Strona 3 z 58 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Z tego co mi się wydaje z naszego spotkania w lecie to masz koła 16" w swojej Julce, czyli pewnie też na wąskich oponach 195/55R16 lub 205/55R16. W takiej sytuacji po modzie ja bym zakładał szersze kapcie - choćby 225/45R17 - ale wtedy wchodzisz wo dodatkowe koszty zakupu felg/opon jak i trochę większego spalania. W razie czego trzeba by to wziąć pod uwagę.
    tak mam co prawda 16" ale szerokość 225 fakt spalanie poszło trochę w górę coś za coś... , na zime wskakują za to kółka w rozmiarze fabrycznym 205/55/16 . Nie ma co przesadzać z chipem, 190-200 było by pewnie realne ale troche mnie powstrzymuje obawa o sprzegło i dwumase przy momencie w okolicy 300Nm. QV pewnie ma te elementy przystosowane do większych obciążeń (?)
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 28-10-2015 o 23:32

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie wiem jak to wygląda w MA, musiałbyś poszperać albo w dziale tunning, albo pytać specjalistów - np Cinka.
    BTW firma w której hamowałeś - z tego co gdzieś czytałem (chyba nawet u nich na stronie) to parę lat temu mięli jakąś hamownię tyle że inercyjną, a potem to już nawet i takiej nie mieli (gdzieś odsyłali na śląsk jak ktoś chciał). Programy jednak wgrywali, więc pewnie jakieś gotowce, bez hamowania nie posprawdzasz tak auta, i nie dopasujesz przebiegów, a jeszcze mogą wyjść jakieś problemy z takiej roboty. Może i teraz znów mają hamownie, ale jakoś mnie zrazili modami bez hamowni, dlatego jeżdżę do Cinka bo wiem że gość dobrze zrobi mi moda - sprawdzona firma przez wielu forumowiczów i przez lata.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    jak ja tam byłem to na miejscu hamowni nie było, mieli tylko drogową i tak myślę jest nadal -co nie znaczy że wgrywają tylko gotowce bez testów . Z tego co mówili to wgrywają mapy i potem je modyfikują testując to od razu na drodze. Nie wiem czy ten sposób ma swoje wady - wydaje mi się że są to najbardziej naturalne warunki jakie są podczas jazdy , na hamowni w pomieszczeniu nigdy się takich nie wytworzy, chłodzenie, opory powietrza itd . Pewnie rózne są zdania na ten temat -nie mam zbyt dużej wiedzy czy doświadczenia w tym zakresie Jest nie daleko nas jedna firma Autochip z Ostravy (a właściwie to jest jeden z oddziałów dośc sporej sieci) , kiedyś mnie korciło żeby ich przetestować , mają bardzo ciekawe programy do julki (standard, eco oraz sport) strojone oczywiście indywidualnie "pod auto" . Cinka kiedys pytałem (rok lub dwa temu) ale twierdził że tego auta nie da rady zrobić, nie pamiętam o co chodziło ale jakiś problem był-chyba że coś się zmieniło w tej kwestii
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 29-10-2015 o 00:25

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    wrzuciłem na youtuba, bo nie wiedziałem co to jest ta drogowa hamownia. porównując do hamowni obciążeniowej za ~0.5mln złotych to taka zabaweczka - szczególnie to klejenie taśmą na nadkolu... Mam obawy ile to warte jest, tzn jakiś podgląd pewnie daje i jakieś tam wnioski idzie wysnuć, ale dokładnych pomiarów to tym raczej nie da się zrobić. Choć do diagnozy wielu problemów, czy porównania (ale nie zmierzenia) przed i po modzie to może i wystarczy.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    myśle że wiedzą co i jak z tym robić , zwłaszcza że widziałem tam jakieś prawdziwe rajdówki. Jakby tak zrobić pomiary jednago auta nawet na kilku stacjonarnych hamowniach to jestem prawie pewien że na każdej wynik i tak zawsze wyjdzie inny , właściwie to nie bedzie nigdy wiadomo który jest najbliżej rzeczywistości

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    dla porównania Giulietta 1.4 po dekacie, modyfikacja sprzed roku

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Zastanawiam się czy jest sens robić chipa- przyspieszenie musiało by zejść pewnie poniżej 7s
    Pewnie, że jest sens, poprawią się parametry silnika, przyspieszenie od 0-100 to tylko jeden z nich, stan określony dajesz w palnik na maksa i zmieniasz biegi, a podczas jazdy jest zupełnie inaczej, startujesz z różnych prędkości obrotowych róże biegi - po programie poskoczy moment obrotowy i moc.
    Zupełnie inaczej zacznie auto zachowywać się podczas jazdy.

    Odnośnie hamowni - to każda hamownia jest tak "dobra" jak dobra jest osoba ją obsługująca.
    I hamownia nie jest bezwzględnie potrzebna do strojenia auta, od tego jest tuner jego wiedza i pomiar dynamiczny - a tego wcale nie trzeba dokonywać na rolkach. Nikt tylko po tym co zobaczy na hamowni nie jest w stanie stwierdzić, czy parametry silnika są ok, kreski mogą być piękne, a w rzeczywistości może być lipa, np przeładowanie turbo na górze- wyjdzie cyfra ładna, ale wygenerowana naddatkiem doładowania, które powinno być w rzeczywistości niżesz.

  8. #28
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    dla porównania Giulietta 1.4 po dekacie, modyfikacja sprzed roku
    kto robił?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Pewnie, że jest sens, poprawią się parametry silnika, przyspieszenie od 0-100 to tylko jeden z nich, stan określony dajesz w palnik na maksa i zmieniasz biegi, a podczas jazdy jest zupełnie inaczej, startujesz z różnych prędkości obrotowych róże biegi - po programie poskoczy moment obrotowy i moc.
    Zupełnie inaczej zacznie auto zachowywać się podczas jazdy.
    W słabej Julce 120KM po chipie w końcu da się jakoś jechać na wyższych biegach - silnik zyskał dużo na elastyczności w użytkowym zakresie obrotów (bo wyżej i tak malutka turbinka jest ograniczeniem). Wcześniej było OK dla żony, teraz jest już nawet w miarę miło dla mnie, nie jest rakieta, ale jeździ się dobrze
    (momentu jest tyle co w MA, tyle że w nie tak szerokim zakresie obrotów, ale cóż, żeby mieć więcej to trzeba zmieniać turbinę). Pytanie czy koledze tx555 wystarcza to co ma w MA, jeśli tak to nie ma tematu tuningu, jeśli nie to jechać do sprawdzonego tunera i robić, bo przyrosty rzędu 15-20% za śmiesznie małe pieniądze się osiąga w autach z turbinami.

    Odnośnie hamowni - to każda hamownia jest tak "dobra" jak dobra jest osoba ją obsługująca.
    I hamownia nie jest bezwzględnie potrzebna do strojenia auta, od tego jest tuner jego wiedza i pomiar dynamiczny - a tego wcale nie trzeba dokonywać na rolkach. Nikt tylko po tym co zobaczy na hamowni nie jest w stanie stwierdzić, czy parametry silnika są ok, kreski mogą być piękne, a w rzeczywistości może być lipa, np przeładowanie turbo na górze- wyjdzie cyfra ładna, ale wygenerowana naddatkiem doładowania, które powinno być w rzeczywistości niżesz.
    Ale w drugą stronę, jeśli kreski są jakieś dziwne, słabsze, przebieg/wartości odbiegają od serii, to jest to wskazówka że coś jest raczej nie tak z silnikiem/paliwem/czujnikami itp i najpierw trzeba się tym zająć.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-10-2015 o 20:38

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    kto robił?
    Unitronic

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory