Strona 4 z 58 PierwszyPierwszy 123456789101112131454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Giulietta QV. Układ wydechowy Ragazzon od początku do końca. Filtr wkładka chyba BMC. Po modyfikacji zmniejszyliśmy NM na 390 ponieważ sprzęgło puszczało.

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pytanie czy koledze tx555 wystarcza to co ma w MA, jeśli tak to nie ma tematu tuningu, jeśli nie to jechać do sprawdzonego tunera i robić, bo przyrosty rzędu 15-20% za śmiesznie małe pieniądze się osiąga w autach z turbinami.
    powiem tak, generalnie mocy mi nie brakuje - julka 1.4MA to całkiem zwinne i szybkie auto i do codziennej jazdy zupełnie wystarcza. Moc ponad 200KM i moment 300 do wykorzystania chyba tylko na torze ale do tego julka sie nie bardzo nadaje (jakakolwiek) bo nie da się wyłaczyć VDC-problem- może nie na każdym torze ale na pewno na takim który ma sporo ciasnych zakrętów . Większośc aut na drodze julka MA spokojnie objeżdża, oczywiście zawsze się trafi jakieś któremu nie da się rady ale to normalne -tak będzie zawsze niezależnie od tego ile mamy pod maską - wiadomo nie o to przecież chodzi

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Pewnie, że jest sens, poprawią się parametry silnika, przyspieszenie od 0-100 to tylko jeden z nich, stan określony dajesz w palnik na maksa i zmieniasz biegi, a podczas jazdy jest zupełnie inaczej, startujesz z różnych prędkości obrotowych róże biegi - po programie poskoczy moment obrotowy i moc.
    Zupełnie inaczej zacznie auto zachowywać się podczas jazdy.

    Odnośnie hamowni - to każda hamownia jest tak "dobra" jak dobra jest osoba ją obsługująca.
    I hamownia nie jest bezwzględnie potrzebna do strojenia auta, od tego jest tuner jego wiedza i pomiar dynamiczny - a tego wcale nie trzeba dokonywać na rolkach. Nikt tylko po tym co zobaczy na hamowni nie jest w stanie stwierdzić, czy parametry silnika są ok, kreski mogą być piękne, a w rzeczywistości może być lipa, np przeładowanie turbo na górze- wyjdzie cyfra ładna, ale wygenerowana naddatkiem doładowania, które powinno być w rzeczywistości niżesz.
    zgadzam się- nie ma się co opierać na wykresach i cyfrach a na tym jak auto jezdzi na drodze dlatego uważam że całkiem sensownym sposobem by uzyskać to co chcemy jest strojenie i testowanie zmian bezposrednio na drodze bo to są jego naturalne warunki które uwzględniają dokładnie wszystko. Pomiary przyspieszenia, elastycznośći, to nam jest potrzebne do codziennej jazdy a nie ładny wykres z duża ilością KM . Testowałem kiedyś dla jednej firmy w swoim TS-ie modyfikator paliwa, na wykresach z hamowni poprawa niewielka natomiast w zachowaniu auta na drodze róznica była kolosalna co potwierdzały zresztą pomiary elastycznosci.

    Myślę że jeśli zdecydował bym się na moda to było by to niejako zwieńczeniem całości -czyli wpierw zrobic dolot , wydech i zestroić to wszystko dopiero na końcu odpowiednio zmodyfikowanymi mapami, tylko troche się boje o sprzęgło i dwumase-wolałbym aby nie trzeba ich bylo wymieniać w takich interwałach jak rozrząd . No i bym zapomniał o najważniejszym-zawias! Musowo! Dla mnie seria jest zdecydowanie za miękka do szybkiej jazdy, musiały by siąść sprężyny ze sport pakietu a jeśli będzie mało to być może jeszcze jakieś amory. No i wychodzi na to że już nie będzie tak tanio , ale tak to jest jedna zmiana ciągnie za sobą kolejną i już nie są to takie małe pieniądze jak by się z poczatku mogło wydawać
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 02-11-2015 o 09:45

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Pamiętajmy jednak, że większość ingerencji w wydech i dolot powoduje wzrost głośności silnika, a nie każdemu kto chce podnieść moc zależy również na wrażeniach dźwiękowych.
    Chiptuning to zazwyczaj wykrzesanie z silnika rezerw pozostawionych dla "przeciętnego kierowcy" który o takich rzeczach jak rozgrzewanie i chłodzenie turbiny nigdy nie słyszał (Giulietta np. to auto lubiane przez kobiety, a moja już nie raz była upominana żeby nie "deptać" na zimnym ). Jeżeli pamiętamy o paru zasadach to nie ma się co martwić o wytrzymałość silnika a wrażenia z jazdy "po chipie" bezcenne (miałem wcześniej TDI podkręcone z 350 na 415 Nm).

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    powiem tak, generalnie mocy mi nie brakuje - julka 1.4MA to całkiem zwinne i szybkie auto i do codziennej jazdy zupełnie wystarcza.
    czyli tematu nie ma

    zgadzam się- nie ma się co opierać na wykresach i cyfrach a na tym jak auto jezdzi na drodze dlatego uważam że całkiem sensownym sposobem by uzyskać to co chcemy jest strojenie i testowanie zmian bezposrednio na drodze bo to są jego naturalne warunki które uwzględniają dokładnie wszystko. Pomiary przyspieszenia, elastycznośći, to nam jest potrzebne do codziennej jazdy a nie ładny wykres z duża ilością KM .
    po wykresie wlasciwie wszystko widac - w 159 mialem dziure w przebiegu momentu obrotowego przy ok 2600obr I na drodze to bylo czuc I mnie wnerwialo - Cinek mi to ladnie wystroil I jak wykres z hamowni byl plaski, to juz nie bylo zadnych odczuwalnych dziur w przyspieszeniu.

    poza tym poziom/plaskosc momentu w uzytecznym zakresie obrotow mowi po prostu jak auto jest elastyczne w codziennym uzytkowaniu



    Myślę że jeśli zdecydował bym się na moda to było by to niejako zwieńczeniem całości -czyli wpierw zrobic dolot , wydech i zestroić to wszystko dopiero na końcu odpowiednio zmodyfikowanymi mapami, tylko troche się boje o sprzęgło i dwumase-wolałbym aby nie trzeba ich bylo wymieniać w takich interwałach jak rozrząd . No i bym zapomniał o najważniejszym-zawias! Musowo! Dla mnie seria jest zdecydowanie za miękka do szybkiej jazdy, musiały by siąść sprężyny ze sport pakietu a jeśli będzie mało to być może jeszcze jakieś amory. No i wychodzi na to że już nie będzie tak tanio , ale tak to jest jedna zmiana ciągnie za sobą kolejną i już nie są to takie małe pieniądze jak by się z poczatku mogło wydawać
    od razu bys robil rajdowke. wiekszosci nie o to chodzi - po prostu to co fabryka dala (szczegolnie jesli chodzi o 120KM TB) to po prostu troche malo. Przy MA moze bym nie myslal nad chipem.

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Moc ponad 200KM i moment 300 do wykorzystania chyba tylko na torze ale do tego julka sie nie bardzo nadaje
    Ale tu nie chodzi o pociskanie sandała do spodu, tylko o fakt, że w codziennym użytkowaniu "sprawniejszy" silniki ułatwi poruszanie się po drodze. Wzrost momentu obrotowego ułatwi wyprzedzanie, przyspieszanie, poprawi "elastyczność" auta. Zamiast mocno wciskać gaz, jedynie muśniesz i auto pojedzie znacznie żwawiej niż wcześniej.
    A na autostradzie nigdy mocy za dużo, w De mi w julce trochę jej brakowało, szczególnie przy przyspieszaniu po zwolnieniu.

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Ale tu nie chodzi o pociskanie sandała do spodu, tylko o fakt, że w codziennym użytkowaniu "sprawniejszy" silniki ułatwi poruszanie się po drodze. Wzrost momentu obrotowego ułatwi wyprzedzanie, przyspieszanie, poprawi "elastyczność" auta. Zamiast mocno wciskać gaz, jedynie muśniesz i auto pojedzie znacznie żwawiej niż wcześniej.
    A na autostradzie nigdy mocy za dużo, w De mi w julce trochę jej brakowało, szczególnie przy przyspieszaniu po zwolnieniu.
    dokładnie, po modyfikacji niekoniecznie jeździ się szybciej (no może czasami), z reguły po prostu chodzi zapas który w sytuacjach typu wyprzedzanie czy jazda autostradą się przydaje.

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    24

    Domyślnie

    A ja chciałbym zapytać czy tryby D i N korzystają z tej samej mapy a różnica w wysokości momentu obrotowego wynika z otwarcia / zamknięcia dodatkowego zaworu upustowego w turbinie (tak gdzieś wyczytałem)? Zmierzam do tego czy da się zrobić modyfikację mapy tylko dla trybu D? Tryb N pozostawiając bez zmiany?
    Na co dzień po mieście seria w trybie N mi w zupełności wystarcza. Ale czasami w trasie, a w szczególności na autostradach te 20-30 KM więcej było by miło widziane.

  8. #38
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssymons Zobacz post
    A ja chciałbym zapytać czy tryby D i N korzystają z tej samej mapy a różnica w wysokości momentu obrotowego wynika z otwarcia / zamknięcia dodatkowego zaworu upustowego w turbinie (tak gdzieś wyczytałem)? Zmierzam do tego czy da się zrobić modyfikację mapy tylko dla trybu D? Tryb N pozostawiając bez zmiany?
    Na co dzień po mieście seria w trybie N mi w zupełności wystarcza. Ale czasami w trasie, a w szczególności na autostradach te 20-30 KM więcej było by miło widziane.
    Według pomiarów na hamowni, nie ma żadnej różnicy pomiędzy D i N. Różnica jest natomiast w reakcji na gaz + (przy TCT) sposobie zmieniania biegów. Podobno ja też się zdziwiłem jak to usłyszałem.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Tez tak slyszalem, choc roznica miedzy N a D wydaje sie byc wieksza niz taka, ktora by wynikala tylko ze zmiany reakcji na gaz, mam wrazenie ze przebieg momentu rowniez sie zmienia. Ale nie da sie zmierzyc na zwyklej hamowni w trybie D bo nieruchome tylne kola powoduja blad ABS i samochod przeskakuje w tryb N (nie wiem na jakiej ktos to zmierzyl).

    Chiptuning obejmuje wszystkie tryby, nie da sie wgrac w Julce oddzielnie na N i D, a co ciekawe podobno w Punto EVO z tym samym silnikiem juz sie da.

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Unhappy

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    po wykresie wlasciwie wszystko widac - w 159 mialem dziure w przebiegu momentu obrotowego przy ok 2600obr I na drodze to bylo czuc I mnie wnerwialo - Cinek mi to ladnie wystroil I jak wykres z hamowni byl plaski, to juz nie bylo zadnych odczuwalnych dziur w przyspieszeniu.
    poza tym poziom/plaskosc momentu w uzytecznym zakresie obrotow mowi po prostu jak auto jest elastyczne w codziennym uzytkowaniu
    no tak, rozumiem i nie nieguję tego -na pewno na wykresie widać dużo (szczególnie przy turbo) ale wyniki z hamowni rolkowej traktował bym tu jedynie jako punkt odniesienia podczas strojenia. Mimo wszystko nie odda nam to w pełni zachowania auta na drodze gdzie przecież bardzo ważnym czynnikiem są opory powietrza czyli współczynnik CX , nie mówiąc już o różnym zachowaniu się silnika na poszczególnych biegach, wstawanie turbiny etc.etc. Jeśli dobrze pamiętam to auto hamuje się chyba tylko na jednym biegu.
    od razu bys robil rajdowke. wiekszosci nie o to chodzi - po prostu to co fabryka dala (szczegolnie jesli chodzi o 120KM TB) to po prostu troche malo. Przy MA moze bym nie myslal nad chipem.
    nie chodzi o rajdówke tylko o zwyczajne zachowanie auta na drodze (nie koniecznie autostradzie) jeśli będziemy chcieli w jakiejś sytuacji wykorzystać te możliwości po chipie. 200KM 300Nm (czy więcej) w Julce na standardowym zawiasie to jest nieporozumienie i przerost formy nad treścią, takie auto nie będzie dobrze jeździć i nie mam tu na myśli toczenia się . Nawet seryjnie ciężko wykorzystać w pełni możliwości silnika MA z racji ingerencji systemów i zbyt miękkiego zawieszenia. Oczywiście przy mniejszych mocach (np mod ze 120 na 145KM) można sobie darować-tu się zgodzę że nie będzie to konieczne. Tak nawiasem mówiąc to bardzo nie lubię jak mi się maska podnosi po dodaniu gazu, wolę kiedy moc i moment są w większym stopniu przenoszone na koła a nie idą w powietrze

    P.S. na marginesie - są zakręty które AR146 120KM przejeżdżałem znacznie szybciej niż obecnie Julką MA, tutaj większa moc i moment w tej sytuacji akurat w niczym nie pomoże- ale co zrobić skoro sztucznej protezy nie można się pozbyć
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 03-11-2015 o 13:30

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory