Strona 51 z 58 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #501
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey Zobacz post
    Robiłem w V-tech jakoś w 2014 roku auto było seria gdzieś mam wykres 168 KM i 268 Nm 23 programy były wgrywane uzyskano 206 KM i 323NM jakoś tak nie pamiętam dokładnie bo tutaj nie mam wykresu auto odpychało się naprawdę fajnie ale pomiędzy 4300 a 4600 dostawało zadyszki tak jak by nie dostawało powietrza z turbo mechanicznie było wszystko sprawne ale nie umieli stwierdzić co dokładnie jest przyczyną w programie i wróciliśmy do serii. Chciałem poczekać może trafi im się klient z inną Alfą i porównają bo moja była u nich pierwsza jaką robili.Po jakimś czasie dzwoniłem i telefonicznie dostałem info że nie za bardzo idzie w tym silniku czipować i oferują Boxa dedykowanego pod ten silnik.

    - - - Updated - - -

    Sprawdziłem wykres dokładnie 262 Nm były w serii
    Dzięki, to już jakieś konkrety. A masz może pomiary z boxem i jeżeli tak, to jaki to box?

  2. #502
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    pomorskie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Distictive Sport+Premium
    Postów
    100

    Domyślnie

    Właśnie z boxem nie robiłem pomiaru ale różnica jest odczuwalna .PowerBox Elite

  3. #503
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż Racechip S na gwarancji do Giulietty 1,4 MA 170 kM . Trochę grosza odłożyłem i idę w remaping ECU + IC od QV + DV+ GFB , zobaczymy ile to da przyrostu.
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 30-10-2020 o 11:38

  4. #504
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warszawa / Kielce
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hej, mam takie pytanie odnośnie chiptuningu Julki 120 kM. Czy przy takiej modyfikacji za pomocą softu + IC i podniesieniu mocy do 145 kM potrzebne będzie zmienianie układu hamulcowego? Z tego co się orientuję to w TB 120 zakładane tarcze to 281 mm, czy one ze standardowymi zaciskami wystarczą czy jednak lepiej by było wyminić na 305/330mm i czterotłoczkowe zaciski?

  5. #505
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tego typu hamulce jak masz w 1.4 TB były choćby w znacznie cięższej 159 1.9 JTDM 16V 150HP, 1.9JTS 160HP czy 2.2JTS 185HP przed liftem (co prawda 305mm ale auto znacznie cięższe). Wielkość i typ hamulców nie dobiera się do mocy auta, tylko do tego jak ciężkie jest auto, jak często hamujesz, z jakich prędkości itp. Na tor to nawet 6 tłoczkowe ale stalowe zaraz sie zjadą (przykład Giulie Q w wersjach bez ceramicznych hamulców które próbowali na torze). W mojej Giulii Veloce po 20 minutach kręcenia po torze cartingowym w Kielcach (było + kilka st C) dymiło się z hamulców (330mm 4 tłoczkowe, tył 320mm jednotłoczkowe).

    U żony w 1.4TB zrobionej na 147HP zostały zwykłe hamulce oczywiście.
    Na samą zmianę softu na te 145HP nie musisz zmieniać IC, to dopiero jak chcesz zmieniać turbo i robić sobie dużo więcej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #506
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...Wielkość i typ hamulców nie dobiera się do mocy auta, tylko do tego jak ciężkie jest auto, ...

    U żony w 1.4TB zrobionej na 147HP zostały zwykłe hamulce oczywiście.
    Na samą zmianę softu na te 145HP nie musisz zmieniać IC, to dopiero jak chcesz zmieniać turbo i robić sobie dużo więcej.
    Bardzo ładnie kolega opisał temat zmiany hamulcow.
    Inna sprawa, ale myslę, ze też dość oczywista, IC nie daje koni jak głosi wiele obiegowych opinii. Pozwala je utrzymać na tym samym poziomie poprzez efektywniejszą wymiane ciepła, z którą seryjne IC moga sobie nie poradzić na większych/dłuższych obciążeniach jak mody czy jazda torowa.

    Choc na pewno większe IC i bez modyfikacji potrafi dodać +10 do szpanu w aucie

    Inna kwestia - działał ktoś z chipsem w 1.6 105 km jtdm?

  7. #507
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    IC zgoda. Pytanie o co [MENTION=88214]ma_ucin_88[/MENTION] tak naprawdę chodzi, czy tylko chce zwiększyć moc żeby trochę z niej pokorzystać w warunkach drogowych, czy ma zamiar szaleć. W pierwszym przypadku stockowe hamulce i IC dadzą radę, w drugim to IC, hamulce do wymiany, do tego pewnie warto wtedy już robić większe turbo, sztywniejszy zawias itp itd.

    1.6jtdm nie znam, choć była i wersja 120HP a znając życie 105HP jest to tylko okrojona softwarowo 120HP, którą można dalej podnosić, tak więc powinno być dużo manewru na samym sofcie. koledzy może potwierdza albo dopisza coś jeśli są jednak różnice w hardware.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #508
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    1.6jtdm nie znam, choć była i wersja 120HP a znając życie 105HP jest to tylko okrojona softwarowo 120HP, którą można dalej podnosić, tak więc powinno być dużo manewru na samym sofcie. koledzy może potwierdza albo dopisza coś jeśli są jednak różnice w hardware.
    Tu o ile juz sie zorientowałem w temacie sa 2 róznice przy czym pewny niemal na 100% jestem pierwszej tj. turbina bez zmiennej geometrii. 2ga róznica pomiedzy 105km a 120km to jednomas zamiast jeszcze dwumasy.
    Tu chips mi jest potrzebny wyłacznie do codziennej milszej jazdy zatem nie będę szukał końca mozliwości turbo zeby dmuchnąć za wszelką cenę 140+.
    Jestem ciekaw czy silnik nie sprawił nikomu problemów po programie ew. czy sam program robi sie bez niespodzianek ew. na co zwrócić uwagę.

  9. #509
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warszawa / Kielce
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair
    Postów
    13

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], wielkie dzięki za informacje. Zacząłem interesować się "samochodami" od mniej więcej 2 miesięcy czyli od kiedy zacząłem szukać Julki do kupna i cały czas mega długa droga przede mną. Ale teraz będę wiedział, że kwestia hamulców przy drogowej jeździe bardziej odnosi sie do wagi samochodu.
    Zdecydowanie zwiększenie mocy w 1.4 TB ma być do wykorzystania w warunkach drogowych, szczególnie zależy mi aby przyśpieszanie było trochę lepsze. Czy można zgeneralizować, że ten parametr Nm właśnie za to jest odpowiedzialny?
    [MENTION=86737]alehandro[/MENTION] przekonałeś mnie tym argumentem, +10 zawsze spoko. Skoro IC nie dodaje mocy ale może poprawić tą wymianę ciepła to tym bardziej

    Natomiast już tylko pod kątem wizualnym, czy zmiana zacisków na brembo wiąże się ze zmianą tarcz na 305? Czy są może mniejsze niż te 4-tłoczkowe, które często widzę w konfiguracji z tarczą 330mm?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #510
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz robić bolidu, kup sobie boxa magnetimarelli http://www.en.magnetimarelli-checkst...g-box,11,3,135. Jeździłem z takim boxem, silnik się wyżej kręcił, naprawdę fajnie ciągnął, na trasie wyprzedzanie było jak najbardziej na +.
    Zrobisz to małym kosztem i bezpiecznie.
    Modzenie sterownika przy tak niskich oczekiwaniach odradzam.

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory