-3cm to jest bardzo dużo-nie do przyjęcia. Tak sobie planowałem wrzucić sprężynkę z kufałki i gitara-było by najlepiej - ale mi odradzono ten pomysł . Chyba że ktoś przekładał już sprężyny z 1.8 do 1.4 i się podzieli efektami
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-12-2016 o 12:35

  4. #234
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    na stole to nic sensownego nie wyjdzie bo tu właśnie to obciążenie gra główną rolę. Jeśli nawet QV jest w serii delikatnie niższa to jej przednia sprężyna w 1.4 wysadzi przód dużo bardziej w góre, jeśli by to było choćby 2-3cm to jest bardzo dużo-nie do przyjęcia. Tak sobie planowałem wrzucić sprężynkę z kufałki i gitara-było by najlepiej - ale mi odradzono ten pomysł . Chyba że ktoś przekładał już sprężyny z 1.8 do 1.4 i się podzieli efektami
    Na pewno ktos to robil tylko teraz nie jestem pewien kto. Chyba kolega Dareek.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  5. #235
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ja mam 170 KM i "pakiet sport". Na sucho, na letnich oponach, czyli przez większość lata, startując prosto, w D (chociaż w N też) trakcja miga tylko na jedynce przy ok. 4-5 krpm
    Ja gdybym na jedynce zrobił pedał gazu 0-1 to chyba wcale bym nie ruszył.Nawet jak spokojnie jadę i depnę do podłogi to potrafi całkowicie zerwać .
    Dlatego uważam ,że moc owszem ale musi być to połączone z zawiasem aby dało się tym jeżdzić za całą mocą
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #236
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    No moja ma podobno wszystkie dostępne pakiety sport - zaciski zawiasy podsufitki progi i co tam jeszcze było i zawias na 100% nie jest niższy niż w zwykłej julce. Szpara między kołem i rantem błotnika jest 2x większa niż w każdej qv jaką widziałem. I taka sama jak w zwykłych julkach na 16tkach Ale jest dosyć twardo.
    Z tego co widziałem to moje tylne springi mają 3 kropki: niebieską i dwie żółte a przednie 4kropki: zielona biala i dwie żółte.
    Sprawdzcie jak jest u was

  7. #237
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefdeath Zobacz post
    No moja ma podobno wszystkie dostępne pakiety sport - zaciski zawiasy podsufitki progi i co tam jeszcze było i zawias na 100% nie jest niższy niż w zwykłej julce. Szpara między kołem i rantem błotnika jest 2x większa niż w każdej qv jaką widziałem. I taka sama jak w zwykłych julkach na 16tkach Ale jest dosyć twardo.
    Z tego co widziałem to moje tylne springi mają 3 kropki: niebieską i dwie żółte a przednie 4kropki: zielona biala i dwie żółte.
    Sprawdzcie jak jest u was
    Aż sprawdziłem.

    Też mam wg. zamówienia i VINu w ePERze sportowe zawieszenie, i układ kropek zgadza się z Twoim. Teraz pytanie, jakie kropki są w Julkach bez sportowego zawieszenia.

  8. #238
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Wreszcie julka zaczela troszke lepiej jezdzic,w poniedzialek odwiedzila tunera dostala nowy program

  9. #239
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareksz Zobacz post
    Wreszcie julka zaczela troszke lepiej jezdzic,w poniedzialek odwiedzila tunera dostala nowy program
    Ile wyszło i jaki silnik?
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  10. #240
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Podobno okolo 165 silnik to 1,4 tb 120 z turbina ihi vl 38
    Ostatnio edytowane przez dareksz ; 14-01-2017 o 19:54

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory