Strona 49 z 58 PierwszyPierwszy ... 3940414243444546474849505152535455565758 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #481
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Talarr
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-93 Zobacz post
    Wszystko zależy od tego, jak daleko masz zamiar ingerować w auto. Samym programem możesz osiągnąć około +/- 270KM. Zmieniając dolot, układ wydechowy, intercooler, sprzęgło - możesz liczyć na
    +/- 300KM. Dodając do tego upgrade turbo możesz uzyskać +/- 350KM. Warto tu już pomyśleć o wzmocnieniu silnika.

    Największa moc z jaką spotkałem się osobiście w QV, to 305KM.
    Dzięki za konkretne informacje

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A z ciekawości przeczytałeś ten temat ,w którym piszesz?
    Tak. Chyba, że chciałeś zapytać czy nauczyłem się na pamięć 48 stron - to nie.

  2. #482
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Talarr Zobacz post
    Chyba, że chciałeś zapytać czy nauczyłem się na pamięć 48 stron - to nie.
    Dobre
    Co do softu to wymiana IC na wydajniejszy to podstawa.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 06-01-2020 o 23:35
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #483
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Szukam Giulietty
    Postów
    2

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu Giulietty, ale planuję jazdę na LPG i chciałbym moc w granicach 220-250km. Z powodu LPG QV odpada. Zostaje 1,4 t-jet albo multiair. Pytanie co w danym silniku trzeba zrobić aby uzyskać te 220-250KM? Chodzi mi o auto do jazdy na codzień, nie do żadnego ścigania si,ę więc żeby to jakoś przyzwoicie wstawało, co będzie trwalsze, mniej problematyczne?. T-jet seryjnie będzie słabszy ale chyba jest bardziej pancerny i więcej się z niego wyciśnie? O modach multiaira poza chipem na 190-200KM to niewiele jest w internecie. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki zanim kupię odpowiednią bazę
    Tak z grubsza przejrzałem temat ale wszystko oscyluje w mocach do 200km. Zdaje sobie sprawę ze trzeba będzie wymienić turbo, coolera, wtryski, program, ale co konkretnie wsadzić żeby było w miarę p&p i dało oczekiwany przyrost?

  4. #484
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    ale w czym problem jeśli chodzi o TBi i LPG, jeżdżą auta podkręcane z tym silnikiem na LPG, i to nie tylko "w naszym bieda-kraju" tylko w krajach EU zachodnich. instalacja droższa i mniejszy wybór i tyle.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #485
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Szukam Giulietty
    Postów
    2

    Domyślnie

    No chodzi o główny aspekt- ekonomia. Cena samej instalacji + spalanie pb i lpg, powoduje że lpg w tym aucie to sztuka dla sztuki raczej. Pozostańmy przy 1,4 i co tam zmodzić

  6. #486
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    pewnie bardziej cena zakupu TBi. vs 1.4 jeśli chodzi o pierwszy ekonomiczny arugument. LPG w TBI nie jest to sztuka dla sztuki, tylko w miarę normalne rozwiązanie, jednemu pasuje innemu nie iluśtam ludzi ma. sam się zdziwiłem ale nawet ostatnio na fourum Giulii ze 2 auta wyskoczyły (a to przecież i bezpośredni wtrysk i multiair naraz, do tego nie ma miejsca na koło zapasowe czyli zbiornik w bagażniku )
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #487
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #488
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    na Facebooku jest temat modowania t-jeta i nie tylko. Poczytaj sobie tam. Znajdziesz wszystko co Cię interesuje.

  9. #489
    Użytkownik Świeżak Avatar michass
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał bullecik Zobacz post
    T-jet seryjnie będzie słabszy ale chyba jest bardziej pancerny i więcej się z niego wyciśnie? O modach multiaira poza chipem na 190-200KM to niewiele jest w internecie.
    Tak z grubsza przejrzałem temat ale wszystko oscyluje w mocach do 200km. Zdaje sobie sprawę ze trzeba będzie wymienić turbo, coolera, wtryski, program, ale co konkretnie wsadzić żeby było w miarę p&p i dało oczekiwany przyrost?
    Multiair jest tak samo pancerny, do 220KM będzie tańszy w modyfikacji, powyżej, gdzie trzeba kłaść hajs na turbo, bedzie podobnie. T-Jet jest pospolitszy, ma sterownik Boscha, podobny do tego z 1.8T VAG, gdzie każdy tuner go zna, Multiair jest na sterowniku MM, gdzie jest wiecej zachodu, ale do zrobienia. Grecy ogarniaja temat takich mocy korespondencyjnie. Multiair lepiej Ci wyrysuje kreski na hamowni, ale jak wiadomo, nie bedziesz jezdził po hamowni, tylko po drodze.

  10. #490
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    A po co tak kombinować,jak nie zależy Ci na dźwięku silnika to zapodaj sobie 2.0JTDM,zrobisz z niego 210KM i 450NM to przy codziennej jeździe da Ci jeszcze lepsze odczucia z.....a niż 1.75tbi,a nie trzeba gazu bo spalanie od 5do7L ropy. Ale niestety przyjemności z dźwięku silnika żadne,za to odwdzięczy się bezawaryjnością mimo tak wielkiego momentu.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 21-07-2020 o 17:18

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory