Strona 6 z 58 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    si senior, RE050A XL ale bez RunFlat

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    juz nie przesadzaj, Giulietta 1.4 MA nie jest az tak miekka (szczegolnie z pakietem sport), zreszta zawias podobny do tego z QV (tam jest chyba jeszcze cm nizej) a QV ma mocy i momentu seryjnie znacznie wiecej. Poza tym trzeba odpowiednio umiec moc wykorzystac i podkrecona Julka pojedzie w zakretach calkiem niezle, oczywiscie z dedykowanym zawiasem od bilstein/eibach czy novitec pojedzie jeszcze lepiej ale na pewno nie jest to nieporozumienie dla mocy rzedu 200hp+.

    no przecież ja pisałem własnie o seryjnym zawieszeniu a nie sport pakiecie czy qv. Powinni dawać SP w standardzie dla MA i było by w sam raz. Generalnie do szybkiej jazdy na serii jest za miękko
    (i nie mam tu na myśli autostradowego butowania bo do tego nie jest potrzebne ani zawieszenie ani umiejętności). Kto pojeżdził troche szybciej na seryjnym standardowym zawiasie 170-konną julką po górskich krętych drogach będzie wiedział o czy mówię.Takie jest moje zdanie ale przecież każdy może mieć inne ,posiadać własne wymagania, preferencje i inne granice bezpieczeństwa- nie ma sensu o tym dłużej dyskutować. To tak na marginesie bo odchodziny coraz bardziej od tematu dyskusji
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 16-11-2015 o 00:17

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    zgadzam sie, ze kazdy ma inne preferencje, ja osobiscie posiadam pakiet sport i ten zawias z obecna moca daje rade a jezdzilem juz w roznych warunkach, po serpentynkach tez. Chetnie zmienilbym na eibach/bilstein i dorzucil ARB ale jak narazie brak srodkow

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    SYCÓW
    Auto
    Alfa 145 1,9 jtd Edizione Sportiva 130KM, Alfa Giulietta Sportiva 1,4MA 200KM, 147 GTA
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja bym nie kombinował, u mnie różnicy nie czuć. Miałem, co prawda mocną serię (pod 183KM), ale jak widać na wykresie przy 5200 obr/min szybko puchnie. TURBO już nie daje rady....
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gulietta_wykres.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	112.9 KB
ID:	183562  

  5. #55
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcell_cc Zobacz post
    Ja bym nie kombinował, u mnie różnicy nie czuć.
    A dlaczego tuner ubił moment poniżej serii do 2200obr/min ? Czy to wynika z błędu pomiaru -różnica w kreskach ?
    Nie czujesz niemal przyrostu 30Nm ? na 95 Pb było robione strojenie czy na 98Pb ?

  6. #56
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    SYCÓW
    Auto
    Alfa 145 1,9 jtd Edizione Sportiva 130KM, Alfa Giulietta Sportiva 1,4MA 200KM, 147 GTA
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dobre pytanie, zadam chłopakom dlaczego moment spadł. Leję tylko Pb 95.

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    bardzo wczesnie Ci ta moc zaczyna spadac, u mnie spadek nastepuje dopiero od 5660, co prawda mam zrobionego decata ale z katem max bylo ok. 100 obr. nizej.

    To moze byc kwestia nie tyle turbiny co oleju, mi chlopaki przy chiptuningu powiedzieli ze seryjna Selenia PE czy K traci swoje troche wlasciwosci przy butowaniu, robi sie zbyt rzadka, spada cisnienie oleju. Ja od zawsze prawie jezdze na Seleni Sport Power, testowalem tez Millersa ale moj egzeplarz najlepiej pracuje wlasnie na tej Selenii SP, szkoda ze akurat na chiptuning mialem wlana Selenie PE :/ i bylo slabo, moc spadala po 2 pomiarach, trzeba bylo odczekiwac.

    FMIC tez ewentualnie moze nie wyrabiac

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcell_cc Zobacz post
    Ja bym nie kombinował, u mnie różnicy nie czuć. Miałem, co prawda mocną serię (pod 183KM), ale jak widać na wykresie przy 5200 obr/min szybko puchnie. TURBO już nie daje rady....
    A czy nie jest możliwe że np na 5200 obr wystąpiło u Ciebie spalanie stukowe i komp interweniował, a nie turbina niewydalała? Nie znam się aż tak, ale gdyby była jednak taka możliwość (może niech jakiś tuner się wypowie), to może warto byłoby zrobić wykres jeszcze raz ale tym razem po zalaniu Pb98?

    No chyba że trzebaby jeszcze raz stroić, bo np ten spadek to celowe obcięcie charakterystyki przez tunera, bo np obserwował spalanie stukowe i coś tam pomotał żeby nie wystepowało (żeby komp nie interweniował). Jakoś tak mi się kołacze po głowie po rozmowach z Cinkiem, że górę ładnie to się da zrobić ale na Pb98 (do 10 BHP więcej niż na Pb95)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-11-2015 o 23:09

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    SYCÓW
    Auto
    Alfa 145 1,9 jtd Edizione Sportiva 130KM, Alfa Giulietta Sportiva 1,4MA 200KM, 147 GTA
    Postów
    9

    Domyślnie

    No to muszę coś porzeźbić... A olej rzeczywiście Selenia K P.E. MultiAir - nie wiedziałem, że może mieć taki wpływ

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Polecam Ci cały wątek olejowy, ale... Selenia Selenii nie równa. Z tego co pamiętam, ogólne zrozumienie jest takie, że najlepszą dostępną Selenią do MA jest ta 0W30 (Selenia Digitek P. E. 0W30 ACEA C2). Jest ona dość współczesna, ma PAO, modyfikatory tarcia i jest lepsza od tych klasycznych Selenii 5W40 (nie chodzi mi o klasę lepkości tylko o bazę oleju i dodatki).

    Cały wątek, ale przykładowo ten post: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ml#post1425721

    Kwestią minimalnie dyskusyjną jest tylko, czemu dopiero od pewnego rocznika producent zaleca ten olej - czy były jakieś tajne zmiany w module MA, czy taka fanaberia. W każdym razie, do wielu Julek instrukcja podaje ten 0W30, C2 jako zalecany.

    A jeśli chodzi o tuning vs. butowanie vs. olej. Julka ma dość spoko chłodnicę oleju, ktoś mierzył temperaturę w realiach szybkiej jazdy po autobahnie z butem w podłogę, i z tego co pamiętam temperatura oleju utrzymywała się w rozsądnych granicach (czyli gdzieś do 100... 100-kilku stopni Celsjusza). Nie widzę też bezpośredniego powodu, aby spadek gęstości/lepkości wpływał negatywnie na moc. Negatywnie on może wpłynąć na trwałość silnika (zużycie), ale nie uwierzę, że pojawia się taaaakie tarcie, które autentycznie ogranicza moc silnika.

    Chętnie bym poznał efekt zmiany stockowego IC na ten z 1.75. Powinien być większy i bardziej wydajny. W ASO 950 zł bodajże. A może nawet pasuje plug & play?

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory